Znaleziono 0 artykułów
03.02.2024

Uniqlo wiosna-lato 2024: lekkość odmieniona przez wszystkie przypadki

03.02.2024
Kolekcja Uniqlo : C wiosna-lato 2024 (Fot. Materiały prasowe)

W wietrznym Hamburgu tuż nad rzeką Łabą mieliśmy okazję oglądać kolekcje Uniqlo wiosna-lato 2024. 40-letni już japoński brand, kojarzący się z jakościowymi basicami i wykorzystaniem nowatorskich technologii, stawia w nowym sezonie na kolory inspirowane twórczością Georgii O’Keeffe, lekkość i funkcjonalność, ale też zaskakuje wyrafinowaniem i swobodą w swoich projektach. 

Uniqlo w sezonie wiosna-lato 2024 trzyma się swoich zasad – lansuje clean look, funkcjonalność, innowacyjność i wysoką jakość zapewniającą długowieczność oraz ponadczasowość. Stawia też na rozpalające wyobraźnię współprace z cenionymi projektantkami i projektantami. Jak dowiedzieliśmy się podczas wizyty w Hamburgu – marka rozwija kolejne miejsca, w których ukochane ubrania z jej metką można oddać do renowacji i customizacji. Słucha też uważnie tego, co mamy do powiedzenia. Feedback od klientek i klientów przekłada się na tworzenie jeszcze bardziej dopasowanych do naszych potrzeb ubrań oraz akcesoriów. 

Kolekcja Uniqlo wiosna-lato 2024 – lekkość odmieniona przez wszystkie przypadki

W linii LifeWear marki Uniqlo w wiosenno-letnim sezonie znajdziemy uwielbiane przez nas klasyki w naprawdę wielu kolorach. Przede wszystkim zarówno ulubione modele, jak i nowości wpisują się w hasło przewodnie, którym jest lekkość. Rozumiana choćby jako łatwość w budowaniu kapsułowej garderoby, która stanie się odpowiedzią na pytanie, w co się ubrać. Z jednej strony proste rozwiązania, z drugiej elementy pozwalające stworzyć indywidualny styl, wpisujący się w clean look. Lekkość to też przyjazne dla ciała tkaniny (bawełna czy len), funkcjonalne i przewiewne (Airism czy materiały chroniące przed promieniowaniem UV), zapewniające optymalną temperaturę. Ale też kroje, w których można czuć się swobodnie, które dopasowują się do sylwetki. Świetny design, komfort noszenia zapewniony przez niewidoczne dla oka rozwiązania, ale też jakość w przystępnej cenie. Nie można też zapomnieć o lekkości, z jaką w kolekcji Uniqlo zacierają się granice między ubraniami sportowymi a codziennymi czy płciami – w końcu gender neutral to kolejna ważna idea dla wywodzącej się z Japonii marki.

Uniqlo wiosna-lato 2024 (Fot. Materiały prasowe)
Uniqlo wiosna-lato 2024 (Fot. Materiały prasowe)

Kolekcja Uniqlo : C (Clare Waight Keller)

Już 22 lutego premierę będzie miała kolekcja Uniqlo : C stworzona we współpracy z Clare Waight Keller – brytyjską projektantką. Inspiracją dla niej była społeczność artystyczna w Lavender Hill w południowym Londynie i okolicach. Efekt? Lekka, wygodna oraz pełna świeżej energii kolekcja, która świetnie pasuje na co dzień, lecz także na specjalne okazje, ponieważ w cechuje ją subtelne wyrafinowanie. Zwiewne plisowane sukienki na ramiączkach pracujące przy sstawianiu każdego kroku, ołówkowe spódnice z miękkiej i przewiewnej tkaniny, ponadczasowy trencz, marynarki delikatnie podkreślające talię, pojemne torby z ekologicznej skór w wibrującej makowej czerwieni, pudrowym różu, morskim błękicie czy wojskowej zieleni. To doskonałe elementy pozwalające na kreatywną zabawę modą i tworzenie warstwowych stylizacji w sezonie przejściowym. – Tworząc drugą kolekcję w ramach Uniqlo : C chciałam badać koncepcję ruchu poprzez lekkość. Pracując z ultralekkimi tkaninami, odkryłam nową perspektywę proporcji – opowiada o procesie projektowania Clare Waight Keller.

Kolekcja Uniqlo : C wiosna-lato 2024 (Fot. Materiały prasowe)
Kolekcja Uniqlo : C wiosna-lato 2024 (Fot. Materiały prasowe)
Kolekcja Uniqlo : C wiosna-lato 2024 (Fot. Materiały prasowe)

Kolekcja Uniqlo U wiosna-lato 2024

Uniqlo U, czyli Future LifeWear Essentials – niezbędne element garderoby, które projektowane są przez światowej klasy projektantów i twórców wzorów w paryskim studiu marki. Kolekcja Uniqlo U na wiosnę i lato 2024 definiuje odzież codzienną przy użyciu innowacyjnych materiałów i nowych, współczesnych krojów. Wyróżniają ją w tym sezonie czyste, proste linie, luźne kroje i wpisywanie się w koncept unisex.

Paulina Klepacz
  1. Moda
  2. Premiery
  3. Uniqlo wiosna-lato 2024: lekkość odmieniona przez wszystkie przypadki
Proszę czekać..
Zamknij