Znaleziono 0 artykułów
10.04.2021

Szczegóły pogrzebu księcia Filipa

10.04.2021
Książę Filip (Fot. Ralph Heimans/Buckingham Palace/PA Wire via Getty Images)

Pałac Buckingham poinformował o szczegółach pogrzebu księcia Filipa, który zmarł 9 kwietnia nad ranem. Ceremonia, która odbędzie się 17 kwietnia, ma mieć charakter prywatny. Odbędzie się zgodnie z pandemicznym reżimem.

Ze względu na pandemię koronawirusa uroczystość nie będzie miała państwowego charakteru. Zresztą sam książę miał prosić o jej wojskowy charakter.

Podobne artykułyNajpiękniejsze zdjęcia księcia Filipa i królowej Elżbiety IIPola DąbrowskaPogrzeb odbędzie się 17 kwietnia o godz. 15:00 na zamku w Windsorze. Uroczysta procesja z trumną, która potrwa zaledwie osiem minut, przejdzie z głównego wejścia zamku do kaplicy św. Jerzego, gdzie odbędzie się nabożeństwo. W uroczystości na pewno weźmie udział królowa Elżbieta II, dzieci królewskiej pary oraz wnuki, w tym książę Harry. Brat Williama pojawi się w Londynie bez żony, która spodziewa się ich drugiego dziecka. Zgodnie z aktualnymi rozporządzeniami, w pogrzebie będzie mogło uczestniczyć nie więcej niż 30 osób. Pełna lista zostanie podana w nadchodzących dniach.  

Przed pogrzebem pamięć księcia zostanie uczczona minutą ciszy o godz. 15:00 w całej Wielkiej Brytanii, pogrzeb będzie transmitowany w telewizji. Książę zostanie pochowany w ogrodach pałacowych. 

Ze względu na sytuację epidemiologiczną obywatele są przez władzę proszeni o to, żeby nie gromadzić się na ulicach i nie składać kwiatów przy królewskich rezydencjach.

Mąż królowej Elżbiety II w czerwcu obchodziłby setne urodziny. Był najdłużej żyjącym królewskim małżonkiem w historii brytyjskiej monarchii.

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij