Znaleziono 0 artykułów
27.01.2023
Artykuł partnerski

Pokrewne dusze

27.01.2023
Fot. Materiały prasowe

Naszyjniki i sygnety z kolekcji YES Together projektu Magdy Dąbrowskiej to idealny prezent na walentynki – od niego dla niej i dla niego od niej. Biżuteria pomoże podkreślić wyjątkową więź, która łączy zakochanych.

– Być projektantem w tych czasach i projektować tylko ładne rzeczy to za mało. Świat potrzebuje projektantów kreujących potrzebny i mądry dizajn – mówi Magda Dąbrowska, która stworzyła kolekcję Together. Marce YES, dla której pracuje, od dawna przyświeca idea zaangażowania społecznego. Ostatnie kampanie podkreślały wartości stojące za YES – równouprawnienie, wolność, tolerancję. Te hasła znajdują odzwierciedlenie także w konkretnych projektach marki.

Fot. Materiały prasowe

Kolekcja Together przygotowana na tegoroczne walentynki niesie ze sobą przesłanie miłości. Miłości na miarę naszych czasów. Razem jesteśmy silniejsi, wspieramy się, spoglądamy w jednym kierunku. Poprzez biżuterię YES pokazuje wszystkie etapy związku – od romantycznego zakochania przez głębokie zaangażowanie po wyważone partnerstwo. Jedna osoba nie dominuje w tym układzie nad drugą, decyzje podejmowane są wspólnie, każda ze stron ma niezależność, by realizować własne cele, marzenia i potrzeby.  

Dlatego YES Together to propozycja uniseksowa – znalazły się w niej naszyjniki i sygnety, które ona może podarować jemu albo on ofiarować jej. Together odczarowuje stereotypową, walentynkową estetykę – nie uświadczymy tu różowych serduszek. W kolekcji nie ma ani krzty infantylizmu. To projekty mocne, nowoczesne, wyraziste. Walentynki w tym świeżym wydaniu stają się świętem miłości i wolności zarazem.

Fot. Materiały prasowe

Na pierwszy rzut oka w kolekcji widać blask – te elementy lubią się wyróżniać. Z pewnością nie kryją się w cieniu. Nawet na tle minimalistycznej stylizacji, utrzymanej w czerni, intensywnie lśnią. To zasługa zastosowanej przez złotników techniki – pozłacane srebro zostało uzupełnione cyrkoniami, masą perłową i czarnym agatem. Pokrewieństwo dusz podkreślono uniwersalnymi symbolami – serca, koniczyny czy węża. Serce oznacza oczywiście głębokie uczucie, koniczyna – szczęście odnajdywanie w byciu razem, wąż – nieskończoność i siłę relacji. Wąż – indywidualista – wskazuje także na początek miłości. Kolekcja Together do bycia razem wychodzi od zadowolenia z siebie – najpierw musimy pokochać siebie, by obdarzyć dojrzałym uczuciem inną osobę.

Fot. Materiały prasowe

W kolekcji znalazło się dziesięć wyjątkowych elementów. Pierścionek będący wariacją na temat sygnetu zdobi serce wysadzane cyrkoniami. Ten sam motyw znalazł się na naszyjniku. Koniczyna zdobi natomiast sygnet i naszyjnik wysadzany masą perłową. W pozłacanej, nieregularnej fakturze zatopiono serce oraz błyskawicę, symbol buntu, feminizmu, walki. Masa perłowa pojawiła się także samodzielnie na sygnecie albo na naszyjniku z sercem. Najbardziej minimalistyczna propozycja – sygnet z czarnym agatem – spodoba się miłośnikom prostoty, zwłaszcza nowoczesnym mężczyznom.

Fot. Materiały prasowe

Biżuterię wymyślono tak, by nadawała się na walentynkowy prezent, ale oczywiście można ją też podarować samemu sobie. Pięknie wygląda w komplecie – sygnety można włożyć po kilka naraz albo zestawić z naszyjnikiem. Pasują zarówno do prostej stylizacji opartej na czerni, jak i seksownej sukienki na randkę albo męskiego garnituru. A najlepiej nosić biżuterię razem, we dwoje, by podkreślić wyjątkową więź.

Anna Konieczyńska
Proszę czekać..
Zamknij