Znaleziono 0 artykułów
04.06.2022
Artykuł partnerski

Kolekcja Reserved Fête Couture 2022: Magia lata

04.06.2022
Fot. Wunsche & Samsel

Wyjątkowe stroje na specjalne okazje, odświętne i zaskakujące letnie kreacje. Nieoczywiste kroje, zabawa proporcjami, alternatywne materiały, a przede wszystkim celebracja piękna. Taka jest nowa kolekcja Reserved Fête Couture. Zapowiada ją sesja zdjęciowa autorstwa duetu Wunsche & Samsel. Nam fotografki Magda Wunsche i Agnieszka Samsel opowiadają o tym, jak powstała.

Spektakularne sukienki, stylizacje pełne falban, bufek i marszczeń. Wiosenne kolory zaczerpnięte z pąków kwiatów, dużo zieleni i pastelowych odcieni różu oraz fioletu. Wszystko to zestawione z sielską łąką i architekturą przełomu lat 60. i 70. Choć na pierwszy rzut oka taka scenografia zaskakuje, duet Wunsche & Samsel wyjaśnia, że jej wybór był nieprzypadkowy.

Fot. Wunsche & Samsel

Sama kolekcja nawiązuje w pewnym stopniu do natury, chociażby poprzez kwiatowe printy, koronki z motywem roślinnym czy świeże kolory. Natomiast dla nas ciekawe było zestawienie bogatych, widowiskowych krojów ubrań przeznaczonych na specjalne wyjścia, z bardziej prostym, sielskim i dosyć surowym otoczeniem. Taki kontrast uwypukla formę ubrań, tworzy się z tego ciekawy miks – mówią Magda Wunsche i Agnieszka Samsel.

Fot. Wunsche & Samsel
Fot. Wunsche & Samsel

Autorki zdjęć dodają, że pracując z tak charakterystycznymi, bogatymi w formie ubraniami, można postąpić na różne sposoby. – Podkreślić na przykład ich charakter poprzez bogate otoczenie, ale my od takiej dosłowności raczej staramy się uciekać, wolimy działać przez kontrast. Oczywiście wszystko zależy od koncepcji, ale także od tego, jak oddziałują na siebie poszczególne elementy typu światło, scenografia, charakter urody modelki itp. – wyjaśniają fotografki.

Fot. Wunsche & Samsel

Sesję zrealizowano pod Warszawą. Motywem przewodnim były trzy słowa: natura, łąka, zieleń. Jednak, jak mówią autorki zdjęć, wybór lokalizacji, choć pozornie prosty, to ze względu na porę roku okazał się dość skomplikowany. – Nigdzie w okolicy nie mogłyśmy znaleźć ładnej zielonej łąki, w związku z tym musiałyśmy trochę improwizować – wspominają Wunsche & Samsel.

Fot. Wunsche & Samsel

Łąka, na której powstała większość zdjęć, choć nie jest zielona, ma niezwykły, bajkowy klimat. Obok pleneru część zdjęć została zrealizowana w domu wczasowym z przełomu lat 60. i 70. Jak mówią Magda Wunsche i Agnieszka Samsel, wprowadziło to pewne urozmaicenie do całości sesji, dopowiedzenie historii. – To miejsce było bardzo klimatyczne, z pięknym naturalnym światłem, co pozwoliło nam sfotografować część kolekcji w bardziej malarskim otoczeniu. Cała sesja, również dzięki wprowadzeniu zdjęć z uroczym, białym koniem, nabrała charakteru trochę bajkowego, romantycznego i sielskiego. Pomogła nam w tym bardzo nasza modelka Lily Fofana, która świetnie czuła się w tych ubraniach, potrafiła je odpowiednio zaprezentować, dobrze się przy tym bawiąc – mówią fotografki.

Fot. Wunsche & Samsel

Romantyczna, niemal bajkowa sesja zdjęciowa idealnie wpisuje się w klimat kolekcji Reserved Fête Couture, która ma zachęcać do czerpania wszystkiego, co najlepsze, z letniej beztroski i radości z chwil spędzanych w dobrym towarzystwie. Bo piękno ma wiele odsłon, a każdą z nich warto celebrować.


Modelka: Lily Fofana
Zdjęcia: Wunsche & Samsel
Stylizacja: Michał Kuś
Makijaż i fryzura: Kama Jankowska

Natalia Jeziorek
Proszę czekać..
Zamknij