Znaleziono 0 artykułów
02.03.2024

Najpiękniejsze kolory jesieni w nowej kolekcji Hermès

02.03.2024
Kolekcja paryskiego domu mody Hermès na sezon jesień-zima 2024 (Fot. Imaxtree)

Czerń to nie wszystko. Dyrektorka kreatywna paryskiego domu mody Hermès Nadège Vanhee-Cybulski w kolekcji na jesień-zimę 2024 zaproponowała najpiękniejsze kolory sezonu. Czekoladowy brąz, oliwkowa zieleń i pastelowe żółcienie pomagają stworzyć nowy power dressing – niepokorny, rockowy, seksowny. 

Skórzana kurtka w odcieniu czekoladowego brązu, ołówkowa spódnica za kolano z zamkiem błyskawicznym i głębokim rozcięciem, a w dłoni kopertówka, której blisko do aktówki. She means business. Już pierwsza sylwetka z pokazu kolekcji na sezon jesień-zima 2024 projektu Nadège Vanhee-Cybulski wyznaczała kierunek, w jakim zmierza Hermès. Power dressing odmieniany przez wszystkie przypadki na niemal wszystkich pokazach kilku ostatnich sezonów dyrektorka kreatywna wpisała w kody Hermès. W kolekcji tego domu mody nie może zabraknąć okryć wierzchnich uszytych ze skóry – tu pojawiły się w każdym możliwym fasonie. Do wyboru dano kurtki – krótkie z kołnierzem albo dłuższe ze stójką, albo płaszcze – długie, z szerokimi klapami albo sięgające za biodra z futrzanymi kołnierzami.

Niektóre wpisane w skórzane total looki, inne skomponowane z monochromatycznymi sylwetkami łączącymi miękką dzianinę z ciężką skórą. Niektórym zestawom blisko było do „Matrixa”, innym do rock and rolla, jeszcze innym do minimalizmu lat 90. spod znaku Helmuta Langa. Jak zwykle u Hermèsa nie zabrakło motywów jeździeckich i militarnych, nawiązań do męskiej garderoby i, oczywiście, luksusowych akcesoriów z naciskiem na torebki i paski.

Ale tym, co w kolekcji zachwycało najbardziej, był kolor. Czekoladowy brąz pojawił się obok klasycznej czerni, pastelowe żółcienie przy oliwkowej zieleni, a szarość u boku czerwieni. Dzięki jednobarwnym kompletom, grze faktur i różnicy materiałów doskonale wyważone odcienie mogły wybrzmieć jeszcze mocniej. Nadège Vanhee-Cybulski serwuje nam więc nie tylko ubrania, które chciałoby się nosić już teraz, ale gotowe pomysły na ich stylizacje. Patent pierwszy z brzegu? W razie wątpliwości, sięgnij po total look. Ten nigdy cię nie zawiedzie.

Anna Konieczyńska
  1. Moda
  2. Premiery
  3. Najpiękniejsze kolory jesieni w nowej kolekcji Hermès
Proszę czekać..
Zamknij