Znaleziono 0 artykułów
29.11.2022
Artykuł partnerski

Złoto Marrakeszu

29.11.2022
Fot. Materiały prasowe

Włoscy złotnicy tworzą małe dzieła sztuki. Biżuteria Marco Bicego łączy tradycyjne rzemiosło z nieograniczoną kreatywnością. Do najpopularniejszych kolekcji marki należy kolekcja Marrakech o charakterystycznym, złotym splocie.

Dodaje blasku, subtelnie opromienia i posiada moc, by nawet najprostszą stylizację uczynić wyjątkową. Ale najpiękniejsza biżuteria to ta z duszą. Taka, jak klejnoty powstające w wyniku połączenia tradycyjnego rzemiosła i sprawdzonego know-how z kreatywnością. Wychodząca spod rąk mistrzów jubilerstwa biżuteria Marco Bicego dzięki wyjątkowym technikom złotniczym zachwyca wysublimowanym pięknem i tajemniczością.

Fot. Materiały prasowe

Nieoczekiwane piękno

Marrakech, tak ceniona dziś przez klientki marki kolekcja, zadebiutowała w 2000 r. – Pracowałem jeszcze w firmie mojego ojca, kiedy zauważyłem łańcuch, który został wyrzucony z powodu defektu i czekał na ponowne stopienie. Wtedy pojawił się pomysł – opowiada o początkach kolekcji Marco Bicego.

Założyciel i dyrektor kreatywny marki wspomina, że pewnego dnia maszyna przeznaczona do obróbki złota zacięła się, co spowodowało powstanie długiego, spiralnie skręconego pasma. Ale jak często bywa, nawet z pozornych trudności rodzi się coś pięknego. Tak właśnie stało się w tym przypadku. Marco Bicego w tym, co dla innych mogło być błędem, dostrzegł coś szczególnego – pomysł na nowy sposób wytwarzania biżuterii. Postanowił wykorzystać to nieoczekiwane zdarzenie, starając się opracować specyficzną metodę produkcji, która pozwoliłaby mu uzyskać dokładnie taką samą spiralę. Tak z nieoczekiwanego odkrycia narodziła się ekskluzywna technika zwojów, która stała się podwalinami dla kolekcji Marrakech.

Fot. Materiały prasowe

Blask złota i szlachetnych kamieni

– Biżuteria jest wykonana głównie z żółtego złota – to nas wyróżnia – mówi Marco Bicego, twórca marki. – W rzeczywistości jednym z wyzwań, którym, jak sądzę, sprostałem w ciągu 20 lat twórczości, jest pokazanie wyjątkowości żółtego złota poprzez nowoczesne formy – przekonuje Bicego.

Biżuteria Marco Bicego to triumf kreatywnej wizji, wynik procesu twórczego, którego każdy etap jest starannie przygotowany z pasją, kunsztem i know-how. Inspirowane organicznymi formami natury, pięknem 18-karatowego żółtego złota i drogocennymi kolorowymi kamieniami szlachetnymi małe dzieła sztuki biżuteryjnej powstają w atelier Marco Bicego w Trissino we Włoszech. Wykonane z 18-karatowego kruszcu klejnoty są wysadzane starannie wyselekcjonowanymi kamieniami szlachetnymi, które są oszlifowane tak, aby jak najlepiej oddać́ ich piękno. Biżuteria jest tworzona ręcznie przy użyciu tradycyjnych technik złotniczych. Takich jak grawerowanie bulino oraz charakterystyczne spirale i sploty, dzięki czemu każda kreacja jest unikatem – dokładnie tak, jak kobieta, która je nosi.

Fot. Materiały prasowe

Piękno w niedoskonałości

Idealna biżuteria to taka, którą można łączyć dowolnie i nosić w każdym momencie dnia, od nieformalnego spotkania po wieczorne przyjęcie. Właśnie tak jest w przypadku klejnotów od Marco Bicego. Sprawne dłonie mistrzów, czerpiących z wiedzy przekazywanej z pokolenia na pokolenie, pozwalają stworzyć prawdziwe biżuteryjne dzieła sztuki. W przypadku kolekcji Marrakech niezwykle delikatne pasmo 18-karatowego złota jest owinięte spiralnie wokół rdzenia, również wykonanego ze szlachetnego kruszcu. Następnie wprawne ręce mistrzów umiejętnie skręcają element, nadając mu charakterystyczny, miękki i falisty kształt. Łagodne krzywizny złotych wstążek przywołują na myśl wydmy afrykańskiej pustyni – różniące się od siebie, a zarazem jednakowo ukształtowane przez wiatr oraz światło słoneczne odbijające się w wyjątkowo olśniewający sposób. Spirala jest lekka, ale jednocześnie solidna. Delikatna, lecz silna i wyjątkowa.

W kolekcji Marrakech Onde, romantycznej wizji Marrakeszu, piękno egzotycznego miasta podkreśla blask drogocennych diamentów. Delikatne pasma z żółtego złota wykonane ekskluzywną techniką zwijania tworzą celowo nieregularne, owalne kształty. Połączone zostały z diamentami pavé, aby delikatnie uchwycić i odbijać naturalne światło. Rezultatem tego wyjątkowego mariażu są małe arcydzieła złotnictwa, szczycące się nowoczesnym i wyrafinowanym designem, zgodnym z podstawowymi wartościami marki: tradycją i innowacyjnością. Kolekcja Marrakech to nowe spojrzenie na piękno – nieregularne, celowo niedoskonałe i wyjątkowe.

Fot. Materiały prasowe

Kolekcje Marco Bicego są dostępne w ponad 50 krajach na całym świecie. Oprócz flagowych włoskich sklepów w Wenecji oraz Weronie i butików w Paryżu, Baden-Baden, Budapeszcie, Atenach, Nowym Jorku, Tokio i Pekinie oraz na Mykonos i na Krecie klejnoty Marco Bicego sprzedają najbardziej prestiżowe multibrandy na świecie. W Polsce kolekcje biżuterii znajdziemy w wybranych salonach W.KRUK oraz na wkruk.pl.

Natalia Jeziorek
Proszę czekać..
Zamknij