Znaleziono 0 artykułów
10.11.2022

Premierowo na Vogue.pl: Kolekcja MUUV. na jesień 2022

10.11.2022
MUUV. jesień-zima 2022 / Fot. Dorota Szulc

Przyjemnie patrzeć, jak polskie marki się rozwijają. Umiarkowany wzrost daje mocny fundament, na którym można budować najpiękniejsze kolekcje. Marka MUUV. ma korzenie w athleisure. Kaja Lizut i Malina Kurkowska szukały wygodnych fasonów, które pasują do wszystkiego, a przy okazji dzięki wyciszonej palecie barw i minimalistycznym formom pozostają supereleganckie. Dziś ich ambicje sięgają dalej.

Zaczynałyśmy od ubrań sportowych, potem był casual, kostiumy kąpielowe. Podstawą naszych kolekcji od początku działalności jest to, co same chcemy mieć w szafie. Wszystkie modele z naszych kolekcji łączy ten sam minimalistyczny mianownik – mówi Malina. Coraz więcej tu jednak wyważonych eksperymentów. W poprzedniej kolekcji pojawiły się dzianinowe sukienki z ażurowych pasów, w tej – top z asymetrycznym wycięciem przy dekolcie i kurtka z dekoracyjnym pikowaniem. – Kurtka jest rozwinięciem kamizelki z poprzedniego sezonu. Wyprzedała się na pniu. W projekcie kurtki zależało nam, by uzyskać przestrzenną formę, która odstaje od pleców, daje wrażenie swoistej bombki – opowiada Kaja. Udało się po wielu podejściach. W MUUV. do prostoty dochodzi się po wielu rozmowach, przymiarkach i wersjach prototypów.

Dostępna w trzech kolorach kurtka to niejedyny fason w kolekcji, który wymagał wytężonej pracy. W tym sezonie dziewczynom udało się także wprowadzić koszule o idealnych proporcjach. Mowa tu nie tylko o rozmiarze. Dużą formę łagodzi lekka przezroczystość dość cienkiej, ale niepozbawionej pewnej sztywności tkaniny. Nawet kieszeń na piersi wydaje się obliczona co do milimetra. Koszulę można wywijać, rozpinać, dodawać do dresów albo garniturów.

Kolory koszul utrzymane są w palecie kolekcji – zaskakująco świetlistej jak na tę przywiązaną do czerni markę. W tym sezonie więcej tu écru, brązu, błękitu, szarości. Jest też rozbielone taupe – szary melanż bez kontrastu. – W sezonie jesień-zima 2022 wprowadzamy płaszcz ze stuprocentowej wełny z włosem przycinanym na zamówienie. Ma wielkie klapy i piękną fakturę – mówi Kaja. Dziewczyny pokazują też nowy model swetra z domieszką kaszmiru. Prążkowane golfy z długimi rękawami zapowiadają się na sprzedażowy hit. Materiały MUUV. wykonuje na zamówienie albo sprowadza od włoskich producentów. – Nie szukamy tańszych zamienników, zależało nam, żeby pokazać, że nie trzeba schodzić z jakości, żeby osiągnąć rozsądną cenę – mówi Malina.

Rozmach widać też w kampanii. – Gdy się dokładnie przyjrzysz, zobaczysz, że to nie jedna, ale trzy różne sesje. Każda ma inną bohaterkę i inną przestrzeń, a łączy je charakter – mówią odpowiedzialni za stylizację Kasia Mioduska i Kacper Kujawa. – Chciałyśmy wypuścić kolekcję w trzech dropach. Każdą premierę miała firmować inna sesja – mówi Malina. – Dziewczyny w trzech sesjach różnią się od siebie – nigdy nie szukałyśmy konwencjonalnych twarzy, tylko oryginałów – dodaje Kaja.

Stylizacje też są zróżnicowane – jedne mocno nieformalne (np. dresy), inne eleganckie. – Na kilku zdjęciach coś dodaliśmy – rzecz, którą prawie każda dziewczyna ma w szafie, np. ramoneskę czy kozaki – mówią styliści. To dowód na to, że ubrania MUUV. idealnie wpiszą się w niejedną szafę.

Zdjęcia: Dorota Szulc

Modelki: Gloria / Gaga Models, Mia / D’VISION, Magda / United For Models

Stylizacja: Kasia Mioduska, Kacper Kujawa

Makijaż, włosy: Natalia Charłan, Monika Kropat

Podziękowania: Daria Urbaniak, Maria Czarnecka, Natalia Wiraszka, Weronika Blok, Kacper Krajewski, The Cold Pressed Juices

1/14 MUUV. jesień-zima 2022

2/14 MUUV. jesień-zima 2022

3/14 MUUV. jesień-zima 2022

4/14 MUUV. jesień-zima 2022

5/14 MUUV. jesień-zima 2022

6/14 MUUV. jesień-zima 2022

7/14 MUUV. jesień-zima 2022

8/14 MUUV. jesień-zima 2022

9/14 MUUV. jesień-zima 2022

10/14 MUUV. jesień-zima 2022

11/14 MUUV. jesień-zima 2022

12/14 MUUV. jesień-zima 2022

13/14 MUUV. jesień-zima 2022

14/14 MUUV. jesień-zima 2022

Kamila Wagner
Proszę czekać..
Zamknij