Znaleziono 0 artykułów
09.12.2020

Kolory roku 2021 według Pantone: Ultimate Grey i Illuminating Yellow

09.12.2020
Jacquemus wiosna-lato 2021 / (Fot. Materiały prasowe)

Jeden jest oznaką siły i hartu ducha. Drugi daje radość i napawa optymizmem. Tegoroczny wybór Pantone Color Institute ma dawać nadzieję na nadchodzący rok.

To nie pierwszy raz, kiedy amerykański instytut Pantone wybrał dwa kolory roku. Taka sama sytuacja miała miejsce w 2016 roku, gdy królowały odcienie Serenity i Rose Quartz. Tym razem ich wybór miał szczególne znaczenie. W czasie, kiedy tak wiele rzeczy jest niewiadomych, otaczające nas barwy mają wpływać na lepsze samopoczucie.

Stonowana szarość i promienna żółć są odzwierciedleniem tego, co istnieje od zawsze. – Szary to kolor kamyków na plaży, skał i kamieni, które są wokół nas od milionów lat. Żółty oznacza nadzieję, pozytywne myślenie i coś, na co warto czekać– tłumaczy Leatrice Eiseman z Pantone Color Institute.

Salvatore Ferragamo (Fot. Materiały prasowe)

Obie barwy zawitały w wiosenno-letnich kolekcjach największych domów mody: Prady, Gucci, Balmain, Givenchy i Jacquemusa. Niejednokrotnie były noszone na czerwonym dywanie przez Angelinę Jolie, Gigi Hadid, Dakotę Johnson i Charlize Theron. Wniosek może być tylko jeden – nadchodzi czas rewolucji. Witajcie, szarości i żółcie!

Aleksandra Lewandowska
  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. Kolory roku 2021 według Pantone: Ultimate Grey i Illuminating Yellow
Proszę czekać..
Zamknij