Znaleziono 0 artykułów
28.03.2023

Nowości Netfliksa na kwiecień 2023

28.03.2023
Netflix: Filmy i seriale, które będą miały premierę w kwietniu 2023 (Fot. materiały prasowe)

Czarna komedia w gwiazdorskiej obsadzie, intrygujący thriller i wakacyjne love stories – wybieramy najciekawsze seriale i filmy, które mają premierę w kwietniu na Netfliksie.

Serial „Wojna na pełnym morzu”, premiera: 2 kwietnia

 

Jeśli seans oscarowego „Na Zachodzie bez zmian” za wami, obejrzyjcie norweski dramat o dwóch rodzinach, których losy naznaczył wybuch wojny. Podczas gdy Alfred i Sigbjorn zostają wysłani na front, Cecilia musi uciekać z rodzinnego domu przed niemieckimi bombardowaniami. Mimo braku kontaktu uparcie wierzą, że jeszcze kiedyś się spotkają.

Serial „Awantura”, premiera: 6 kwietnia

 

Wyobraź sobie, że twoje dotychczasowe życie chwieje się w posadach, kariera wisi na włosku, o życiu osobistym nie wspominając. Czarę goryczy przelewa nieuprzejmy przechodzień, który pokazuje ci środkowy palec. Tak właśnie krzyżują się drogi Danny’ego (Steven Yeun) i Amy (Ali Wong). Ich konflikt szybko eskaluje, a obcy sobie ludzie z dnia na dzień stają się swoimi największymi wrogami. Czarna komedia w gwiazdorskiej obsadzie to idealny materiał na świąteczny maraton.

Serial „Przez ocean”, premiera: 7 kwietnia

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia Mary Jayne Gold (w tej roli Gillian Jacobs, czyli Britta z „Community”), Variana Frya (Cory Michael Smith z „Gotham”) i organizacji Emergency Rescue Committee, która w czasie drugiej wojny światowej pomagała uciekać uchodźcom z okupowanej przez nazistów Francji. W ciągu zaledwie roku udało im się uratować ponad 2 tys. osób, w tym wielu znanych artystów, którzy zaraz po zdobyciu Paryża trafili na listę największych wrogów Trzeciej Rzeszy.

Film „Siedmiu królów musi umrzeć”, premiera: 14 kwietnia

 

Filmowa adaptacja popularnego serialu „Upadek królestwa” (który był ekranizacją serii książek „Wojny Wikingów” Bernarda Cornwella) przenosi nas do średniowiecznej Europy, podzielonej wojnami, wewnętrznymi konfliktami i intrygami. Po śmierci króla Edwarda wojownik Uhtred z Bebbanburga i jego towarzysze przemierzają Anglię z nadzieją, aby zjednoczyć wyspę pod swoim panowaniem.

Serial „Queenmaker”, premiera: 14 kwietnia

 

Hwang Do-hee uchodzi za jedną z najlepszych specjalistek od PR-u w Korei Południowej, a może i na świecie. Przekonana, że nie ma przypadków beznadziejnych, postanawia pomóc pechowej Oh Kyung-sook w wyścigu na stanowisko burmistrzyni Seulu. „Queenmaker” to koreańska odpowiedź na „House of Cards”.

Serial „Dyplomatka”, premiera: 20 kwietnia

Keri Russell to kolejna po Jennifer Coolidge i Brendanie Fraserze gwiazda przełomu mileniów, która w końcu doczekała się swojego momentu. Po występie w świetnych „Ekstrapolacjach” (serial Apple TV+) aktorkę zobaczymy w roli Kate Wyler, dyplomatki i nowej ambasadorki Stanów Zjednoczonych w Wielkiej Brytanii. Jej pierwszym zadaniem jest zapobiec światowemu kryzysowi. Nie będzie to jednak łatwe do wykonania, a sama Wyler będzie musiała poświęcić wszystko, by temu podołać.

Film „Jeszcze jeden raz”, 21 kwietnia

Propozycja dla fanów szwedzkiego kina. Amelia (Hedda Stiernstedt) świętuje 40. urodziny. Kiedy wraca do domu, zostaje potrącona przez autobus. Gdy budzi się ze śpiączki, odkrywa, że cofnęła się w czasie do 2002 r. Znowu ma 18 lat i staje przed wyborem, który zmienił jej dalsze życie. Czy tym razem podejmie inne decyzje?

Film „Przewodnik po miłości”, premiera: 21 kwietnia

Amanda (Rachael Leigh Cook) lubi swoją codzienną rutynę. Od lat jest w szczęśliwym związku, pracuje w miejscowym biurze podróży i ani myśli to zmieniać. Robi to jej ukochany, nieoczekiwanie oświadczając, że odchodzi. Wstrząśnięta Amanda postanawia przyjąć zlecenie w Wietnamie, by na chwilę zapomnieć o swoim nieszczęściu. Jej podróż daje jednak początek zaskakującym przygodom i (oczywiście) miłości.

Serial „Łasuch”, drugi sezon, premiera: 27 kwietnia

 

„Łasuch” to serial dla całej rodziny, w sam raz na majówkowy maraton. W drugim sezonie serii poznamy dalsze losy Gusa i innych hybryd, którzy są trzymani w niewoli przez Ostatnich Ludzi. Ich porywacze wierzą, że z ich pomocą uda im się odkryć lekarstwo na nieuleczalną Przypadłość. Aby uratować przyjaciół, Gus musi odkryć przyczyny Wielkiej Zapaści.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij