Znaleziono 0 artykułów
25.01.2023
Artykuł partnerski

Konkurs Paradyż Designers: Zaproszenie do twórczej zabawy

25.01.2023
Fot. Materiały prasowe

Prostota doprawiona szczyptą kreatywności. Do 17 lutego można zaskoczyć jury konkursu Paradyż Designers twórczym zastosowaniem kolekcji płytek Neve Creative by Maja Ganszyniec.

Jakie jest wnętrze idealne? Każdy odpowie na to pytanie inaczej. Znajdą się w niej jednak pewne punkty styczne. Indywidualizm i zrównoważone podejście do projektowania, a także ponadczasowość pozwalająca cieszyć się wnętrzem przez długie lata to cechy, które wyróżniają najlepsze współczesne wzornictwo. Znajdziemy je także w kolekcji płytek Neve Creative, stworzonej przez Maję Ganszyniec i Ganszyniec Studio. Jak wyjaśnia projektantka, stylistyka lat 60. spotyka w nich potrzeby teraźniejszości.

Fot. Materiały prasowe

– Punktem wyjścia do stworzenia kolekcji Neve Creative była redefinicja dekoracji, które w tradycyjnym ujęciu wnętrz rządziły się dotąd ściśle określonymi zasadami. Był to sztywny schemat, w którym pomieszczenia miały swoją funkcję, a dekoracja z definicji była dodatkiem do spokojnej, stonowanej całości – mówi Maja Ganszyniec. I dodaje, że  współczesne podejście do projektowania wnętrz podlega zmianom i wpływom trendów społecznych.

– Coraz trudniej zdecydować się na ten jeden, ponadczasowy motyw, z którym będziemy żyć przez lata, aż do kolejnego remontu. Wnętrza są teraz swobodne, płynne, dekoracje ścian i podłóg tworzą przyjazne tło w otwartej przestrzeni dla pozostałych elementów mobilnych – mebli, dodatków – wyjaśnia Maja Ganszyniec.

Fot. Materiały prasowe

Ogromne możliwości niewielkiego kwadratu

Fot. Materiały prasowe

Kolekcja Neve Creative by Maja Ganszyniec pobudza wyobraźnię i  zachwyca designem dzięki nowatorskiemu spojrzeniu na dekorację. Bazuje na połączeniu czterech aspektów: struktur, kolorów i światła, a także formatów, które choć niewielkie, dają ogromne możliwości. Modułowa geometria kolekcji swój początek bierze od małego, białego kwadratu, który wraz z paletą naturalnych kolorów oraz zróżnicowanymi strukturami pozwala tworzyć zindywidualizowane rozwiązania.

Kolorystyka kolekcji zbudowana jest na dwóch filarach. Pierwszy z nich Basic występuje w barwach, takich jak bianco, beige, light grys, grys oraz nero. Z kolei Trend to kolory blush, green, blue oraz terakota, a także dark green i dark blue. Co ważne, cały zestaw jest kompatybilny kolorystycznie, a modułowość kolekcji pozwala na dowolne łączenie jej poszczególnych elementów. Dzięki temu każdy może zinterpretować je zgodnie z własnym gustem oraz wizją urządzenia wymarzonej przestrzeni.

Fot. Materiały prasowe

Zaproszenie do twórczej zabawy

Niemal nieograniczone możliwości interpretacji kolekcji Neve Creative czynią z niej idealne narzędzie dla projektantów. Pozwalają na rozwinięcie skrzydeł kreatywności. Właśnie na nią liczą organizatorzy konkursu Paradyż Designers, którzy postanowili zaprosić architektów, projektantów oraz studentów do twórczej zabawy.

– Mniej, skromniej, a jednocześnie więcej możliwości dla architektów – mówi o kolekcji Neve Creative Agnieszka Kalinowska-Sołtys, prezeska Stowarzyszenia Architektów Polskich, architektka. – Jest niesamowicie kreatywna, możemy z niej budować jak z klocków. Do dyspozycji mamy całą gamę kolorów i faktur, którymi możemy się bawić, tworząc zarazem coś ponadczasowego – tłumaczy Agnieszka Kalinowska-Sołtys.

Fot. Materiały prasowe

W konkursowym jury zasiądzie także Ina Lekiewicz, redaktorka naczelna „Vogue Polska”: – Zaproszenie do jury konkursu Paradyż to wielki zaszczyt. Możemy być dumni, że Polska marka nie tylko oferuje produkty na najwyższym światowym poziomie, lecz także wspiera kolejne pokolenie projektantów w kreatywnej pracy. Jestem wielką fanką kolekcji Mai Ganszyniec, więc nie mogę doczekać się prac konkursowych – przekonuje Ina Lekiewicz.

Fot. Materiały prasowe

Uwolnić potencjał

Z kolei Paweł Sokół, prezes Stowarzyszenia Architektów Wnętrz, dodaje, że cechy kolekcji Neve Creative, takie jak bogactwo subtelnych detali, synergia barw, modułowość, prostota i funkcjonalność, pozwolą uczestnikom konkursu Paradyż Designers w pełni zaprezentować twórczy potencjał. – Ta kolekcja ma gigantyczny atut: nie jest projektem zamkniętym, dlatego daje duże pole do popisu dla architektów. Wszystko zależy od tego, jak będziemy ją interpretować. Z uwagi na mały format można w ciekawy sposób wykorzystać fugi, które z powrotem wracają do łask, i uzyskać kontrast pomiędzy płytką a fugą. Ważnym elementem podkreślającym i dopełniającym tę kolekcję jest także światło – przekonuje Paweł Sokół.

Fot. Materiały prasowe

Organizatorzy konkursu Paradyż Designers będą czekać na zgłoszenia uczestników do 17 lutego 2023 r. Kto może wziąć w nim udział? Wydarzenie kierowane jest do profesjonalistów wykonujących zawód architekta, architekta wnętrz, projektanta lub dekoratora wnętrz oraz studentów wyższych uczelni na kierunkach związanych z architekturą czy też architekturą wnętrz. Nie trzeba ograniczać się do jednego projektu: każdy uczestnik może zgłosić nieograniczoną liczbę prac. Jest o co powalczyć, bo na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody o łącznej wartości 110 tys. zł. Prace konkursowe oceni dziewięcioosobowe jury pod przewodnictwem projektantki Mai Ganszyniec, a wyniki zostaną ogłoszone 9 marca 2023 r. Wszystkie szczegóły dotyczące konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.paradyz.com/konkurs.

Natalia Jeziorek
Proszę czekać..
Zamknij