Znaleziono 0 artykułów
30.06.2022

MMC jesień-zima 2022-2023: Duch Gór

30.06.2022
(Fot. Materiały prasowe)

Najpiękniejsze projekty powstają pod wpływem inspiracji tym, co ich twórcom naprawdę bliskie. A najlepsze pokazy organizuje się w miejscach ważnych dla projektantów. Duet MMC kolekcję na sezon jesień-zima 2022-2023 pokazał w Karkonoszach. 

Ilona Majer i Rafał Michalak w Karkonosze trafili dzięki przyjaźni. Kasia Sokołowska, reżyserka ich pokazów, od kilku lat prowadzi także Hotel Lake Hill Resort & Spa. Sosnówka najpierw stała się dla duetu miejscem ucieczek od miasta. Z wizyty na wizytę ich relacja z regionem pogłębiała się. Odwiedzali nowe miejsca, chłonęli lokalne legendy i dawne wierzenia ludowe. Słuchali historii o Duchu Gór, Liczyrzepie, wiedźmach i podejrzanych anomaliach pogodowych czy grawitacyjnych. Tak powstała kolekcja inna niż wszystkie. 

Projektanci tworząc ubrania na nowy sezon, myśleli o zjawiskach atmosferycznych, odcieniach zachodów słońca, lustrzanych odbiciach na wodzie, potężnych górach. Więcej uwagi niż kolorom postanowili poświęcić formom i strukturom. W kolekcji wyraźnie dominują więc czerń i barwy związane z przyrodą: ciemna zieleń, piasek i głębokie, magiczne odcienie fioletu. Większość tkanin wyróżnia się fakturą, jak choćby migoczące w słońcu cekiny, które imitują krople rosy. 

Rafał Michalak, Kasia Sokołowska i Ilona Majer (Fot. Materiały prasowe)

Projektanci stworzyli nawet autorski wzór przeskalowanych cekinów. Migotanie tych wielkich pajetek sprawia, że sylwetki stają się nieco nierzeczywiste. Jak to w przypadku duetu MMC bywa, szykowną elegancję przełamują elementy ze świata streetwearu i sportu. Porozpinane na rękawach puchówki odkrywają połyskujące suknie, pierzastym spódnicom maksi towarzyszą ogrodowe crocsy z tworzywa, a pozornie sportowe kroje pokrywa magiczny motyw gwiazdozbiorów. Nie ma tu oczywistości, jest za to autorski print w stylu starych rycin ze wspomnianym Duchem Gór – skrzydlatym półjeleniem stojącym na tylnych nogach. Jest też abstrakcyjny kamuflaż, a spostrzegawcze oko dostrzeże w tej kolekcji nawet kilka smoków. 

Natura, która była inspiracją do stworzenia ubrań, stała się też scenografią wydarzenia. Przyroda niemal współpracowała z projektantami. Gdy modelki zaczęły wychodzić na prowizoryczny wybieg w czasie zachodu słońca, zerwał się lekki wietrzyk, który modę ożywił. Podniósł długie treny i lekkie pióra. W tle na morelowym niebie rysowały się sylwetki gór. Czterdzieści sylwetek sunęło po ścieżce do dźwięków granej na żywo muzyki fortepianowej. 

Na gości pokazu, którzy do Sosnówki wybrali się na kilka dni, czekało więcej atrakcji. Koncert jazzowy w plenerze, zwiedzanie pobliskich zamków z przewodnikiem, aperitivo na skąpanym w letnim słońcu tarasie Hotelu Lake Hill Resort & SPA, śniadanie, też z widokiem, ale tym razem na siedzące na skałach modelki ubrane w popisowe kurtki puchowe MMC w nowych kolorach i formach. 

Warto przyjrzeć się detalom. Współpracownicy marki zostali poproszeni, by zainspirować się motywem tafli wody. Makijażystka Marianka Jurkiewicz ręcznie wycinała organiczne kształty z metalicznej folii i naklejała na rozświetlone wcześniej twarze i dekolty modeli i modelek. Manikiurzystka Patrycja Jewsienia ich paznokcie ozdobiła kwadratowymi lusterkami z ostrymi krawędziami. Fryzjer Emil Zed poprzez pielęgnację i stylizację wydobył naturalny blask włosów. Błyszczała też biżuteria. Bogato zdobione kolibry i motyle z nowej kolekcji W.KRUK przełamały nieco mroczny charakter kolekcji. 

Część kolekcji powstała we współpracy z MODIVO – będzie dostępna w sprzedaży na platformie wyspecjalizowanej zresztą w reaktywacji, promocji i wsparciu czołowych polskich marek z tradycjami. Część to haute couture wykonane w jednym tylko egzemplarzu.

Reżyseria i choreografia: Kasia Sokołowska
Muzyka: Paweł Rurak Sokal i Łukasz Sztaba
Stylizacja: Agnieszka Ścibior
Makijaż: Marianka Jurkiewicz
Fryzury: Emil Zed z zespołem 
Manikiur: Patrycja Jewsienia 
Produkcja: Piotr Pomianowski 
PR i media: Iza Lewandowska / ADVICE WISE 

 

Kamila Wagner
Proszę czekać..
Zamknij