Znaleziono 0 artykułów
13.09.2021

Khaite wiosna-lato 2022: Ubranie, a nie kostium

13.09.2021
Fot. materiały prasowe

Nowy Jork to nie tylko wieżowce z pocztówek i eleganckie apartamenty jak z „Seksu w Wielkim Mieście”. To też tajemnicze podziemia, zatęchłe piwnice i metro, którym lepiej samemu i w nocy nie podróżować. Te skrajności sprawiają, że miasto bezustannie intryguje. Pokazem kolekcji na wiosnę-lato 2022 założycielka Khaite Catherine Holstein celebruje nowojorską różnorodność.

Catherine Holstein poszła w ślady Daniela Lee z Bottegi Venety, który ostatnie dwie kolekcje zaprezentował w tajemnicy i niemalże bez udziału mediów. Pokaz Khaite, który wyemitowano 12 września, w rzeczywistości odbył się kilka dni wcześniej. W opustoszałym, stylizowanym na surowe mieszkaniu na Lower East Side zebrali się redaktorzy mody, influencerki i kochające projekty Holstein gwiazdy. Oparli się pokusie relacjonowania prezentacji w mediach społecznościowych. Oficjalnego zakazu nie było, jednak słabe i celowo przymglone oświetlenie utrudniało zrobienie wyraźnego i ostrego zdjęcia.

Fot. materiały prasowe

I choć nie wszyscy byli pewnie zadowoleni, docenili wysiłek Holstein, która chciała, by patrzyli na jej projekty oczami, a nie przez obiektywy smartfonów. Trudno się jej dziwić – nie po to wspina się na wyżyny rękodzieła i stosuje trójwymiarowe zabiegi krawieckie, by zamykać powstałe dzięki nim ubrania w zdjęciu w telefonie. Poza tym tak świetną modę należy najpierw celebrować na żywo. A dopiero później zachwycać się nią w internecie.

Fot. materiały prasowe

Kolekcja Khaite na wiosnę-lato 2022 może rozwiać wątpliwości wszystkich, którzy nadal zastanawiają się nad fenomenem marki (a uwielbiają ją zarówno redaktorki, jak gwiazdy i kreatorki stylu). Holstein ma cenną umiejętność tworzenia ubrań wyrazistych i maksymalnie przykuwających wzrok, ale jednocześnie opatrzonych długim terminem ważności.

Przykład? Ciężkie, cekinowe sukienki noszone z grubymi sandałami i okularami przeciwsłonecznymi (nawet w nocy!), powiewające, eleganckie kreacje z tiulu zestawione ze sportowymi bomberkami, satynowe płaszcze fasonem przypominające kołdry, czy spódniczki mini uszyte z miękkiego ortalionu. Jak mówi Catherine Holstein, to projekty dla dziewczyny, która „wychodząc na kolację, zamiast eleganckiego płaszcza zarzuca na suknię swoją codzienną kurtkę”. Nie musi czuć się cool, ale może tak wyglądać.

Michalina Murawska
Proszę czekać..
Zamknij