Znaleziono 0 artykułów
09.01.2023

Najciekawsze informacje z ostatnich wywiadów księcia Harry’ego

09.01.2023
Książę Harry (Fot. Getty Images)

Przed publikacją autobiografii „Spare” książę Harry udzielił dwóch zaskakujących wywiadów. Podczas rozmów z dziennikarzami Tomem Bradbym i Andersonem Cooperem opowiedział więcej o napiętej relacji z bratem, rywalizacji między Kate i Meghan oraz niechęci do Kamili. 

Na kilka dni przed publikacją autobiografii „Spare”, która ma trafić do sprzedaży 10 stycznia 2023 roku, książę Harry zgodził się na kilka wywiadów. Podzielił się w nich zaskakującymi informacjami. W rozmowie z Tomem Bradbym dla stacji ITV i Andersonem Cooperem w programie „60 Minutes” wyjaśnił, dlaczego zdecydował się mówić publicznie o rodzinie królewskiej. To jednak nie jedyna rewelacja, którą wyjawił książę Susseksu. W rozmowach zdradził także szczegóły dotyczące jego konfliktu z bratem, relacji z narkotykami i rzekomym konflikcie między Meghan i Kate.

Meghan od początku nie była mile widziana w rodzinie królewskiej

O tym, że relacje na dworze wpłynęły negatywnie na stan psychiczny księżnej Susseksu, świat dowiedział się już ze słynnego wywiadu pary z Oprą Winfrey w 2021 r. Teraz Harry powrócił do tematu w programie „60 Minutes”. W rozmowie z Andersonem Cooperem zdradził, że przez Williama i Kate jego żona nie czuła się mile widziana. Upierał się jednak, że jego rodzina nie jest rasistowska, chociaż ma „nieświadome uprzedzenia”. Napiętą sytuację potęgował fakt, że Meghan w prasie stale była porównywana i stawiana w kontrze do Kate.

Harry używał narkotyków, żeby złagodzić ból po śmierci matki

Książę twierdzi, że zaczął intensywnie pić i używać narkotyków, w tym kokainy, kiedy skończył 20 lat. Próbował również psychodelików jako terapii, aby poradzić sobie ze śmiercią matki, księżnej Diany. – Wojna nie zaczęła się dla mnie w Afganistanie, zaczęła się, gdy moja mama zmarła w 1997 roku – powiedział w „60 Minutes”. – Nigdy nie będę polecać ludziom, aby robili to rekreacyjnie. Ale robiąc to z odpowiednimi ludźmi, jeśli cierpisz z powodu ogromnej straty, żalu lub traumy, możesz potraktować to jako lekarstwo – dodał.

Harry nazywa Kamilę „tą trzecią” w małżeństwie jego rodziców

We fragmentach „Spare”, które omyłkowo trafiły do sieci z hiszpańskiego wydania książki, książę Harry otwarcie wyznaje, że zarówno on, jak i William, błagali ojca, by ten nie żenił się z Kamilą. W wywiadzie dla ITV oskarża macochę o spiskowanie z brytyjskimi mediami w celu poprawienia swojego wizerunku. „Zaczęła grać w długą grę”, mówi Harry za audiobookowym odczytem autobiografii wyemitowanej w wywiadzie ITV. Stwierdził, że Kamila była gotowa „pójść do łóżka z diabłem”, aby poprawić swoją reputację.

Książę pragnie pogodzić się z rodziną

W programie „60 Minutes” Harry wyjawił, że wypowiada się publicznie o rodzinie królewskiej, aby sprostować nieprawdziwe informacje, a nie po to, by urazić jej członków. Dodał, że chociaż nie rozmawiał od jakiegoś czasu z bratem, to ma nadzieję, że w niedalekiej przyszłości uda im się pojednać. – Mój brat i ja kochamy się. Kocham go głęboko. Między nami było wiele bólu, zwłaszcza przez ostatnie sześć lat –  powiedział Harry w rozmowie z Andersonem Cooperem

Julia Lubecka
Proszę czekać..
Zamknij