Znaleziono 0 artykułów
26.09.2022

Carolina Herrera wiosna-lato 2023: Tajemniczy ogród w rozkwicie

26.09.2022
Carolina Herrera wiosna-lato 2023 / (Fot. Materiały prasowe)

Gdyby Wes Gordon, dyrektor kreatywny marki Carolina Herrera, w młodości nie zachwycił się magiczną aurą „Tajemniczego ogrodu” z powieści Frances Hodgson Burnett, kwiatowa kolekcja, którą zaprezentował na sezon wiosna-lato 2023, z pewnością nie miałaby w sobie tyle lekkości, niewinnego uroku i dziecięcej fantazji.  

Rozkwit w printach, bujność w fasonach. W „Tajemniczym ogrodzie” Caroliny Herrery, który zakwitł na wybiegu podczas nowojorskiego tygodnia mody, rosną ręcznie malowane herbaciane róże, czerwone maki i peonie, które ozdabiają suknie o balonowych rękawach, szyfonowe drapowania w spódnicach maksi i opadające ku ziemi falbany w sukienkach. Kobieca inspiracja? Rachel Lambert Mellon, znana jako Bunny Mellon – amerykańska ogrodniczka, filantropka i kolekcjonerka sztuki, która zaprojektowała i posadziła najbardziej znane ogrody na świecie, w tym ogród różany na tyłach Białym Domu.

W całej kolekcji wiosna-lato 2023 królują kolory w kalejdoskopowych połączeniach (można poczuć zawrót głowy!), w tym zwracający uwagę ciepły bananowy odcień oraz wariacja na temat pomarańczu i czerwieni. Przerywnikiem – kropką oddzielającą poszczególne zdania w pisanej na nowo historii tajemniczego ogrodu Herrery – są czarne total looki, kreacje pełne wycięć i objętości oraz idealnie skrojone sylwetki, które podkreślają kobiece kształty.

Kolekcję można odkrywać za każdym razem na nowo, bo projekty przy bliższym poznaniu pozwalają zachwycać się kolejnymi detalami. Dokładnie tak jak w cytacie, który posłużył do jej opisania: „I tajemniczy ogród kwitł i kwitł, każdego ranka ukazując nowe cuda”.

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij