Znaleziono 0 artykułów
16.09.2022

Lenny Kravitz z nagrodą CFDA dla Ikony Stylu 2022

16.09.2022
Fot. Getty Images

Nagrody CFDA to przyznawane co roku najbardziej prestiżowe wyróżnienie w branży mody. Honorowani są nim zarówno projektanci, jak i Ikony Stylu. 15 września 2022 roku ogłoszono, że tegoroczną statuetkę w tej kategorii przyznano Lenny’emu Kravitzowi.

Nagrody rozdawane przez komitet stowarzyszenia Council of Fashion Designers of America to – obok LVMH Prize for Young Designers czy brytyjskich BFC Awards – najważniejsze odznaczenia, jakie można zdobyć w świecie mody. CFDA co roku honoruje najlepszych amerykańskich projektantów, a kilka lat temu wprowadzono także nowe kategorie, w tym dla Ikony Stylu. W 2021 roku taką statuetkę odebrała Zendaya, która stała się najmłodszą osobą z tym wyróżnieniem. Ikoną Stylu 2022 jest natomiast gwiazda rocka – Lenny Kravitz.

Fot. Getty Images

Kravitz to nie tylko legenda muzyki. Gwiazdor nie boi się eksperymentów z modą, w tym z kolorami – przez lata nosił zarówno nasycone róże, jak i delikatne fiolety – a także fakturami czy stylami. Do swoich looków często włącza elementy takie jak futrzane kołnierze, patchworkowe kamizelki czy dzianiny. Potrafi dodać charakteru klasycznym stylizacjom oraz nosić odważne stroje. Co więcej, udowadnia, że królem stylu można być przez całe życie, stając się symbolem dojrzałej męskiej mody.

Iga Trydulska
Proszę czekać..
Zamknij