Znaleziono 0 artykułów
13.04.2023
Artykuł partnerski

Nowy, w pełni elektryczny model DS 3: Francuski know-how z nutką awangardy

13.04.2023
Fot. Materiały prasowe

Awangardowy design i najwyższy komfort jazdy. Dbałość o detale, rzemieślnicza precyzja i nowatorskie technologie. Wszystko to łączy w sobie premierowy, w pełni elektryczny model DS 3.

Nie ma wątpliwości, że samochody elektryczne to przyszłość motoryzacji. By taki pojazd, podobnie jak modele spalinowe, był atrakcyjny dla użytkownika, musi spełniać jednak dodatkowe kryteria. Nowy DS 3 zachwyca już od pierwszej chwili. Wzrok natychmiast przyciąga awangardowy design nadwozia. Podobne wrażenie robi od środka, łącząc w sobie wszystko to, co najlepsze w rzemieślniczym know-how oraz zdobyczach najnowszych technologii. Dzięki temu jest eleganckim towarzyszem wszystkich podróży – bliskich i dalekich.

Fot. Materiały prasowe

Rasowa elegancja

Marka DS Automobiles od chwili powstania w 2014 roku jest symbolem odwagi i innowacyjności. Inspiracje czerpie z legendarnego modelu DS zaprezentowanego na Salonie Paryskim w 1955 roku. Elegancki samochód natychmiast wywołał sensację i trwale zapisał się w historii motoryzacji. Stał się symbolem francuskiego know-how i ducha awangardy − wartości, które do dziś definiują filozofię oraz DNA marki.

Dziś DS Automobiles pisze nowy rozdział swojej historii, prezentując premierowy, w pełni elektryczny model DS 3. Od nadwozia z dynamiczną, wyrazistą linią podkreśloną stylową osłoną chłodnicy i światłem zaawansowanych technologicznie reflektorów DS Matrix LED Vision, po wnętrze, w którym wykorzystano najlepsze materiały – nowy elektryk to przedstawiciel rasowej elegancji. Wnętrze pojazdu zostało wykonane z najwyższą starannością. Łączy elegancję w duchu high-tech z niezwykłą dbałością o detale. Uwagę zwraca tapicerka z licowej skóry nappa, z wytłoczonym wzorem bransolety zegarka. Ekskluzywny wzór w elegancki sposób podkreśla głęboką więź DS Automobiles z mistrzowskim rzemiosłem. 

Fot. Materiały prasowe

Zegarmistrzowskie inspiracje można też dostrzec w przełącznikach ozdobionych wzorem giloszowym „Clous de Paris". Ten skomplikowany akcent dekoracyjny tworzą płynnie przenikające się linie z wypukłymi motywami w kształcie piramidy. Z kolei perłowe przeszycia to zainspirowany haftem owoc wyobraźni mistrzów sztuki tapicerskiej. Szwy łączące połacie skóry, wykorzystujące motyw przypominający wyglądem perły, to jeden z symboli DS Automobiles.

Fot. Materiały prasowe

Technologia przyszłości

Wnętrze nowego elektryka robi wrażenie nowoczesnymi technologiami, takimi jak DS Iris – nowy, ergonomiczny i intuicyjny system informacyjny, który można w pełni personalizować. W jego skład wchodzą osobisty asystent, panel dotykowy oraz zaawansowany mechanizm rozpoznawania głosu. Dzięki temu DS Iris robi dokładnie to, czego oczekujemy, wtedy, kiedy chcemy. Z kolei system DS Drive Assist to innowacyjne rozwiązanie, będące kolejnym krokiem w stronę autonomicznej jazdy – wspiera kierowcę w prowadzeniu, jednocześnie umożliwiając mu przejęcie pełnej kontroli w dowolnym momencie.

Fot. Materiały prasowe

System utrzymuje zadaną prędkość i odległość od samochodu jadącego z przodu oraz utrzymuje pojazd w granicach pasa ruchu. Kontroluje pracę układu kierowniczego oraz prędkość, zwiększając bezpieczeństwo, dzięki czemu kierowca może zrelaksować się w czasie podróży. Pomoże w tym też fotel – podgrzewany i elektrycznie sterowany, wyposażony w funkcję masażu, która poprawia samopoczucie i zapewnia niezapomniane wrażenia.

To jednak nie koniec innowacji. Kolorowy ekran Head-Up w nowym DS 3 zapewnia kierowcy doznania zbliżone do rozszerzonej rzeczywistości. Cyfrowe dane wyświetlane są na przezroczystej płytce w polu widzenia kierowcy, dzięki czemu nie musi on nawet na ułamek sekundy odrywać wzroku od drogi. Inżynierowie nowego DS 3 zadbali także o wsparcie podczas parkowania – zapewniają je cztery kamery zlokalizowane na nadwoziu oraz lusterkach bocznych. Ultradźwiękowe czujniki zwiększają bezpieczeństwo, ostrzegając kierowcę o przeszkodach.

Fot. Materiały prasowe

Nowy DS 3 dostępny jest w wersjach z różnymi silnikami. Obok wersji w 100 proc. elektrycznej, z dieslem BlueHDi 130 oraz benzynowymi PureTech 100 i 130. Co ważne, samochód elektryczny ma zwiększony zasięg, który wynosi do 402 km w cyklu mieszanym. Nowy DS 3 jest przy tym jednym z najlżejszych kompaktowych SUV-ów w segmencie. To czyni go idealnym partnerem zarówno podczas krótkich wypadów za miasto, jak i w czasie dłuższych podróży. Akumulatory do poziomu 80 proc. można naładować w zaledwie 30 minut.

Fot. Materiały prasowe

DS to marka z godnymi pozazdroszczenia tradycjami motoryzacyjnymi. Podwójne mistrzostwo w Formule E pozwoliło na rozwój wiedzy w dziedzinie elektryki i zaowocowało opracowaniem nowej generacji wysoce wydajnych silników.

Natalia Jeziorek
Proszę czekać..
Zamknij