Znaleziono 0 artykułów
20.04.2023

Nów Księżyca i całkowite zaćmienie Słońca: Kosmiczna kumulacja

20.04.2023
(fot. Getty Images)

20 kwietnia 2023 roku ma miejsce jedno z kosmicznych wydarzeń roku: nów Księżyca w Baranie łączy się z całkowitym zaćmieniem Słońca. Wyjaśniamy znaczenie tego niezwykłego układu.

Nów księżyca w kwietniu zbiega się z całkowitym zaćmieniem słońca

20 kwietnia doświadczamy jednej z kosmicznych atrakcji roku: nowiu Księżyca w Baranie i całkowitego zaćmienia Słońca. Według Lieke i Jetteke van Lexmond znanych jako Moonsisters, autorek rocznego kalendarza księżycowego, jest to „bardzo potężna kombinacja, która nie obejdzie się bez konsekwencji”. Zdradzamy jakich.

Nów Księżyca w kwietniu 2023: Oto co oznacza kosmiczna kulminacja

Nów księżyca w kwietniu 2023 roku ma miejsce w znaku Barana – zodiaku, który symbolizuje asertywność i siłę woli. Według Moonsisters, „Baran daje dodatkowy impuls”. – Ta energia może pomóc ci bardziej uwierzyć w siebie i zaufać własnym siłom. Możesz czuć się poruszony i mieć wrażenie bycia zmuszonym do przemyśleń lub zmiany podejścia, by dać czemuś nowy początek – mówią astrolożki.

Te nowe początki mogą wydawać się onieśmielające. Lieke i Jetteke van Lexmond wyjaśniają: – Ze względu na ogromną ilość uwalnianej energii, w twoim ciele może szaleć niepokój. Obszary cienia i te, w których brak ci równowagi, mogą wydawać się jeszcze trudniejsze, ale musisz się z nimi uporać. Ekspertki zalecają, aby nie podchodzić do nowych sytuacji zbyt dramatycznie, ponieważ „sprawy tylko sprawiają wrażenie gorszych niż są w rzeczywistości”.

Warto wziąć głęboki oddech i po prostu oddychać. W końcu, według Moonsisters, zaćmienia to „kosmiczne siłownie, które przynoszą duszy siłę i rozwijają świadomość, pomagając osiągnąć dobrostan”. Ta energia jest już namacalna i wciąż będzie wzrastać w nadchodzących tygodniach.

Do kwietniowego nowiu Księżyca dołącza Merkury w retrogradacji

Niebawem nadejdzie kolejne kosmiczne wydarzenie: od 21 kwietnia do 15 maja 2023 roku Merkury przejdzie w retrogradację. Z pewnością jesteście już przyzwyczajeni do tego, że retrogradacja Merkurego niesie ze sobą wiele negatywnych skutków. Jak wyjaśniają Moonsisters, kosmiczne wydarzenie może doprowadzić do „zamieszania, chaosu, opóźnienia i mgły umysłowej”. Podążając za wirującymi energiami zaćmienia, możesz „poczuć się jak w rozpędzonym pociągu ekspresowym podczas nagłej zmiany toru lub po zaciągnięciu hamulca”.

Zrozumiałe, że po tak burzliwej podróży, będzie potrzebny czas na regenerację. Dlatego Moonsisters zalecają też, bywykorzystać nadchodzące tygodnie i odpocząć, aby zebrać siły na konieczne zmiany i nieoczekiwane zwroty, nowe początki i przełomy, które cię czekają.

Artykuł został opublikowany oryginalnie na Vogue.de

Katharina Fuchs
  1. Styl życia
  2. Społeczeństwo
  3. Nów Księżyca i całkowite zaćmienie Słońca: Kosmiczna kumulacja
Proszę czekać..
Zamknij