Znaleziono 0 artykułów
09.03.2022

To oficjalne: króciutkie spódniczki Miu Miu zostają z nami na kolejny sezon

09.03.2022
Fot. Acielle, Style du Monde

Podobno powstały przypadkiem, gdy Miuccia Prada pracując nad kolekcją Miu Miu na wiosnę-lato 2022 w artystycznym szale sięgnęła po nożyczki i maksymalnie skróciła plisowane spódniczki z niskim stanem. Dziś nie ma chyba popularniejszego projektu z wyższej półki. Nawiązujące do stylu Y2K modele w kolorze grafitowej szarości i piaskowego beżu oraz z wystrzępionym wykończeniem noszą gwiazdy i influencerki. Nie może się też bez nich obyć żadna sesja do modowego pisma. Po pokazie marki na jesień 2022 oficjalnie możemy potwierdzić, że zostaną z nami na kolejny sezon. Będą też miały nowe towarzystwo w postaci równie króciutkich i dopasowanych szortów.

„Why mess with success?” – pytali trochę kąśliwie, a trochę na poważnie twórcy profilu Diet Prada, gdy po wybiegu jesiennego pokazu Miu Miu przeszła parada modelek ubranych w nowe wariacje na temat kultowej już (nie bójmy się użyć tego słowa) spódniczki. Model z ekstremalnie niskim stanem i o długości ledwo zakrywającej pośladki dopiero co pojawił się w sprzedaży, a już jest komercyjnym hitem i medialnym viralem. Na jego korzyść działa nie tylko fakt, że znakomicie wpisuje się w nurt odważnej i swobodnie nawiązującej do stylistyki Y2K mody, ale nie jest wyłącznie zarezerwowany dla dwudziestolatek w rozmiarze „zero”. Dowód? Nicole Kidman na okładce „Vanity Fair” czy Paloma Elsesser w nowym wydaniu „I-D”.

Fot. Acielle, Style du Monde

Miuccia Prada, kontynuując nurt „krócej i niżej”, w kolekcji jesień-zima 2022 przywraca spódniczki, ale w nieco zmodyfikowanej wersji. Nadal mają długość mikro i niski stan, ale zamiast nawiązywać do biurowego dress-code’u, luźno inspirowane są modą tenisową. Mają drobniejsze plisy i uszyte są z cieńszego materiału, występują w bieli, granacie i czerni. Dalej jest jeszcze więcej skrajności. Zamiast jednej pary bokserek, które wystawały z nich wiosną, tym razem towarzyszą im dwie – bawełniana i satynowa. Podkolanówki, z którymi według interpretacji stylistki Lotty Volkovej należy nosić projekt Prady, zyskują na grubości, a miejsce czółenek na tzw. „kaczuszce” zajmują mięciutkie baletki. To nie koniec. W jesiennej odsłonie Miu Miu kuse spódniczki mają towarzystwo. Równie krótkie, dopasowane i postrzępione szorty z niskim stanem nie są już wprawdzie przełomowe, ale mogą powtórzyć sukces swoich poprzedniczek.

Michalina Murawska
  1. Moda
  2. Premiery
  3. To oficjalne: króciutkie spódniczki Miu Miu zostają z nami na kolejny sezon
Proszę czekać..
Zamknij