Znaleziono 0 artykułów
15.02.2022

Nagroda publiczności na Oscarach 2022

15.02.2022
Lady Gaga z Oscarem (Fot. Getty Images)

8 lutego poznaliśmy nominacje do Oscarów 2022. A w Walentynki pojawiła się zaskakująca informacja, związana z tegoroczną galą – w tym roku zostanie przyznana nagroda publiczności filmowi, który zdobędzie najwięcej głosów wśród widzów. Ogłoszono też, że tegoroczną oscarową galę poprowadzą Amy Schumer, Wanda Sykes i Regina Hall.

W nocy z 27 na 28 marca poznamy tegorocznych laureatów Oscarów. O statuetki powalczą takie filmy, jak „Psie pazury”, „Diuna”, „Nie patrz w górę”. Wśród najlepszych aktorek zostały nominowane między innymi Jessica Chastain („Oczy Tammy Faye”), Olivia Colman („Córka”), Penélope Cruz („Matki równoległe”) i Kristen Stewart („Spencer”), a wśród najlepszych aktorów znaleźli się Javier Bardem („Lucy i Desi”), Benedict Cumberbatch („Psie pazury”) i Denzel Washington („Tragedia Makbeta”).

Ale w 2022 roku najlepsze filmy zostaną wytypowane nie tylko przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej, ale również przez publiczność. Widzowie mogą wybrać ulubioną produkcję w głosowaniu na Twitterze, używając opisu #OscarsFanFavorite. Jak podaje portal „The Hollywood Reporter”, można oddawać głosy na wszystkie spośród produkcji, jakie trafiły do kin w minionym roku, niezależnie od tego, czy dostały nominację do Oscara w jakiejkolwiek innej kategorii. Głosowanie zostanie zamknięte 3 marca.

Pomysł wprowadzenia nagrody publiczności spowodowany jest rosnącym brakiem zainteresowania galą. Oglądalność ceremonii z roku na rok drastycznie spada. Według Meryl Johnson, wiceprezes Akademii Oscarowej odpowiedzialnej za marketing cyfrowy, stworzenie nagrody publiczności pozwoli widzom „uczestniczyć w spektaklu w czasie rzeczywistym, tworzyć społeczność i przeżywać ceremonię, jak nigdy przedtem”.

W tym roku galę poprowadzą – jak donosi portal „Variety” – aktorki: Amy Schumer („Wykolejona”, „Jestem taka piękna!”), Wanda Sykes („Sposób na teściową”) i Regina Hall („Nienawiść, którą dajesz”).

Aleksandra Kupras
Proszę czekać..
Zamknij