Znaleziono 0 artykułów
28.08.2023

Kolekcja jesień-zima 2023 Alexandra McQueena eksploruje piękno i siłę krawiectwa

28.08.2023
Kolekcja Alexandra McQueena jesień-zima 2023 (Fot. David Sims)

Powracając na paryski wybieg po trzyletniej nieobecności, Sarah Burton, dyrektorka kreatywna marki Alexander McQueen, zwróciła się do korzeni kultowego domu mody, a do kampanii promującej ubrania z kolekcji jesień-zima 2023 zaprosiła plejadę gwiazd: Naomi Campbell, Elle Fanning czy Liu Wen.

Sercem najnowszej kolekcji domu mody Alexander McQueena jesień-zima 2023 jest uznanie dla modowej klasyki. Każdy projekt inspirowany jest niezwykłością ludzkiego ciała, dzięki czemu kolekcja sprawia wrażenie ponadczasowej i współczesnej jednocześnie. Skupienie się na ciele skłoniło Sarę Burton, dyrektorkę kreatywną domu mody, do spojrzenia na szkice anatomiczne Leonarda da Vinci, w wyniku czego zaprojektowała m.in. sukienkę z czarnej dzianiny o muskularnym wyglądzie czy przypominającą szkielet suknię z zabudowanymi ramionami, wycięciami w talii i rozkloszowaną spódnicą.

Jednym z najbardziej uderzających aspektów kolekcji jest wykorzystanie objętości. Ubrania są rozcięte, a mocne ramiona i wąskie talie tworzą monumentalny wygląd sylwetki. Być może najbardziej urzekającym motywem kolekcji jest orchidea, kwiat znany ze swoich zdolności do naśladowania zarówno drapieżnika, jak i ofiary.

W sesji promującej kolekcję wzięły udział gwiazdy takie jak Naomi Campbell, Elle Fanning czy Eva Green.

Maja Kierul
  1. Moda
  2. Premiery
  3. Kolekcja jesień-zima 2023 Alexandra McQueena eksploruje piękno i siłę krawiectwa
Proszę czekać..
Zamknij