Znaleziono 0 artykułów
30.09.2022

Chloé wiosna-lato 2023: Droga mleczna

30.09.2022
(Fot. materiały prasowe)

Chociaż wybieg pokazu Chloé na wiosnę-lato 2023 przypominał dyskotekowy parkiet z lat 80., kolekcja silnie czerpała z przyszłości. A dokładniej z nowych i bardziej zrównoważonych rozwiązań technologicznych oraz tkanin.

Kolekcję na wiosnę-lato 2023 dyrektorka kreatywna Chloé Gabriela Hearst opatrzyła cytatem. Ale nie literata, malarza czy poety, jak to zwykle bywa w modzie, lecz profesora Stephena Hawkinga. „Chciałbym, aby synteza jądrowa stała się realnym źródłem energii. Byłoby ono tanie, niewyczerpalne i nie powodowałoby zanieczyszczeń” – pisał brytyjski fizyk.

(Fot. materiały prasowe)

Hearst jeszcze w autorskiej marce pracowała nad nowymi rozwiązaniami technologicznymi, bardziej zrównoważonymi technikami i tkaninami. W grudniu 2020 roku, gdy objęła stery francuskiego giganta, ekologia stała się dla niej priorytetem. Zrozumiała, że spoczywa na niej misja, którą z globalnym zasięgiem, jaki ma Chloé, będzie mogła naprawdę realizować.

(Fot. materiały prasowe)

Przygotowując wiosenno-letni pokaz, Hearst przeprowadziła szeroko zakrojone badania nad alternatywnymi źródłami energii. Tak trafiła do instytutów Commonwealth Fusion Systems, Helion Energy i ITER, które usiłują zrealizować wizję profesora Stephena Hawkinga. Opisywana przez niego energia pozyskiwana z reakcji termojądrowej, a zatem procesu, który naturalnie zachodzi w gwiazdach, miałaby być czysta, bezpieczna. – Szacuje się, że jedna szklanka paliwa wytworzy wystarczającą ilość energii elektrycznej, aby zasilać jedno domostwo przez ponad 800 lat. W niedalekiej przyszłości synteza jest możliwa. Rozwiąże wiele dzisiejszych problemów – mówiła za kulisami projektantka.

(Fot. materiały prasowe)

Odzwierciedleniem spotkań, rozmów i nadziei, jaką dają naukowcy, jest jej najnowsza kolekcja. Hołdująca rękodziełu, futurystyczna, imprezowa i uszyta z wytrzymałych, ekologicznych tkanin – kaszmiru, lnu czy jedwabiu. Są zmysłowe wycięcia, prześwity, wiązania. Długości mini i maksi oraz subtelne peek-a-boo zwieńczone metalowymi dżetami. Hearst zdaje się bawić modą, jakby jutra miało nie być, choć jej wizja przyszłości jest naprawdę optymistyczna.

Pola Dąbrowska
Proszę czekać..
Zamknij