Znaleziono 0 artykułów
27.05.2022

Meghan Markle oddaje hołd ofiarom strzelaniny w szkole w Teksasie

27.05.2022
(fot. Getty Images)

24 maja w szkole podstawowej w Teksasie 18-letni Salvador Ramos zastrzelił 21 osób. Meghan Markle przyjechała na miejsce zbrodni, aby oddać hołd ofiarom i złożyć kondolencje pogrążonym w bólu bliskim.

24 maja w podstawówce w Uvalde w Teksasie 18-letni Salvador Ramos zabił 19 uczniów, wśród których były dziesięcioletnie dzieci, i dwójkę nauczycieli. Jedną z osób, która oddała hołd ofiarom, była Meghan Markle. Księżna Sussexu 26 maja przybyła na miejsce zbrodni, gdzie złożyła kwiaty przy krzyżach upamiętniających zamordowanych. – Meghan przyjechała tu jako matka. Chciała złożyć kondolencje i udzielić wsparcia społeczności, która przeżywa niewyobrażalny ból – powiedział rzecznik Meghan Markle i księcia Harry’ego.

Księżna starała się nie zwracać na siebie uwagi, także strojem – założyła białą koszulkę, dżinsy, sneakersy. Po złożeniu kwiatów Meghan udała się do domu kultury, gdzie oddawano krew dla rannych. W wyniku strzelaniny obrażeń doznało 17 osób. Markle przyniosła krwiodawcom kanapki, napoje i desery.

Nie miałam pojęcia, kim jest. Po prostu prowadziła rozmowę tak, jakbym znała się z nią od lat – powiedziała wolontariuszka Gloria Contreras portalowi BuzzFeed News o wizycie Markle. Z kolei wolontariuszka Georjean Burnell dodała: – Była naprawdę słodka. Weszła ze swoją ekipą i zaczęła nalewać z nami wodę z lodem i układać chipsy dla ludzi, którzy potrzebowali przekąsek, kiedy oddawali krew. To zabawne, nie rozpoznaliśmy jej. Szczerze mówiąc, myśleliśmy, że to nasza sąsiadka.

Aleksandra Kupras
Proszę czekać..
Zamknij