Znaleziono 0 artykułów
04.07.2023

Złap oddech: Jak zadbać o czyste powietrze w domu?

04.07.2023
Oczyszczacz powietrza Dyson: Zadbaj o czyste powietrze w domu (Fot. Materiały prasowe)

Najnowsze badania wykazały, że fale upałów mogą bezpośrednio zwiększać poziom stężenia pyłu zawieszonego, dwutlenku azotu i ozonu w warstwie przygruntowej. O czyste powietrze latem w domu pomoże zadbać urządzenie marki Dyson.

Stężenie formaldehydu w pomieszczeniach może być do 20 razy wyższe latem niż zimą, a wysokie temperatury mogą bezpośrednio zwiększyć poziom zanieczyszczeń zarówno w miastach, jak i na wsiach.

Badania wykazały, że zmiany klimatyczne powodują, iż fale upałów są coraz intensywniejsze, częstsze i trwają dłużej. Mogą wpływać nie tylko na jakość oraz długość snu, ale także bezpośrednio zwiększać poziom kluczowych zanieczyszczeń, takich jak formaldehyd, ozon i pył zawieszony, niezależnie od tego czy przebywamy w mieście, czy na wsi. Okres pylenia roślin staje się coraz dłuższy i bardziej intensywny. Oznacza to, że świadomość tego, co znajduje się w powietrzu, którym oddychamy, jest teraz ważniejsza niż kiedykolwiek – mówi Ken Armstrong, starszy specjalista ds. systemów oczyszczania powietrza w firmie Dyson.

Purifier Humidify+Cool™ Formaldehyde PH04 został zaprojektowany po to, aby oczyszczać i higienicznie nawilżać powietrze. Urządzenie wyposażone zostało w pełni uszczelnioną filtrację HEPA H13, filtr z węglem aktywnym i filtr HEPA, który wychwytuje 99,95 proc. zanieczyszczeń o wielkości zaledwie 0,1 mikrometra, takich jak alergeny, bakterie, pyłki czy zarodniki pleśni. Co więcej, niweluje formaldehyd, czyli bezbarwne zanieczyszczenie gazowe, stanowiące zagrożenie dla zdrowia. Oczyszczasz wyposażony został w samoregenerujący się filtr, niewymagający wymiany.

W urządzeniu zastosowano również technologię Dyson Air Multiplier™, która nawilża i oczyszcza powietrze w każdym pomieszczeniu. W trybie nocnym pracuje przy użyciu najcichszych ustawień i z przyciemnionym wyświetlaczem, aby nie zakłócać snu domowników. 

Oczyszczacz powietrza Dyson: Zadbaj o czyste powietrze w domu (Fot. Materiały prasowe)

Urządzenie wykorzystuje do nawilżania oczyszczone powietrze, zapobiegając rozwojowi drobnoustrojów w zbiorniku z wodą dzięki technologii UV-C. Oczyszczacz może nawilżać powietrze nawet przez 36 godzin.

Dyson Purifier Humidify+Cool™ przeszedł wieloetapowy proces weryfikacji przeprowadzony przez ekspertów Instytutu Matki i Dziecka. Badano go pod kątem bezpieczeństwa ogólnego, zdrowotnego i rozwojowego użytkowników, uwzględniając bezpieczeństwo surowców (m.in. poprzez szczegółową analizę składu jakościowego i ilościowego produktu). Oceniana była także funkcjonalność produktu oraz poziom satysfakcji użytkowników.

Urządzenie przez cały rok oczyszcza powietrze ze smogu, gazów, pyłków i ultradrobnych cząsteczek. Wiosną i latem, poza funkcją oczyszczania, oferuje tryb orzeźwiającej bryzy oraz przyjemne chłodzenie strumieniem wysokiej jakości powietrza. W trakcie chłodniejszych miesięcy pełni funkcję nawilżacza, dzięki czemu podczas sezonu grzewczego pomaga zapewnić odpowiedni poziom nawilżenia.

 

Aleksandra Kupras
  1. Styl życia
  2. Społeczeństwo
  3. Złap oddech: Jak zadbać o czyste powietrze w domu?
Proszę czekać..
Zamknij