Znaleziono 0 artykułów
08.09.2022
Artykuł partnerski

Majestatyczny blask białych topazów na co dzień

08.09.2022
Fot. Materiały prasowe

Światło poranka zaklęte w szlachetnym blasku wyjątkowych kamieni. Energia inspiracji, pokoju, nadziei i miłości, która może towarzyszyć nam przez cały dzień. Wszystko dzięki białym topazom — królewskim kamieniom, bohaterom najnowszej kolekcji „Daylight” od marki YES.

Kiedy budzi się nowy dzień, opromieniające wszystko światło staje się obietnicą nowego początku, daje siłę, energię i nadzieję. Ten niezwykły moment warto zachować na resztę dnia. To możliwe, bo światło poranka zostało zaklęte w szlachetnym blasku topazów w kolekcji „Daylight” od marki YES.

Fot. Materiały prasowe

Królewski amulet

YES — polska rodzinna firma jubilerska założona w 1981 r. przez Magdalenę i Michała Kwiatkiewiczów oraz Krzysztofa Madelskiego, od lat wyróżnia się kolekcjami projektowanymi przez najlepszych polskich projektantów. Z marką na stałe współpracują, m.in. Magda Dąbrowska i Kasia Bukowska. Biżuteria YES idealnie wpisuje się w styl pewnych siebie kobiet, które znają swoje cele.   Najnowsza kolekcja marki jest taka jak one — wyrazista i odważna. Jej głównym bohaterem jest oprawiony w złoto topaz.

Biżuteria, którą nosimy, potrafi odmienić charakter nawet najprostszej stylizacji. W ważnych chwilach pozwala stworzyć odpowiadający charakterowi okazji look, opromieniając swoim blaskiem nawet minimalistyczną małą czarną. Ale biżuteria z naturalnymi kamieniami posiada również wyjątkowe właściwości, które sprawiają, że jest nie tylko piękna, lecz także może dać nam potrzebne wsparcie.

Fot. Materiały prasowe

Topaz nie bez przyczyny nazywany jest królewskim kamieniem. Jego baśniowy blask i wyjątkowe właściwości sprawiały, że od wieków towarzyszył władcom i wykorzystywany był do zdobienia klejnotów koronnych. Pochodzenie nazwy kamienia nie jest do końca jasne. W sanskrycie oznacza płomienny blask, z kolei w starożytnej grece „topazos” to „poszukiwanie”. A przecież topaz już w starożytności był jednym z najcenniejszych i najbardziej poszukiwanych kamieni. Nic dziwnego – przypisywane mu moce czynią go naprawdę wyjątkowym amuletem.

Energia i inspiracja

Topaz zachwyca swoim majestatycznym blaskiem, ale za jego pięknem kryje się znacznie więcej. W wielu kulturach już od wieków uznawany był za święty amulet. W przeszłości był on popularnym amuletem wśród marynarzy, którzy wierzyli, że jego moce uspokajają ocean. Obecnie uważa się, że topaz nie tylko wzmacnia zdrowie i podnosi odporność, lecz także że posiada moc odpędzania złych snów.

Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe

Piękno topazu wpływa także na nasze samopoczucie. Kamień dodaje energii, inspiruje. Zwiększa przenikliwość umysłu i pomaga znaleźć wyjście z każdej, nawet trudnej sytuacji. Kojący topaz ma także wnosić w życie spokój i harmonię, ale też dobrą fortunę.

Niegasnące światło inspiracji

Wyjątkowa, pozytywna energia topazu sprawia, że YES Daylight to kolekcja dla wszystkich kobiet, które znają swoją wartość oraz pragną śmiało sięgać po swoje i odważnie realizować nawet najbardziej szalone marzenia. Wyrazista, a zarazem eteryczna biżuteria oddaje świetlistą moc i energię poranka, pozwalając zachować ją przy sobie przez cały dzień. Topaz pomaga każdemu, kto go nosi, rozpalić wewnętrzne światło, które wskazuje drogę.

Fot. Materiały prasowe

W kolekcji „Daylight” oprawiony w złoto biały topaz znajdziemy w prostych, lecz jednocześnie zdecydowanych formach naszyjników, bransolet, zawieszek oraz pierścionków. Jego majestatyczny blask uwypuklony przez szlachetny kruszec pozwolił stworzyć ponadczasową, elegancką kolekcję, która będzie idealnym towarzyszem wieczorowych stylizacji, ale również znakomicie sprawdzi się każdego dnia, dodając królewskiego sznytu nawet najprostszym lookom. Prosta zawieszka na złotym łańcuszku rozświetli ciepły, jesienny sweter. Krótka kolia w połączeniu z białą koszulą będzie stylowym wyborem na co dzień. Z kolei lśniące bransolety oraz zjawiskowe kolczyki pozwolą podczas wielkiego wyjścia uzyskać efekt, od którego trudno będzie oderwać wzrok. A pierścionki z białym topazem przy każdym ruchu dłoni będą przypominać o mocy i energii, która drzemie w każdej z nas.

Fot. Materiały prasowe

Topaz jest uważany za szczęśliwy kamień osób urodzonych w listopadzie, a więc zodiakalnych Skorpionów oraz Strzelców. W związku z tym biżuteria z wyjątkowym kamieniem w roli głównej będzie idealnym prezentem urodzinowym dla kobiet spod tego znaku, choć oczywiście nie tylko, bo jego blask i energia pomoże wszystkim czerpać siłę zaklętą w jasnym świetle poranka.

Natalia Jeziorek
  1. Moda
  2. Premiery
  3. Majestatyczny blask białych topazów na co dzień
Proszę czekać..
Zamknij