Znaleziono 0 artykułów
06.08.2021
Artykuł partnerski

Najlepsze skandynawskie seriale na platformie Viaplay

06.08.2021
Fot. materiały prasowe

Po modzie na hiszpańskie, francuskie i południowokoreańskie seriale znów przyszedł czas na skandynawskie. Wybieramy pięć produkcji, które warto znać. Wszystkie obejrzycie na platformie streamingowej Viaplay, która właśnie zadebiutowała w Polsce.

Portale streamingowe zmieniły sposób, w jaki oglądamy filmy i seriale. Zamiast sprawdzać ustaloną wcześniej ramówkę, wolimy sami wybierać, co i kiedy oglądamy. Gdy platform przybywa, szukamy tych, które pozwolą nam znaleźć wszystko w jednym miejscu – od ulubionych filmów przez serialowe nowości i produkcje oryginalne aż po programy dla najmłodszych i transmisje najważniejszych wydarzeń sportowych. Wszystko to i jeszcze więcej pojawi się na Viaplay.

Fot. Jojan Paulin

Po sukcesie w północnej Europie platforma zadebiutowała w Polsce. Na początek w ofercie znajdziemy kilkaset filmów i seriali, wśród nich przeboje na miarę „Dziennika Bridget Jones”, „American Hustle” czy „The Good Doctor”, oraz wielokrotnie nagradzane produkcje ze Skandynawii. Na miłośników sportu czekają relacje z najważniejszych europejskich i światowych rozgrywek, m.in. w piłce nożnej, koszykówce, a także transmisje sportów motorowych, w tym najwyższej klasy wyścigów W Series, Ferrari Challenge, DTM oraz słynny 24-godzinny wyścig odbywający się na torze Nürburgring. Na najmłodszych czekają „Psi Patrol”, „Świnka Pepa” i wiele innych. 

Pierwszy miesiąc subskrypcji jest bezpłatny, a każdy kolejny kosztuje 34 zł. Usługę możemy anulować w dowolnym momencie. Subskrypcja gwarantuje dostęp do przeszło 2,5 tys. produkcji dla całej rodziny. Viaplay pozwala korzystać z platformy jednocześnie na kilku urządzeniach.

Przy okazji polskiej premiery platformy wybieramy najlepsze produkcje oryginalne ze Skandynawii.

„Wisting”: Morderstwo w małym miasteczku

Fot. materiały prasowe

W Larvik, niewielkim mieście na południu Norwegii, policja odkrywa ciało zamordowanego mężczyzny. Sprawą zajmuje się detektyw William Wisting. Wraz z zespołem udaje mu się ustalić, że w morderstwo zamieszany jest seryjny morderca Robert Godwin, który od 20 lat pozostawał nieuchwytny. Do Wistinga dołącza agentka specjalna FBI, Maggie Griffin. W tym samym czasie córka detektywa, Line, prowadzi śledztwo dziennikarskie w sprawie tajemniczej śmierci sąsiada. Obie sprawy okazują się powiązane, a Line zagraża śmiertelne niebezpieczeństwo.   

„Prawnik”: Adwokat diabła

Fot. materiały prasowe

Frank Nordling, obiecujący młody prawnik, odkrywa prawdziwą przyczynę śmierci rodziców, której jako dziecko, wraz z siostrą Sarą, był świadkiem. Okazuje się, że bomba w ich samochodzie nie była przypadkowym aktem terroru – została tam umieszczona na zlecenie Thomasa Waldmana, jednego z najgroźniejszych ludzi w Kopenhadze, przywódcy tutejszego półświatka. Żądny zemsty Nordling postanawia przeniknąć struktury miejscowej mafii, by zostać zaufanym doradcą samego Waldmana, a następnie doprowadzić do jego skazania. Jego przedsięwzięcie będzie wymagało wielu wyrzeczeń, a wizja sprawiedliwości będzie się stopniowo zacierać.

„Pernille”: Trudy codzienności

Fot. materiały prasowe

Życie Pernille to pasmo problemów. Samodzielnie wychowuje dwie dorastające córki, bo nie może liczyć na pomoc swojego narcystycznego byłego. Zajmuje się także ojcem, który przechodzi kryzys wieku średniego i opiekuje się nastoletnim siostrzeńcem, który stracił matkę w wypadku samochodowym. Obowiązki godzi z pracą w ośrodku socjalnym, w którym poznaje miejscowego prawnika, Bjørnara. Między dwójką rodzi się nieśmiałe uczucie. Powodzenie ich związku będzie wymagało od bohaterki uporządkowania własnego życia. „Pernille” to oda do codzienności – czasem trudnej, ale zawsze zaskakującej.

„Przesłuchanie”: Prawda o córce

Fot. materiały prasowe

To miało być wezwanie jak wiele innych. Policjant Bjørn Rasmussen zostaje wydelegowany na miejsce samobójczej śmierci młodej dziewczyny. Gdy dociera na miejsce, odkrywa, że ofiarą jest… jego córka. Wstrząśnięty ojciec nie wierzy, że dziewczyna odebrała sobie życie. Gdy zostaje odsunięty od sprawy, rozpoczyna śledztwo na własną rękę. Starając się odtworzyć ostatnie 24 godziny z życia córki, poznaje nieznane mu oblicze dziewczyny, które może być związane z jego własną przeszłością. Policjant staje przed dylematem – zarzucić śledztwo czy odkryć prawdę za wszelką cenę.

„Hammarvik”: Kobieta z przeszłością

Fot. materiały prasowe

Książki Camilli Läckberg, jednej z najpopularniejszych autorek kryminałów, przełożono na ponad 60 języków i sprzedano w blisko 25-milionowym nakładzie. Pisarka próbuje również sił jako showrunnerka. „Hammarvik” śledzi losy policjantki Johanny Strand, która wraca do rodzinnego Hammarvik, by pożegnać zmarłą niedawno matkę. Kobieta planuje zostać tu tylko kilka nocy. Gdy w miasteczku zostaje znalezione ciało młodej kobiety, społeczność prosi ją o pomoc. Podczas śledztwa policjantka będzie musiała zmierzyć się ze wspomnieniami, konfliktami i doświadczeniami z młodości. Läckberg gwarantuje trzymającą w napięciu akcję, psychologiczną głębię i intrygujących bohaterów.

Wraz ze startem platformy w Polsce ogłoszono również prace nad pierwszymi polskimi produkcjami fabularnymi Viaplay Originals. Będą to „Polskie morderczynie”, adaptacja bestsellerowej powieści Katarzyny Bondy, „Czarny pies”, psychologiczny dramat sensacyjny, który opowie o losach weteranów wojen w Afganistanie i Iraku oraz „Wolność jaskółki” – seria poświęcony problemowi przemocy domowej, inspirowana debiutancką powieścią Pauli Er. Więce tytułów już wkrótce. 

Wszystkie produkcje obejrzycie na Viaplay. Więcej informacji o platformie znajdziecie na: https://viaplay.pl/.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij