Znaleziono 0 artykułów
09.11.2022
Artykuł partnerski

Nowe profile Tidala: Muzyczna wspólnota

09.11.2022
Fot. Getty Images

Mocne, rockowe brzmienia, elektroniczne bity czy łagodne, idealne na leniwy poranek ballady – wszyscy mamy swoją ulubioną muzykę, która umila nam dzień. Ale każda przyjemność jest jeszcze większa, kiedy możemy się nią podzielić z innymi. Dlatego teraz w Tidalu użytkownicy mogą udostępniać swoje playlisty każdemu, komu tylko zechcą.

Szalony piątkowy wieczór, leniwy sobotni poranek, intensywny trening czy długa droga do pracy – to tylko niektóre sytuacje, w których towarzyszy nam ulubiona muzyka. Ale aby móc zawsze cieszyć się bliskimi sercu utworami, warto mieć je pod ręką. Na szczęście nowoczesna technologia sprawia, że jest to łatwiejsze niż kiedykolwiek, a dostęp do całej audioteki zapewniają nam laptop czy smartfon. Dlatego wielu z nas tworzy muzyczne playlisty zawierające piosenki, których słuchamy najchętniej. A gdyby tak móc podzielić się nimi z rodziną, znajomymi, a także fanami muzyki na całym świecie? A do tego dzięki innym użytkownikom każdego dnia odkrywać gorące przeboje? Teraz to możliwe dzięki nowej funkcji aplikacji Tidal, w której globalna społeczność może dzielić się muzycznymi perełkami.

Fot. Materiały prasowe

Radość z dzielenia się muzyką

Tidal to platforma, której zagorzałym fanom muzyki nie trzeba przedstawiać. Prowadzona przez artystów usługa jest dostępna aż w 62 krajach, a jej cel stanowi stworzenie zrównoważonego, zorientowanego na twórców i fanów modelu biznesowego dla branży muzycznej. Dzięki innowacyjnym funkcjom, takim jak bezpośrednie płatności dla artystów, Tidal umożliwia im przedefiniowanie ich miejsca w branży muzycznej. Fani natomiast pokochali usługę za to, że zawiera w swoim katalogu ponad 90 milionów utworów i aż 450 tysięcy wysokiej jakości filmów. A także oryginalne serie wideo, podcasty oraz tysiące starannie wyselekcjonowanych playlist. Z kolei funkcja Tidal Rising pozwala na odkrywanie nowych wykonawców. Teraz marka idzie o krok dalej, pozwalając swoim użytkownikom na tworzenie profili i dzielenie się swoimi ulubionymi playlistami.

– Profile Tidala to jedna z wielu nowych funkcji, które wdrażamy, aby pomóc dzielić się muzyką i umożliwić fanom kontakt ze sobą – wyjaśnia Agustina Sacerdote, szefowa produktu w Tidalu. – Profile Tidala są osobiste, ale pozwalają fanom dzielić się swoimi odkryciami muzycznymi ze znajomymi i rodziną. Profile to pierwszy krok Tidala do uczynienia streamingu bardziej społecznym i wspólnotowym, co jest nieodłączną częścią doświadczania muzyki – tłumaczy Sacerdote.

Ulubione kawałki zawsze pod ręką

Od początku istnienia platformy członkowie społeczności Tidala stworzyli miliony playlist. Każda z nich zawiera średnio ponad osiem osobistych list odtwarzania – od rapu do mocnego rockowego brzmienia, muzyki idealnej do porannego spaceru, treningu oraz wielu innych. Teraz dzięki profilom słuchacze mogą odkrywać nowe utwory, albumy oraz wykonawców i być na bieżąco z innymi osobami, które mają podobny gust muzyczny.

Fot. Materiały prasowe

Jak to działa? Tworzenie profilu jest niezwykle proste. Członkowie Tidala mogą w dowolnym momencie wybrać i zaktualizować nazwę użytkownika wyświetlaną w aplikacji. Aby było jeszcze przyjemniej i zabawniej, można do nazwy dodać wybrane emotikony. I gotowe! Po skonfigurowaniu subskrybenci mają możliwość upublicznienia utworzonych przez siebie playlist – tak aby inni słuchacze mogli je szybko wyszukać w aplikacji Tidal. Playlistami można się dzielić za pomocą łączy do udostępniania.

U wszystkich aktualnych użytkowników aplikacji Tidal na telefonach komórkowych profile zastąpią zakładkę „Moja Muzyka”. Po utworzeniu nowego profilu cała zapisana zawartość playlist będzie dostępna dla wszystkich słuchaczy Tidala. Profile są dostępne w aplikacji na iOS i Androida, a także na komputerach stacjonarnych i w przeglądarkach w 62 krajach.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.tidal.com.

Natalia Jeziorek
  1. Styl życia
  2. Społeczeństwo
  3. Nowe profile Tidala: Muzyczna wspólnota
Proszę czekać..
Zamknij