Znaleziono 0 artykułów
20.03.2023
Artykuł partnerski

Loft Kulinarny: Doskonałe smaki w artystycznej oprawie

20.03.2023
Fot. Materiały prasowe

Loft Kulinarny zaprosił do współpracy trzy znane artystki: Natalię Olbiński, Polę Dwurnik i Magdalenę Pankiewicz. Zaprojektowane przez nie piękne przedmioty codziennego użytku można znaleźć w wyjątkowych artystycznych zestawach prezentowych. Każdy z nich jest inny i reprezentuje odmienny styl. Łączą je elegancja i to, że w każdym z nich sztuka użytkowa w przemyślany sposób dopełnia się z delikatesowymi specjałami o doskonałych smakach. 

Loft Kulinarny to wyjątkowe miejsce, gdzie doskonałe smaki i sztuka użytkowa w oryginalny i spójny sposób łączą się ze sobą. Wszystkie produkty spożywcze znajdujące się w ofercie Loftu – takie jak praliny, trufle, ciastka, kawa czy przetwory – to wyroby rzemieślnicze, wykonane w małych manufakturach z największą dbałością o szczegóły oraz o jakość składników. Pięknie wyglądają, są gustownie opakowane, a ich smak zadowoli nawet najbardziej wymagających smakoszy. Do projektowania sztuki użytkowej, między innymi ceramiki i tkanin, Loft zaprasza z kolei uznanych artystów. Jest przestrzenią łączącą różne pasje, dziedziny i wyjątkowych ludzi, którzy kochają to, co robią. Spektakularny przykład tych działań to seria artystycznych zestawów prezentowych. Ich eleganckie czarne pudełka zawierają przemyślane połączenia pięknych przedmiotów, zaprojektowanych przez Natalię Olbiński, Polę Dwurnik i Magdalenę Pankiewicz, z najwyższej jakości rzemieślniczymi specjałami.

Codzienność może być piękna

Stworzona przez artystkę Natalię Olbiński kolekcja „Mój Mały Raj” zachęca do tego, by celebrować małe przyjemności, takie jak filiżanka kawy w ciągu dnia. Jest zaproszeniem do stworzenia sobie odrobiny przestrzeni, w której będziemy mogli znaleźć ukojenie w niespokojnych czasach, poczuć się bezpiecznie, doświadczać piękna i radości. Na kolekcję składają się przedmioty pozwalające wykreować estetyczną przestrzeń związaną z piciem kawy, którą możemy cieszyć się w samotności lub zaprosić do niej wybrane osoby. Są to: przepiękny wzorzysty bieżnik na stół wykonany z bawełny organicznej, porcelanowa filiżanka ze spodeczkiem oraz porcelanowy kubek z fabryki porcelany Ćmielów.

Fot. Materiały prasowe

Barwny motyw drzewa, pojawiający się na porcelanie i na bieżniku, kojarzy się z radosnym i pełnym ciepła śródziemnomorskim czy wręcz rajskim ogrodem. W zestawie znajduje się również kawa ziarnista specialty microlot. Zbiór zwany microlotem pochodzi z niewielkich przestrzeni w obrębie plantacji, w których drzewka kawowe dają najlepsze owoce. Zwłaszcza na małych plantacjach zdarzają się takie miejsca – ocienione przez rosnące w pobliżu bananowce lub poddane działaniu innych czynników – skąd ziarna są wyraźnie lepsze. Dlatego microlot jest synonimem jakości i wyjątkowości.

Pszczoły są ważne

Loft Kulinarny jest ekologicznie odpowiedzialną marką: opakowania, które stosuje, pochodzą z recyklingu i są biodegradowalne. Dba o to, by produkować niewielkie ilości jedzenia i w jak największym stopniu z produktów pochodzących z upraw ekologicznych – tak, by nie przyczyniać się do marnowania żywności. Stawia na wysokiej jakości rzemiosło i doskonałe projekty pozwalające tworzyć przedmioty, które mogą przetrwać lata. Jednym z proekologicznych działań Loftu jest także udział w budowaniu Centrum Pszczelego w Fundacji Pociechom w Warszawie.

Fot. Materiały prasowe

Kolekcja „Ja Pszczoła”, zaprojektowana przez Polę Dwurnik, powstała pod hasłem wspierania tych niezbędnych dla naszego ekosystemu owadów. Zdobiący ją rysunek pszczoły powstał w ramach projektu „Zróbmy to razem dla Pszczół!” Diany Dyby, dyrektorki kreatywnej marki Loft Kulinarny, a zarazem aktywistki przyrodniczej. Praca znalazła się teraz na białym bieżniku z certyfikowanej bawełny organicznej. Został on wyróżniony nagrodą Must Have 2022 na Łódź Design Festival. Wyróżnienie to otrzymało również zdobione rysunkami Poli Dwurnik opakowanie znajdujących się w zestawie ręcznie wykonanych florentynek z miodem, migdałami i sezamem. Część zysku zarówno ze sprzedaży ciasteczek, jak i bieżnika jest przekazywana właśnie na budowę Centrum Pszczelego. W zestawie, na którego eleganckim czarnym pudełku znajduje się artystyczny rysunek pszczoły, nie mogło zabraknąć oczywiście słoiczka lipowego miodu z polskiej pasieki z długą tradycją. Jest w nim także praktyczna drewniana łyżka do miodu zaprojektowana przez Nudo Design.

Fot. Materiały prasowe

Każda kobieta jest wyjątkowa

Kobiety z ilustracji Magdaleny Pankiewicz są zawsze piękne i wyraziste, mądre i silne. W ramach kolekcji „Kobieta ubrana w smak i sztukę” artystka stworzyła dla Loftu Kulinarnego pięć portretów kobiet – każda z nich jest inna, każda z nich ma swój charakter. Ozdobiły one opakowania trzech czekolad rzemieślniczych: gorzkiej z pomarańczami, mlecznej z czarną porzeczką i wiśnią, białej z matchą i truskawkami, oraz okładkę stylowego notesu z gładkimi kartkami. Ponadto w zestawie znajduje się ręcznie wykonana ceramiczna, biała, prostokątna patera na czekoladę lub inne drobne przekąski.

Fot. Materiały prasowe

Każdy z tych artystycznych zestawów wpisuje się w przyświecające Loftowi Kulinarnemu przekonanie, że jedzenie może być sztuką, a kultura stołu łączy się z obecnością pięknych przedmiotów codziennego użytku. Dopracowane w każdym detalu tekstylia i artystyczna porcelana oraz wykonane z największą dbałością delikatesowe produkty spożywcze przypominają o tym, jak ważna jest w życiu umiejętność zauważania oraz tworzenia wyjątkowych chwil, w których smak łączy się z pięknem. Dlatego każdy z artystycznych zestawów będzie idealnym prezentem dla ważnej dla nas osoby.

Karolina Rychter
Proszę czekać..
Zamknij