Znaleziono 0 artykułów
02.06.2022

Premierowo na Vogue.pl: The Odder Side Playa 2022

02.06.2022
(Fot. Kate Bellm)

Założycielki The Odder Side Justyna Przygońska i Brygida Handzelewicz-Wacławek podgrzewają atmosferę. Plażowa kolekcja na lato 2022 roku zaczyna się od odsłony Endless Summer. Powrócą bestsellery i pojawią się nowości. A to dopiero początek sezonu. 

Justyna Przygońska i Brygida Handzelewicz-Wacławek lubią łączyć pracę z przyjemnościami. Z częścią zespołu wybrały się na dziewczyńskie wakacje na Majorkę. Za przewodniczkę po wyspie służyła im fotografka Kate Bellm, która niedługo otwiera tu hotel wypełniony meblami vintage i meksykańskimi akcentami. – To na pewno nie nasze ostatnie spotkanie – mówi Justyna. 

Twarzą nowej kampanii została modelka Marina, prywatnie jedna z najbliższych przyjaciółek fotografki. Pomysł na sesję? Wyzwolona kobiecość skąpana w hiszpańskim słońcu. Zdjęcia przerywały wędrowanie wśród skał, zachody słońca i tańce. To szaleństwo pozytywnie odbiło się na pracy. 

(Fot. Kate Bellm)

Tegoroczna Playa jest znacznie większa, niż poprzednie odsłony wakacyjnej linii The Odder Side. Dziewczyny planują kilka dropów, ale zbyt wiele nie chcą jeszcze zdradzać. 

Pierwsza odsłona – Endless Summer – nie kończy się na wakacjach. Ubrania z tego sezonu, choć niewątpliwie idealne na letnie eskapady, mają sprawdzać się w wielu kontekstach – podczas staycation w mieście, kolacji w ciepłe wieczory, a nawet wtedy, gdy upały będą już tylko wspomnieniem. 

Justyna i Brygida czekają na własne kolekcje w nie mniejszym napięciu, niż ich klientki. – W tym sezonie wraca sukienka Astrid w dwóch nowych kolorach i mój plażowy faworyt, Moe, idealna opcja na plażę. Moi ulubieńcy z tej kolekcji to top Chloe i set Brioche – mówi Brygida. – Choć pełno tu oranży i magenty, w których ostatnio się zakochałyśmy, dużo też czerni, która przepięknie podkreśla opaloną skórę latem – tłumaczy. Justyna zakochała się natomiast w sukience New Moon maksi z odkrytymi plecami, inspirowanej stylem Kate Moss. 

(Fot. Kate Bellm)

Do miana bestsellerów pretendują też luźne, lejące spodnie Sookie i intensywnie różowy top Tua, który formą nawiązuje do góry bikini. Aż chce się na niego narzucić cytrynowy kardigan z mieszanki lnu i bawełny albo kimono. Marka zapowiada powrót Yoko w aż trzech wersjach. 

Dziewczyny niezmiennie szyją w Polsce z naturalnych i odpowiedzialnych tkanin. – Playa to głównie certyfikowane lny i bawełny. Staramy się niczego nie marnować – mówi Brygida. Ze ścinków powstają śliczne scrunchies i wymienne paski do wiązanych sandałów Coco. Kolekcję uzupełnią materiałowe torby i koszyki z metką The Odder Side oraz kapelusze i okulary partnerskich marek Lack of Colour i Chimi. – Świetnie komponują się z naszymi letnimi kolekcjami – mówi Justyna. 

Więcej marek w ich ofercie pojawi się już jesienią. Tymczasem przy okazji wizyty w butiku warto sięgnąć po przewodniki wydawnictwa Assoulin i olejki do ciała Rowse. 

Kamila Wagner
  1. Moda
  2. Premiery
  3. Premierowo na Vogue.pl: The Odder Side Playa 2022
Proszę czekać..
Zamknij