Znaleziono 0 artykułów
29.10.2020

Listopad na Netfliksie

29.10.2020
The Crown (Fot. materiały prasowe)

Fani i poddani brytyjskiej rodziny królewskiej nie mogą się już doczekać czwartego sezonu „The Crown”. Wszystkim przyda się też dawka świątecznego optymizmu – Netflix już na najbliższe tygodnie szykuje premiery filmów gwiazdkowych.

Serial „Miłość i anarchia”, premiera: 1 listopada

 

Posągowa piękność ze szwedzkiego serialu do złudzenia przypomina Margot Robbie. Jeśli serial zrobi furorę, Ida Engvoll ma szansę na międzynarodową karierę. Jej bohaterka, Sofie, mama dwójki dzieci i specjalistka od rozwiązywania problemów w firmach, dostaje pracę w wydawnictwie. Z pozoru ma wszystko, ale czegoś jej jednak brakuje. Poczucie wolności, spontaniczność i żyłkę ryzyka daje jej relacja z Maksem (Björn Mosten). Młodszy od niej o pokolenie specjalista od IT w wydawnictwie rzuca jej wyzwanie. Potem ona jemu kolejne. Gra toczy się o przekraczanie norm społecznych, a podszyta jest flirtem, namiętnością i pożądaniem. Twórczyni serialu Lisa Langseth wcześniej nakręciła m.in. film „Euforia” z doborową obsadą – Evą Green, Alicią Vikander i Charlotte Rampling.

Film „A New York Christmas Wedding”, premiera: 1 listopada

 

Świąteczna wersja „Przypadku”. Aktor i reżyser Otoja Abit z Nowego Jorku nakręcił film o Bożym Narodzeniu w swoim rodzinnym mieście. W tej metropolii każdy przeżywa romantyczną historię miłosną. Jennifer (Nia Fairweather) podczas gwiazdki ma wziąć ślub. Teściowa planuje wesele stulecia. Jennifer nie jest do tego pomysłu przekonana. Na swojej drodze spotyka… anioła stróża, który daje jej drugą szansę. Jej najbliżsi – ojciec i najlepsza przyjaciółka, którzy od dawna nie żyją, w alternatywnej rzeczywistości mają się dobrze. Które życie wybierze Jennifer?

Film „O północy w Magnolii”, premiera: 1 listopada

Komedia romantyczna z gwiazdką w tle. Maggie i Jack przyjaźnią się od dzieciństwa. Wspólnie prowadzą lokalny program radiowy. Gdy dowiadują się, że planuje ich zatrudnić większa stacja, planują wyjątkową audycję – mają na antenie przedstawić całą rodzinę. Na chwilę przed ważnym wydarzeniem Maggie rzuca chłopak, a Jacka – dziewczyna. Zaczynają więc udawać parę, dopóki nie okazuje się, że ich uczucia są prawdziwe…

Serial „Dash i Lily”, premiera: 10 listopada 

 

Jak wiadomo, przeciwieństwa się przyciągają. I wydobywają z siebie nawzajem to, co najlepsze. Zwłaszcza w komediach romantycznych dla nastolatków. Cyniczny Dash (Austin Abrams z „Euforii” i „Chemical Hearts”) nie znosi Gwiazdki. Romantyczna Lily (Midori Francis) nie może się doczekać świąt. W tym niezwykłym dla siebie czasie postanawia znaleźć miłość. Zostawia więc w księgarni czerwony notatnik, w którym zapisuje najskrytsze sekrety. Znajduje go Dash. Za pomocą liścików zaczynają się poznawać, jednocześnie dając sobie przedświąteczne wyzwania.

Serial animowany „The Liberator”, premiera: 11 listopada

 

Napisany na podstawie książki Alexa Kershawa o amerykańskim generale z II wojny światowej, Feliksie L. Sparksie, który słynął z empatii dla swoich żołnierzy. Opowie o trwającej 500 dni wojennej odysei, która prowadziła oddział z plaży Sycylii do obozu koncentracyjnego w Dachau.

Serial „The Crown”, czwarty sezon, premiera: 15 listopada

 

Jak w roli Lady Di wypadnie debiutantka Emma Corrin? Czy Royal Wedding zostanie wiernie odwzorowany? Która aktorka okaże się mocniejsza – Helena Bonham Carter, która ponownie pojawi się w roli księżniczki Małgorzaty, czy nowa w obsadzie Gillian Anderson jako Margaret Thatcher? Fani serialu o brytyjskiej rodzinie królewskiej nie mogą się już doczekać ekranizacji związku Diany i Karola. Choć wiemy, jak skończyła się ich historia, „The Crown” ogląda się z jeszcze większą rozkoszą, niż czyta bulwarową prasę.

Film „Zamiana z księżniczką 2”, premiera: 19 listopada

Vanessa Hudgens z „High School Musical” nie ma szczęścia do dorosłych ról. Humor poprawił jej więc z pewnością kontrakt z Netfliksem. Kolejne części „Zamiany księżniczek” można kręcić w nieskończoność. W ubiegłorocznym filmie cukierniczka Stacy w okolicach świąt trafiła do fikcyjnego europejskiego państewka, gdzie ze względu na uderzające podobieństwo, została wzięta za tamtejszą księżniczkę. W sequelu znów zamieniają się rolami – Stacy zakosztuje dworskiego życia, a Lady Margaret zobaczymy w skórze zwyczajnej dziewczyny.

Film „Dolly Parton: Cudownych świąt”, premiera: 22 listopada

 

W amerykańskim miasteczku źle się dzieje. A przecież za chwilę święta, więc ktoś musi uratować mieszkańców z opresji. Z pomocą przychodzi Dolly Parton we własnej osobie. Legenda country miała już swój netfliksowy serial, teraz gra Anioła w filmie o Gwiazdce, kolejnej wariacji na temat „Opowieści wigilijnej”.

Film „Elegia dla bidoków”, premiera: 24 listopada

 

Oscarowy reżyser Ron Howard („Apollo 13”) debiutuje na Netfliksie ekranizacją bestsellerowej powieści J.D. Vance’a. W autobiografii pisarz opowiedział o własnej skomplikowanej rodzinie. Trzy pokolenia – babcia (dawno niewidziana Glenn Close), matka z problemami (Amy Adams, niemal nie do poznania) i syn żyją pod jednym dachem. Nie potrafią ani żyć razem, ani osobno. Howard z czułością pokazuje prawdziwą Amerykę – „bidną”, prowincjonalną, obciążoną traumą.

Film „Kronika świąteczna: Część druga”, premiera: 25 listopada

 

Najlepszy świąteczny duet powraca – Kurt Russell jako Święty Mikołaj i Goldie Hawn jako jego żona znowu uratują Gwiazdkę. Pierwsza część „Kroniki świątecznej” była jednym z przebojów 2018 r. na platformie. Sequel na pewno powtórzy sukces, bo bierze na warsztat sprawdzoną formułę – Bożemu Narodzeniu zagrażają wrogie siły, ale rodzinne ciepło, miłość i nadzieja muszą zwyciężyć.

Anna Konieczyńska
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. Listopad na Netfliksie
Proszę czekać..
Zamknij