Znaleziono 0 artykułów
17.07.2020

Księżniczka Beatrycze poślubiła milionera

17.07.2020
Księżniczka Beatrycze i Edoardo Mapelli Mozzi / (Fot. David M. Benett/Dave Benett/Getty Images)

Księżniczka Beatrycze i Edoardo Mapelli Mozzi pobrali się. Elżbieta II znalazła się w kameralnym gronie 20 gości podczas ceremonii w Windsorze.

Wnuczka Elżbiety II i włoski milioner zaczęli spotykać się w październiku w 2018 roku. Jako para zadebiutowali dopiero w marcu następnego roku, gdy włoski milioner towarzyszył księżniczce podczas oficjalnej gali w National Portrait Gallery. Para zaręczyła się podczas wspólnych wakacji we Włoszech, które zakończyli na ślubie przyjaciółki, Mishy Nonoo. 

W związku z pandemią i głośną aferą pedofilską Jeffreya Epsteina, w którą był zamieszany książę Andrzej, ojciec Beatrycze, para nie zdecydowała się na tradycyjny ślub. Zamiast tego zorganizowali kameralną ceremonię dla 20 gości w Królewskiej Kaplicy Wszystkich Świętych w Windsorze. Wśród uczestników ceremonii znalazła się Elżbieta II, książę Filip oraz rodzice Beatrycze, Sara księżna Yorku i książę Andrzej. Goście zachowali odpowiedni dystans i przestrzegali zasad bezpieczeństwa, narzuconych przez brytyjski rząd.

Zaskakujący (ale jakże zgodny z zasadami zrównoważonej mody) okazał się wybór kreacji ślubnej Beatrycze. Księżniczka na tę specjalną okazję wybrała przepiękną suknię vintage projektu Normana Hartnella, która należy do Królowej. Elżbieta II po raz pierwszy pojawiła się w niej publicznie w 1962 roku, na brytyjskiej premierze filmu "Lawrence of Arabia". Całości stylizacji dopełniała zabytkowa tiara Królowej Marii.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez The Royal Family (@theroyalfamily)

 

Księżniczka Beatrycze urodziła się w 1988 roku w Londynie. Jako pierwsza w historii brytyjskiej rodziny królewskiej ukończyła maraton w 2010 roku, wyścig triathlonowy w 2017, zdobyła szczyt Mont Blanc w 2012 i wspięła się na wulkan Etna w 2016. Wystąpiła także w filmie „Młoda Wiktoria”, gdzie zagrała epizodyczną rolę. Beatrycze działa na rzecz wsparcia dzieci z dysleksją. Jest też globalną ambasadorką fundacji Street Child. Zajmuje dziewiąte miejsce w linii sukcesji brytyjskiego tronu. Jej małżonek, Edoardo ma 34 lata i pracuje jako deweloper we Włoszech. Ma jedno dziecko z poprzedniego związku.

Kamila Wojtkiewicz
  1. Styl życia
  2. Społeczeństwo
  3. Księżniczka Beatrycze poślubiła milionera
Proszę czekać..
Zamknij