Znaleziono 0 artykułów
09.09.2021

Proenza Schouler wiosna-lato 2022: Radosna lekkość bytu

09.09.2021
Fot. materiały prasowe

Czyżby projektanci Proenzy Schouler szukali amerykańskiego odpowiednika francuskiego je ne sais quoi? Jak mówią, ich głównym założeniem w kolekcji na wiosnę 2022 było, by  zachwycać dopracowaną formą i jakością. Efekt osiągnęli dzięki nowym wariacjom na temat klasycznego garnituru, uszyciu wystawnych sukienek z lekkich i rozciągliwych materiałów oraz wysmakowanym detalom.

 - To radosne ubrania, w których znowu można otworzyć się na świat – mówią o najnowszych projektach założyciele marki Proenza Schouler Lazaro Hernandez i Jack McCollough. I o ile rzeczywiście na najwięcej pomysłów wpadli podczas urlopu na Maui i gdzieniegdzie wykorzystują wakacyjno-wyspiarskie motywy, proszą, by nie interpretować ich nowej kolekcji jako wyłącznie inspirowaną hawajską naturą.

Fot. materiały prasowe

Z urlopowego trybu zaczerpnęli jednak kilka rozwiązań. Przede wszystkim postawili na wygodę - jako ce wyznaczyli sobie osiągnięcie efektu eleganckiej nonszalancji i wspięli się na wyżyny umiejętności, by charakterystyczne dla swej twórczości rzemiosło połączyć z pragmatycznymi rozwiązaniami. 

Fot. materiały prasowe

Zaczęli od króla wśród klasyków – garnituru, w którym zamiast tradycyjnych spodni wykorzystali fason plasujący się gdzieś między modelem capri a kolarkami, wyposażając go dodatkowo w mięsiste frędzle. Smagane nowojorskim wiatrem detale przewinęły się zresztą przez całą kolekcję – wystąpiły także przy sukienkach, spódnicach i szwach sięgających łokci rękawów. Później projektanci poszli o krok dalej i odszyli eleganckie suknie z lekkiego i swobodnego w noszeniu dżerseju. Mimo wykorzystania tak popularnego, by nie rzec pospolitego, materiału, projekty nie straciły ani trochę ze swej siły rażenia – urzekały intensywnymi i nasyconymi kolorami, zachwycały podkreślającą sylwetkę formą, inspirowały detalami. Na koniec do absolutnego minimum ograniczyli buty na obcasie, proponując w ich miejsce masywne mokasyny, sandały i klapki na subtelnej platformie.

Dzięki temu powstała kolekcja, w której można robić absolutnie wszystko i która jeszcze długo nie straci na aktualności. 

Fot. Getty Images

 

Michalina Murawska
Proszę czekać..
Zamknij