Znaleziono 0 artykułów
22.10.2021

Katerina Kvit jesień-zima 2021: Kubizm i Ukraina

22.10.2021
Fot. materiały prasowe

Na Ukrainie Katerina Kvit jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych projektantek. Teraz szykuje się do ekspansji na świat. W kolekcji na jesień-zimę 2021 miesza inspirację paryską bohemą i nawiązania do rodzimej tradycji. Nieprzypadkowo prezentuje ją w październiku – to wtedy przypada rocznica urodzin Pabla Picassa, którego twórczość stała się dla projektantki punktem startowym dla nowych propozycji.

Nowa kolekcja ukraińskiej projektantki przypadnie do gustu fankom mocnych cięć, wyrazistych fasonów i geometrycznych detali. Kvit bardzo zręcznie lawiruje między zmysłowością a androgyniczną surowością – czasami odkrywa, a kiedy indziej zakrywa, detale poddaje dekonstrukcji, bawi się fakturą i kolorem.

Fot. materiały prasowe

Projekty Ukrainki świetnie odzwierciedlają ideę nowego minimalizmu, który nadal jest ponadczasowy i łatwy w noszeniu, ale jednocześnie bliski awangardzie. Beżowe garnitury w tenisowe prążki mają geometrycznie przycięte wstawki z tiulu, braletki powstały z kilku paneli ekoskóry, klasyczne spodnie w kant wzbogacone zostały o rozcięcia, a kurtki przykuwają wzrok efektownymi i funkcjonalnymi troczkami zbierającymi materiał w talii.

Fot. materiały prasowe

Jak mówi Kvit, jej największą inspiracją była w tym sezonie twórczość Pabla Picassa. Nieprzypadkowo prezentuje tę kolekcję teraz – 25 października przypada rocznica urodzin artysty. Wykreowany przez Picassa geometryczny styl widać na ostro zakończonych kołnierzach i przedłużonych rękawach, na sztywnych konstrukcjach i wycięciach. Fascynację kubizmem Katerina Kvit łączy z subtelnymi nawiązaniami do tradycyjnego ukraińskiego rękodzieła. To głównie nitki w kolorze metalicznego złota, które biegną wzdłuż jej projektów i przełamują monochromatyczną kolorystykę.

Michalina Murawska
Proszę czekać..
Zamknij