Znaleziono 0 artykułów
30.06.2022
Artykuł partnerski

Biżuteria z warsztatu mistrza

30.06.2022
(Fot. Materiały prasowe)

Unikatowe know-how zaklęte w małych dziełach sztuki, jedyne w swoim rodzaju dziedzictwo i tradycja przekazywane z pokolenia na pokolenie. Włoskie rzemiosło artystyczne nie bez powodu jest jednym z najbardziej cenionych na świecie. Powstająca w warsztatach tamtejszych mistrzów biżuteria zachwyca szlachetnym wykonaniem i dbałością o najdrobniejszy szczegół.

Biżuteria to nie tylko piękny dodatek, lecz także element stylizacji, który ma moc, aby zupełnie zmienić jej charakter. Nawet najprostszy look dzięki odpowiedniemu naszyjnikowi, kolczykom czy bransoletom może zostać zmieniony tak, że nie sposób będzie oderwać od niego wzroku. Najpiękniejszy efekt zapewni biżuteria z duszą — taka, w którą jej twórcy wkładają całe serce. Właśnie tak dzieje się w przypadku klejnotów od prawdziwej ikony włoskiego rzemiosła — Marco Bicego. Unikalny styl i wzornictwo oraz wyjątkowe połączenie tradycyjnego rzemiosła z nowoczesną kreatywnością to przepis mistrza na elegancką, luksusową biżuterię, która towarzyszy kobietom w każdej chwili ich codziennego życia.

(Fot. Materiały prasowe)

Biżuteria jest wykonana głównie z żółtego złota, jest to cecha, która nas wyróżnia — mówi Marco Bicego, twórca marki. — W rzeczywistości jednym z wyzwań, którym, jak sądzę, sprostałem w ciągu dwudziestu lat twórczości, jest pokazanie wyjątkowości żółtego złota poprzez nowoczesne formy.

Inspirowane organicznymi formami natury, pięknem 18-karatowego żółtego złota i drogocennymi kolorowymi kamieniami szlachetnymi małe dzieła sztuki biżuteryjnej powstają w atelier Marco Bicego w Trissino we Włoszech. Wykonane ze szlachetnego, 18-karatowego kruszcu klejnoty są wysadzane starannie wyselekcjonowanymi kamieniami szlachetnymi, które są oszlifowane tak, aby jak najlepiej oddać́ ich piękno. Biżuteria jest tworzona ręcznie, przy użyciu tradycyjnych technik złotniczych. Takich jak grawerowanie „bulino” oraz charakterystyczne spirale i sploty, dzięki czemu każda kreacja jest jedynym w swoim rodzaju arcydziełem — dokładnie tak, jak kobieta, która je nosi.

(Fot. Materiały prasowe)
(Fot. Materiały prasowe)

Idealna biżuteria to taka, którą można łączyć dowolnie i nosić w każdym momencie dnia, od nieformalnego spotkania po wieczorne przyjęcie. Właśnie tak jest w przypadku klejnotów Marco Bicego. Zamiłowanie mistrza do organicznych i naturalnych kształtów przełożone na kolekcję biżuterii o wyrafinowanym i współczesnym designie gwarantuje, że elementy kolekcji „Lunaria” będą znakomitym dopełnieniem niemal każdej stylizacji. Pierwsze skrzypce gra tu 18-karatowe żółte złoto. Klejnoty są ręcznie grawerowane i formowane w liście przypominające kwiaty rośliny Lunaria, od której kolekcja zaczerpnęła swą nazwę. Dzięki dobrze dobranemu stosunkowi masy do objętości, klejnoty zachwycają wygodą noszenia, a także stylem, który przyciąga wzrok, jednocześnie zapewniając lekkość i przyjemne, jedwabiste wykończenie.

(Fot. Materiały prasowe)

Włochy to kraj, który stanowi niewyczerpane źródło inspiracji dla twórców i artystów. Podobnie jest w przypadku Jaipuru — nazywanej Różowym Miastem metropolii w Północnych Indiach obdarzonej hipnotyzującym urokiem. Jaipur może poszczycić się też sięgającą setki lat wstecz historią rzemieślnictwa. Miasto, w którym przez wieki udoskonalano szlif kamieni, stało się źródłem inspiracji dla kolekcji „Jaipur”. Wchodzące w jej skład wyjątkowe klejnoty oddają hołd kamieniom szlachetnym w całej ich bajecznej, hipnotyzującej palecie światła i koloru. Wszystkie wykorzystane w kolekcji kamienie pochodzą właśnie z Jaipuru. Każdy klejnot jest inny, wyróżniający się, starannie dobrany spośród wielu. 18-karatowe złoto jest ręcznie grawerowane, a dzięki tradycyjnej florenckiej technice staje się jeszcze piękniejsze, nieregularne i naturalne.

Kolekcje biżuterii Marco Bicego dostępne są w wybranych salonach W.KRUK oraz na wkruk.pl.

W.KRUK od ponad 180 lat tworzy wyjątkową i szlachetną biżuterię. Obok autorskich, klasycznych kolekcji w portfolio ma również dzieła prestiżowych manufaktur jubilerskich z całego świata. Do swojej oferty wybiera marki, z którymi łączy go długoletni dorobek, renoma oraz biżuteria zaprojektowana i wykonana przez utalentowanych projektantów oraz mistrzów złotnictwa. Dzięki temu projekty wybitnych jubilerów z całego świata oraz brylantowe kolekcje najstarszej polskiej marki jubilerskiej tworzą razem unikatową selekcję najcenniejszej biżuterii.

Natalia Jeziorek
Proszę czekać..
Zamknij