Znaleziono 0 artykułów
21.12.2022
Artykuł partnerski

Jak poprawić wygląd ust, a jednocześnie zachować ich naturalność?

21.12.2022
(fot. Getty Images)

Zmysłowe, dobrze nawilżone, symetryczne usta nie muszą być tylko marzeniem. Medycyna estetyczna oferuje wiele możliwości korygowania kształtu ust w taki sposób, by efekt był jak najbardziej zbliżony do naturalnego. Jak osiągnąć rezultat zgodny z ideą marki IBSA Derma: „You are a masterpiece”?

Jeszcze kilka lat temu powiększanie, korygowanie kształtu lub nawilżanie podczas zabiegu ust uchodziło za temat tabu. Teraz decyduje się na to coraz więcej Polek, zachęconych tym, że tego rodzaju zabiegi są mało inwazyjne, stosowane preparaty nie wpływają na organizm, a efekty wyglądają niezwykle naturalnie. Co prawda, mówi się, że prawdziwe piękno bije od wewnątrz, ale nie da się ukryć, że to właśnie usta uchodzą w naszej kulturze za ważny atrybut urody. – To jeden z elementów twarzy, które najbardziej przyciągają wzrok – tłumaczy dr Olga Bobowska-Guglas, specjalistka dermatologii, lekarka medycyny estetycznej oraz trenerka marki IBSA Derma Polska. Nic więc dziwnego, że przywiązujemy do wyglądu ust tak wielką wagę. Symetryczne, wyraźnie zarysowane, pełne, zmysłowe i dobrze nawilżone uchodzą za idealne i właśnie o takich marzy wiele osób.

Modelowanie ust: Dla kogo jest ten zabieg?

Jeśli natura nie obdarzyła nas perfekcyjnymi ustami, warto rozważyć skorygowanie ich za pomocą zabiegu z użyciem preparatu na bazie kwasu hialuronowego. – Każde usta można wymodelować na indywidualny sposób, a do zabiegu kwalifikuje się prawie każdy pacjent, który nie ma przeciwwskazań zdrowotnych. Ale zaleciłabym ten zabieg przede wszystkim pacjentom, którzy zastanawiają się nad taką korektą. Jeżeli ktoś kocha swoje usta i nie chce w nich nic zmieniać, po co to robić? – mówi dr Olga Bobowska-Guglas.

Gdy usta są asymetryczne, taki zabieg pozwala nadać im pożądany kształt. Jeśli są małe lub wąskie, powiększenie ich sprawi, że staną się lepiej widoczne. Kiedy ich kontur jest niewyraźny, korekta sprawi, że przestaną wyglądać na nieodróżniające się od reszty twarzy. Kiedy są nieustannie suche, spierzchnięte lub popękane, zabieg z użyciem kwasu hialuronowego poprawi ich kondycję, dzięki czemu będą wyglądać zdrowo i estetycznie. Ale, jak dodaje dr Olga Bobowska-Guglas, skorygowanie kształtu ust jest czymś znacznie więcej niż estetyczną zmianą.

Kształt ust, tak jak ich nawilżenie czy gładkość, bardzo mocno wpływa nie tylko na to, w jaki sposób jesteśmy postrzegani przez innych, ale przede wszystkim na naszą samoakceptację. Zabieg ich modelowania ma więc ogromne znaczenie psychologiczne: pomaga pozbyć się kompleksów, nabrać pewności siebie, a czasem polubić siebie na nowo.

Jak uzyskać naturalny efekt?

Postęp, jaki dokonał się w ostatnich latach w medycynie estetycznej, a także dostępność na polskim rynku najnowocześniejszych metod i preparatów, sprawiają, że zabieg modelowania ust nie jest już szczególnie inwazyjny. Nie zmienia się  jedno – osobom, które decydują się na taki zabieg, zależy, żeby efekt był jak najbardziej zbliżony do naturalnego. Doktor Olga Bobowska-Guglas zauważa, że moda na modelowanie ust trwa w Polsce od wielu lat, a trend na naturalność wciąż u nas dominuje.

Co zrobić, żeby zabieg nie okazał się rozczarowaniem? Ważne jest, by przeprowadzenie go powierzyć lekarzowi medycyny estetycznej o odpowiednich kwalifikacjach. Warto wybrać specjalistę, który posiada wiedzę na temat innowacyjnych metod oraz dostępnych na polskim rynku preparatów i który będzie w stanie zweryfikować oczekiwania klienta. A te, jak mówi dr Olga Bobowska-Guglas, są bardzo różnorodne. – Począwszy od minimalnych korekt, jak na przykład lekka rewitalizacja, nawilżenie, podkreślenie konturu bez zmiany objętości, skończywszy na modyfikacji kształtu lub wyraźnym zwiększeniu objętości – wylicza lekarka, dodając, że „coraz więcej pacjentów decyduje się na to, aby usta współgrały harmonijnie z resztą twarzy, żeby tworzyły spójną całość, były dopasowane do typu urody, charakteru, ego pacjenta”.

(Fot. Materiały prasowe)

– Właśnie taki efekt pozwala uzyskać gama wypełniaczy Aliaxin® od firmy IBSA Derma – mówi dr Olga Bobowska-Guglas. – Preparaty Aliaxin® EgoLips dają szeroki wachlarz możliwości: od ukształtowania ust bardzo delikatnych, naturalnych do całkowitej korekty i modyfikacji ich kształtu. Oprócz tego, że dobieramy odpowiedni produkt, dobieramy również technikę.

Najważniejsza jest jakość

Zabiegi z użyciem wspomnianych wypełniaczy z kwasem hialuronowym od lat cieszą się popularnością wśród kobiet. To przede wszystkim zasługa wysokiej jakości preparatu. – Kwas hialuronowy zawarty w preparacie Aliaxin® jest kwasem ultraczystym – wyjaśnia dr Olga Bobowska-Guglas. – Firma IBSA Derma stawia na naturalność. Kwas łączy się z tkankami, stwarzając wrażenie integralnej części ust. Pacjent nie czuje go w ustach. Nie ma wrażenia, że jego usta są sztywne lub że ma w nich ciało obce. Kwas nie zaburza też dynamiki i naturalnej ekspresji twarzy – dodaje ekspertka.

Sposób na odmłodzenie

Nawet jeśli natura obdarzyła nas pięknymi ustami, warto pomyśleć o zabiegu z użyciem preparatu na bazie kwasu hialuronowego, gdy zauważymy pierwsze oznaki starzenia się. Usta bowiem – jak każda część ciała – z czasem zaczynają się po prostu starzeć. I choć to nieuniknione, zabieg modelowania ust jest w tym procesie bardzo przydatny. Z jego pomocą możemy nie tyle skorygować wygląd, co odmłodzić usta, a co za tym idzie – optycznie odjąć sobie lat. Kluczowe wydaje się nie tylko zrozumienie swoich potrzeb, lecz także przedyskutowanie ich ze specjalistą, w którego ręce zdecydujemy się oddać. Jeśli to zrobimy, efekt może przerosnąć nasze oczekiwania.  

Alicja Szewczyk
Proszę czekać..
Zamknij