Znaleziono 0 artykułów
03.05.2022

MET Gala 2022: Emily Ratajkowski w sukni Versace z 1992 r.

03.05.2022
Fot. Getty Images

Świętującej urodziny Donatelli Versace nie mogło zabraknąć na tegorocznej MET Gali. Towarzyszyły jej gwiazdy – muzy i przyjaciółki – Cardi B i Emily Ratajkowski. Dziś szczególnie dużo mówi się o kreacji tej drugiej. To bowiem archiwalny model z kolekcji Atelier Versace, zaprezentowany po raz pierwszy w 1992 r.

Pełna objętości spódnica na stelażu uszyta z patchworkowej tkaniny i odsłaniający ciało top z kolorowych łańcuszków – kreacja Atelier Versace w 2022 r. robi równie duże wrażenie, co 30 lat temu. W 1992 r. na wybiegu nosiła ją jedna z ulubienic Gianniego – Yasmeen Ghauri, w tym – Emily Ratajkowski.

Ratajkowski została tym samym kolejną gwiazdą, która podczas tegorocznej edycji imprezy postanowiła nawiązać do historii. Na podobny krok zdecydowały się Kim Kardashian, która wybrała kultową suknię Marilyn Monroe z 1962 r., czy Hailey Bieber, która wystąpiła w kreacji inspirowanej Jerry Hall.

Reszta looku Ratajkowski również nawiązywała do wybiegu sprzed trzech dekad. Podobnie jak włosy Ghauri, kosmyki amerykańskiej modelki  spięto w wysokiego koka. Ratajkowski miała też na sobie podobne buty – jej złote sandałki były wprawdzie bardziej oszczędne w formie, ale i tak stanowiły świetne uzupełnienie tej zmysłowej kreacji.

Michalina Murawska
Proszę czekać..
Zamknij