Znaleziono 0 artykułów
08.07.2022
Artykuł partnerski

Bedoes, Podsiadło i Zalewski na warszawskim Męskim Graniu

08.07.2022
(Fot. Hubert Grygiel)

Męskie Granie 2022 w weekend 15-16 lipca zawita do Warszawy. Na Służewcu zagrają, m.in. Bedoes, Cool Kids of Death, Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło i Zalewski. Tylko u nas do wygrania bilety na koncerty. Sprawdźcie, jak wziąć udział w konkursie.

Męskie Granie stało się już wakacyjną instytucją. Jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych lata obejmuje trasę koncertową najlepszych polskich wykonawców. Od pierwszej odsłony w 2010 r. występy przyciągają tłumy zachęcone eklektycznym i elektryzującym line-upem. Na scenie Męskiego Grania spotykają się przedstawiciele wszystkich pokoleń polskiej muzyki. Mieszają się gatunki, ale klimat pozostaje niezmiennie ten sam. Panuje atmosfera luzu, radości i tolerancji. O poziom trasy dbali w pierwszych latach dyrektorzy artystyczni. Tę funkcję pełnili kolejno Wojciech Waglewski, Katarzyna Nosowska i O.S.T.R. Od 2014 r. zamiast tego działa Męskie Granie Orkiestra.

(Fot. Hubert Grygiel)

Wydarzenie co roku gromadzi fanów pod scenami w całej Polsce. Lansuje też przebój lata. W tym roku hymn „Jest tylko teraz” nagrali wspólnie Bedoes, Krzysztof Zalewski oraz Kwiat Jabłoni. – W tym roku udowadniamy, że razem można więcej – mówi Dorota Nowakowska, Manager Marki Żywiec. – Stąd pomysł na orkiestrę, która połączyła z pozoru niepasujących do siebie artystów. Każdy z nich wniósł jednak do projektu swoją wyjątkową energię, która zaowocowała powstaniem świetnego singla. Mamy nadzieję, że tego lata pod sceną będą go śpiewały tysiące fanów trasy – dodaje Nowakowska. Przesłanie carpe diem łączy się w słowach piosenki z wrażliwością na aktualne wydarzenia na świecie. „To jest dobra noc, by uratować świat”, śpiewają twórcy. „Nie ma co się bać”, przekonują artyści, wzywając do wspólnego „rozpalenia nocy”. 

(Fot. Hubert Grygiel)
(Fot. Hubert Grygiel)

Gorąca noc czeka z pewnością fanów Męskiego Grania już w weekend 15-16 lipca, gdy artyści zagrają na stołecznym Służewcu. Warszawa to trzeci przystanek na tegorocznej trasie. W czerwcu wielotysięczna publiczność bawiła się już w Poznaniu, w pierwszy weekend lipca fani spotkają się w Katowicach. Po służewieckim koncercie przyjdzie jeszcze czas na Wrocław (22-23.07.), Kraków (29-30.07.), Szczecin (12-13.08.) i Gdańsk (19-20.08.). Sezon zwieńczy koncert w Żywcu zaplanowany na ostatni weekend sierpnia. W sumie podczas 16 koncertów w ośmiu miastach na scenie pojawi się prawie 80 artystów. 

W piątek, 15 lipca, na scenę wejdą kolejno Mitch & Mitch, Cool Kids of Death, Król i Daria Zawiałow. Wydarzeniem wieczoru będzie występ Dawida Podsiadły, który niedawno wypuścił „Post”, pierwszy singiel z nowej płyty. Działający od 20 lat zespół Mitch & Mitch najczęściej grywa jako big band. Największe uznanie zdobył za album nagrany wspólnie ze Zbigniewem Wodeckim. Utwór „Rzuć to wszystko co złe” nagrodzono w 2016 r. Fryderykiem. Rockowej alternatywy spod znaku Cool Kids of Death słuchały wszystkie dzieciaki dorastające na początku XXI w. Krzysztof Ostrowski, Jakub Wandachowicz i spółka opowiadali o doświadczeniach bliskich młodym ludziom tamtego pokolenia, sprzeciwiając się żarłocznemu kapitalizmowi. Punkowym buntem zarazili miliony słuchaczy. Błażej Król działa na polskiej scenie muzycznej od niemal 10 lat, tworząc zarówno w zespole, duecie, jak i solo. Jako KRÓL wydał w 2021 r. płytę „Dziękuję”. Daria Zawiałow – jedna z najbardziej oryginalnych wokalistek młodego pokolenia – jeszcze jako dziecko z sukcesem brała udział w konkursach wokalnych, a w 2011 r. dotarła do półfinału „Mam talent!”. W ubiegłym roku nagrała z Dawidem Podsiadłą oraz Vito Bambino singel „I Ciebie też, bardzo” na Męskie Granie. W tym samym roku uznano ją za najlepszą polską wykonawczynię na rozdaniu Europejskich Nagród Muzycznych MTV. Na Męskim Graniu 2022 zaśpiewa piosenki z ostatniej płyty „Wojny i noce”.

Tego samego dnia na Scenie Ż zagrają Jagoda Kret słynąca z gitarowego brzmienia, Rubens, gitarzysta Darii Zawiałow, który w tym roku wydał debiutancką solową EP-kę, Zalia, która dzieli czas między Warszawę a Londyn, roztańczony Kamp! X i raper Bedoes.

(Fot. Hubert Grygiel)

W drugi warszawski wieczór – 16 lipca – na scenie głównej staną Me and That Man, Mrozu, Maria Peszek i Zalewski. Działający od sześciu lat zespół Me and That Man łączy rock, folk i country. Wydarzenie zwieńczy występ Męskie Granie Orkiestry 2022. Mrozu to człowiek orkiestra, którego utwory oscylują wokół r’n’b i soulu. Od debiutu w 2009 r. sukcesywnie podbija polską scenę muzyczną. W kwietniu wydał najnowszą płytę „Złote bloki”. Maria Peszek, jedna z najoryginalniejszych artystek polskiej sceny, ostatnio pojawiła się w serialu „Królowa” na Netfliksie. Zalewskiego nikomu przedstawiać nie trzeba. Kiedyś zwycięzca „Idola”, dziś największy bodaj kameleon polskiej sceny, na Męskim Graniu niezastąpiony. Promuje właśnie wydany w ubiegłym roku album „MTV Unplugged”. Scena Ż będzie tego dnia należeć do Tej Ukrainki, Franka Leena, Atlvnty, Wczasów i Bokki.

W naszym konkursie można wygrać bilety na warszawskie Męskie Granie: dla dwóch laureatów – jednego na piątek i jednego na sobotę. Co zrobić, by wziąć udział w konkursie? Wystarczy odpowiedzieć na pytanie, co najbardziej podoba wam się w utworze „Jest tylko teraz”. Odpowiedź należy wysłać na adres e-mailowy konkurs@vogue.pl z tytułem „Męskie Granie 2022 x Vogue”. Nagrodzimy dwie osoby, których odpowiedzi jury uzna za najciekawsze.

Regulamin konkursu jest dostępny pod linkiem.

Anna Konieczyńska
Proszę czekać..
Zamknij