Znaleziono 0 artykułów
28.03.2022

Oscary 2022: Zendaya jak Sharon Stone

28.03.2022
Fot. Getty Images

Cykliczność mody lubi znajdować odzwierciedlenie nie tylko na wybiegach, ale i na czerwonych dywanach. Na mistrzynię subtelnych nawiązań do motywów z przeszłości wyrasta Zendaya. W zeszłym roku rzuciła wszystkich na kolana kreacją przywodzącą na myśl kultowe looki Cher. W tym – ponownie ubrana w Valentino – zachwyciła stylizacją, która wielu przypominała o oscarowym looku Sharon Stone z 1998 roku.

Spódnica z kolekcji Very Wang i koszula z… GAPa. Na długo zanim miłością do amerykańskiej sieciówki zapałał Ye West, jej potencjał znała Sharon Stone. Jej oscarowa kreacja z 1998 roku była elegancka, oryginalna, ale i pod wieloma względami przełomowa. Otwierała drzwi do subtelnego wychodzenia poza ramy dress code’u, żonglowania konwencją, łączenia projektów największych domów mody z elementami z sieciówek.

Fot. Getty Images

Zendaya z powodzeniem idzie w jej ślady. Utalentowana aktorka dzięki współpracy z Lawem Roachem zasłużenie dzierży tytuł młodej ikony stylu. Bawi się modą, tworzy stylizacje bazujące na kontrastach, nieustannie zaskakuje. Lubi też nawiązywać do najbardziej kultowych kreacji w historii mody. Jej wariacja na temat kultowej stylizacji Stone – cekinowa spódnica z długim trenem i krótka koszula z jedwabiu – była jednocześnie elegancka i mocno osadzona w trendach. Stworzył ją dla niej dyrektor kreatywny Valentino Pierpaolo Piccioli.

Michalina Murawska
Proszę czekać..
Zamknij