Znaleziono 0 artykułów
16.12.2020

Paul Mescal: Amant 2020 roku

16.12.2020
(Fot. Getty Images)

Jakim cudem debiutant z Irlandii został największą gwiazdą czasów pandemii? Wystarczyły sugestywne sceny erotyczne z Daisy Edgar-Jones „Normalnych ludzi”, tajemniczy uśmiech i pewien łańcuch na szyi, który doczekał się własnego profilu na Instagramie.

Przed „Normalnymi ludźmi” wystąpił w reklamie parówek

Rola w ekranizacji bestsellerowej powieści Sally Rooney jest co prawda debiutem serialowym Paula Mescala, ale wcześniej wystąpił na ekranie w reklamówce Denny, ulubionej irlandzkiej marki parówek i boczku. Mescal urodził się 2 lutego 1996 roku w prowincjonalnym Maynooth (chociaż oglądając „Normalnych ludzi”, można się przekonać, że cała Irlandia to jedna wielka prowincja…). Tata, nauczyciel Paul i mama, policjantka Dearbhla Mescalowie mają oprócz sławnego syna jeszcze dwoje dzieci – Nell i Donnacha. – Cała rodzina widziała mój goły tyłek w serialu. Z rodzicami nie miałem problemu, ale przy młodszej siostrze byłem zawstydzony. Kazałem jej wyjść na długi spacer – śmiał się aktor.

Jako zawodnik drużyny gaelickiego futbolu (Fot. Getty Images)

Tak jak Connell studiował w Dublinie

Bohaterowie „Normalnych ludzi” po licealnym zerwaniu spotykają się znowu na Trinity College. Tam też uczęszczał Mescal. Studiował aktorstwo na The Lir Academy, by potem załapać się na występy w teatrach Dublina i Londynu. Grał m.in. w „Wielkim Gatsbym”, „Portrecie artysty z czasów młodości” i „Śnie nocy letniej” (jeszcze w liceum zagrał w szkolnym przedstawieniu „Upiora w operze”). Talent aktorski wykorzystuje podobno również podczas nieudanych randek. W rozmowie z brytyjskim „Vogue’iem” wyznał, że kiedyś skłamał nowo poznanej osobie, że jego kumpel jest w szpitalu, byle tylko uciec ze spotkania. Nie ujawnił, czy umówił się z dziewczyną, czy z chłopakiem, na ten temat trwają spekulacje. Często widywany jest z koleżanką z planu serialu „Normalnych ludzi”, Indią Mullen, ale twierdzi, że są tylko przyjaciółmi i współlokatorami.

Z Daisy Edgar-Jones (Fot. Getty Images)

Pokochał go świat mody

 

A Mescal odwzajemnił tę miłość. Na profilu na Instagramie (ma już ponad milion obserwatorów) chętnie dzieli się kadrami z sesji w prestiżowych magazynach – „GQ”, „Wonderland”, „Vogue”, czy „Stylist”. Paul jest jak kameleon – potrafi być dandysem jak z powieści Oscara Wilde’a, bywalcem Studia 54 albo nowym wcieleniem Jamesa Deana w prostym, bawełnianym podkoszulku. Fotografowie chętnie dokumentują nie tylko jego słynny już półuśmiech i spojrzenie spode łba, ale i idealnie wyrzeźbione ciało. To zasługa sportu – Mescal mógł równie dobrze wybrać karierę zawodowca. W liceum grał w lokalnej drużynie futbolu gaelickiego. Aktorowi nie brakuje artystycznych pasji – coraz częściej siada do pianina. Na Instagramie można posłuchać jego coverów „Chandelier” Sii, „Dancing In The Moonlight” zespołu Toploader i „Always Remember Us This Way” z „Narodzin gwiazdy”. Promuje też muzykę siostry Nell, która chce zostać wokalistką. Może kiedyś razem wydadzą płytę? O nienagannym guście muzycznym Mescala można się przekonać już teraz, bo stworzył playlistę na Spotify z piosenkami, których słuchałby Connell.

Jest wrażliwy na cierpienie innych

Na gali GQ (Fot. Getty Images)

W „Normalnych ludziach” jeden z najbliższych kumpli Connella popełnia samobójstwo. Bohater idzie na terapię, by porozmawiać o traumie. Sam miewa stany depresyjne, a jego ukochana Marianne jest ofiarą przemocy domowej. Mescalowi temat zdrowia psychicznego jest bliski, bo znał kilka osób, które odebrały sobie życie. Za punkt honoru bierze więc wspieranie organizacji pomagających ludziom. Na rzecz Piety, irlandzkiego telefonu zaufania dla osób borykających się z myślami samobójczymi, Mescal zebrał 50 tys. euro.

Po serialu posypały się propozycje

Sukces serialu przypieczętowała nominacja Mescala do nagrody Emmy za rolę Connella. W ślad za wyróżnieniem poszły role. Do tej pory aktor wystąpił w serialu angielskim „The Deceived” i w teledysku „Scarlet” The Rolling Stones. Do bliskich kumpelek Mescala należą dwie słynne Phoebe – Waller-Bridge, czyli twórczyni „Fleabag”, oraz wokalistka indie Bridgers, więc razem nakręcili klip do „Savior Complex”. W przyszłym roku po raz pierwszy zobaczymy Paula na dużym ekranie w filmie „The Lost Daughter”, debiucie reżyserskim Maggie Gyllenhaal na podstawie powieści Eleny Ferrante. W obsadzie oprócz Mescala wielkie gwiazdy – Olivia Colman i Dakota Johnson.

Anna Konieczyńska
Proszę czekać..
Zamknij