Znaleziono 0 artykułów
05.05.2023

Horoskop na majową pełnię

05.05.2023
(Il. Tomasz Opaliński)

Pełnia, która na naszej szerokości geograficznej będzie miała miejsce 6 maja, w tradycyjnych społecznościach rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej zwana była „kwiatową”. Nic w tym dziwnego, również w Europie przypada na wiosnę w rozkwicie. Jednak w astrologicznym wymiarze ten obfitujący w piękno czas podszyty jest mrokiem – znak Skorpiona, w którym znajdzie się Księżyc, kieruje nasze myśli ku wypartym treściom, cieniom nieświadomości. Towarzyszące pełni zaćmienie Księżyca wzmocni energię wydobywającą do świadomości to, co dotychczas było ukryte. Pora na rozliczenie z samym sobą.

Baran: Mistrz opanowania

Karty: Królowa Monet, Wisielec, Gwiazda

(Il. Tomasz Opaliński)

Od kilku dni możesz mieć wrażenie, że wykazujesz się ponadludzką cierpliwością – karta Wisielca następująca w twoim układzie po karcie Królowej Monet wskazuje, że musisz sporo znieść, żeby utrzymać status quo. Twoja działalność, czy też projekt, który nadzorujesz, będzie wymagać od ciebie tego rodzaju poświęcenia. Na szczęście już zaraz po implikującej intensywne emocje pełni poczujesz dużą ulgę i będziesz mógł być dumny, że udało ci się wzorcowo przetrzymać sytuację. Karta Gwiazdy obiecuje, że kosmos szykuje dla ciebie nagrodę.

Zadanie: Kiedy czujesz nadchodzącą falę słusznego, baraniego gniewu, pomyśl o tym, jak długo czasami musiałeś sprzątać po swoich wybuchach. Wszystko jest w twoim zasięgu, skoncentruj się.

Byk: Żelazna konsekwencja

Karty: Umiarkowanie, Siła, 10 Pucharów

(Il. Tomasz Opaliński)

Mroczna aura pełni w Skorpionie pozostawi Byki niewzruszone. Otwierająca układ karta Umiarkowania pokazuje, że jesteś skupiony na doprowadzeniu swojego planu twórczej pracy do końca. W szczęśliwym sfinalizowaniu twojego ambitnego zamierzenia pomogą aspekty, o których mówi karta Siła – stanowczością jest w stanie poskromić nawet bestię. 10 Pucharów zapowiada z kolei zasłużony odpoczynek po wykonanym wysiłku i przestrzeń na cieszenie się osiągnięciami.

Zadanie: Wspomagaj swój mózg – świeże powietrze, wyjazd za miasto to absolutna konieczność, gdy intensywnie pracujesz umysłowo.

Bliźnięta: Dialektyka

Karty: Król Buław, Rydwan, 2 Monet

(Il. Tomasz Opaliński)

Jedną z cech wyróżniających osoby urodzone w znaku Bliźniąt jest elastyczność i umiejętność łączenia różnych, pozornie sprzecznych aspektów osobowości. Ta cecha okaże się bardzo przydatna przy nadchodzącej gwiezdnej konstelacji grożącej emocjonalnym rozchwianiem: karta 2 Monet wskazuje, że nawet w trudnych okolicznościach potrafisz zachować równowagę. Król Buław daje znać, że pozostaniesz w pozycji zarządzania – będziesz miał jasną wizję tego, jak należy się zachować. Rydwan potwierdza, że w mistrzowski sposób okiełznasz sprzeczne impulsy i lekko przeforsujesz swoją wizję.

Zadanie: Poćwicz również równowagę w ciele. Wszelka fizyczna aktywność wzmacniająca poczucie równowagi będzie teraz wskazana.

Rak: Do tańca i do różańca

Karty: Król Monet, 3 Monet, Giermek Buław

(Il. Tomasz Opaliński)

Pełnia Księżyca i zaćmienie w Skorpionie popychają do ostatecznych decyzji, zamykania starych rozdziałów, rozpoczynania nowych etapów. Poniekąd zadbałeś już o to, żeby czas przemian odbywał się w kontrolowanych warunkach. Król Monet otwierający twój układ mówi o finansowej stabilizacji oraz możliwości uzyskania wsparcia. 3 Monet pokazuje, że mimo trudnej sytuacji uda ci się wykonać gest inicjujący wdrażanie teoretycznego opracowania w życie. Ostatecznie okaże się, że praca będzie miała w sobie wiele z zabawy i otworzy ci drogę do interesujących kontaktów towarzyskich (Giermek Buław).

Zadanie: Ponieważ zwykle masz tendencję do zamartwiania się i rozdmuchiwania problemów, tym razem wykorzystaj pełnię, by beztrosko popłynąć z nurtem.

Lew: Sekret

Karty: 9 Buław, 8 Mieczy, 2 Buław

(Il. Tomasz Opaliński)

Zmiany, które przyniosą mroczna pełnia i zaćmienie Księżyca, będziesz chciał konfrontować swoją postawą niewzruszonego spokoju, którą symbolizuje 9 Buław. Jednak możesz przecenić swoje możliwości i doświadczenie. 8 Mieczy pokazuje, że spotkanie z cieniem z przeszłości może przyprawić cię o nie lada decyzyjny paraliż. Napięcie uda się poluzować dopiero wtedy, kiedy dopuścisz do swojego sekretu kogoś z zewnątrz. Okaże się, że sięgnięcie po radę nie tylko rozwiąże problem, lecz również wyznaczy nowy kierunek współdziałania, który manifestuje 2 Buław.

Zadanie: Czy pamiętasz, czym był „Sekret”? Zapisz na kartce to, co chcesz utrzymać w tajemnicy. Zakryj szkiełkiem i zakop w ziemi. Będzie to pierwszy krok do uwolnienia.

Panna: Bonjour tristesse

Karty: Rycerz Pucharów, 10 Mieczy, 9 Mieczy

(Il. Tomasz Opaliński)

Obecna konstelacja gwiazd może odcisnąć na Pannach wyjątkowe piętno. Pełnia i zaćmienie Księżyca zastaną cię w dość kruchej kondycji – jesteś w lekko romantycznym, uczuciowym nastroju symbolizowanym przez Rycerza Pucharów. 10 Mieczy zapowiada niestety dość nagłe i brutalne zderzenie z rzeczywistością – pożegnanie się z fantazjami, być może na temat bardzo bliskiej osoby, może okazać się bolesne. 9 Mieczy zapowiada żałobę – postaraj się zdystansować, nie generuj poczucia winy. Wpływ Księżyca w Skorpionie niebawem ustąpi i z pewnością poczujesz wtedy ulgę.

Zadanie: Spróbuj rozładować emocje, oglądając klasykę filmową. To świetnie neutralizuje gniew, strach i smutek.

Waga: Małe tęsknoty

Karty: 3 Mieczy, 9 Pucharów, Arcykapłanka

(Il. Tomasz Opaliński)

Kwestia, która nie będzie dawała ci spokoju w trakcie pełni i zaćmienia Księżyca w Skorpionie, będzie związana ze sferą emocji. 3 Mieczy mówi o trudnym doświadczeniu uczuciowym – może wrócić do ciebie intensywne wspomnienie emocjonalnego zranienia. Na szczęście uda ci się, dzięki symbolizowanej przez kartę Arcykapłanki głębokiej introspekcji, odzyskać spokój. 9 Pucharów mówi o tym, że w twoim obecnym życiu niczego nie brakuje i możesz po prostu z niego korzystać.

Zadanie: Czasami bardzo trudno jest docenić to, co mamy. Postaraj się umościć w swoim życiu.

Skorpion: Dusza artysty

Karty: 9 Monet, Głupiec, As Pucharów

(Il. Tomasz Opaliński)

Karta Głupca usytuowana w centrum twojego układu mówi o tym, że turbulencje i zmiany, które przyniosą pełnia i zaćmienie w Skorpionie, przywitasz z otwartymi ramionami. Jesteś przygotowany na nowe scenariusze również od strony materialnej (9 Monet). Długo wyczekiwałeś kosmicznego przetasowania, teraz wykorzystasz obecną konstelację, by ruszyć przed siebie. As Pucharów gwarantuje, że cokolwiek teraz wymyślisz, będzie miało wyjątkową wartość estetyczną.

Zadanie: Jesteś otwarty na wszelkie inspiracje. Podróżuj – pomysły przyjdą do ciebie same.

Strzelec: Prawdziwy casanova

Karty: 6 Mieczy, Świat, Rycerz Buław

(Il. Tomasz Opaliński)

Jesteś gotowy, zgodnie ze swoją naturą, ruszyć przed siebie, a inspirująca zmiany pełnia w Skorpionie da ci zielone światło. Karta Świat potwierdza, że to, co zostawisz za sobą, jest już definitywnie zamkniętym rozdziałem – nie będziesz miał sentymentów wobec porzuconych kontekstów. Karta Rycerza Buław zapowiada z kolei, że wykonanie wolty przyniesie przypływ świeżej energii – będziesz mieć chęć zdobywać to, co nieosiągalne, poczujesz również apetyt na szybką, romantyczną przygodę.

Zadanie: Cóż, od czasu do czasu Strzelec musi urwać się ze wszelkiej uwięzi i poszaleć w nieodkrytych rejonach. Spożytkuj dobrze ten czas, zachowując odrobinę zdrowego rozsądku.

Koziorożec: Wybaczenie

Karty: As Buław, Księżyc, 8 Pucharów

(Il. Tomasz Opaliński)

Układ kart tarota pokazuje, że obecnie pracują w tobie dwie sprzeczne energie. As Buław to symbol potencji, potrzeby sprawczego działania i dominacji. Z kolei Księżyc symbolizować może obecną gwiezdną konstelację i niesione przez nią poczucie niepewności, ale też konieczności wyjaśnienia wszelkich wątpliwości. Zaćmienie wykorzystaj do kontemplacji swojego wewnętrznego krajobrazu – czasami warto w tym celu nawet zarwać noc. Nad ranem może ostatecznie pojawić się klarowna refleksja – poczujesz, że aby móc iść dalej, musisz pożegnać zaprzeszłą urazę wobec bliskiej osoby.

Zadanie: Jeśli rzeczywiście czekać cię ma bezsenna noc, wspomóż swoją cielesną pamięć – możesz posłuchać dawno nieodtwarzanej, nastrojowej playlisty, która uruchomi wspomnienia.

Wodnik: Master plan

Karty: Giermek Mieczy, 8 Buław, Rydwan

(Il. Tomasz Opaliński)

W związku ze skomplikowaną sytuacją, którą wywoła pełnia Księżyca w Skorpionie, potrzebujesz spojrzenia na zagadnienie z nowej perspektywy. Nie będziesz się przy tym bał sięgnąć po nieznane wcześniej narzędzia i metody. Pozwoli ci to przejść sprawnie przez spór ze znacznie silniejszym przeciwnikiem (8 Buław). Rydwan zapowiada z kolei, że takie podejście zda świetnie egzamin – gładko pokonasz przeszkody i ruszysz swobodnie do nakreślonego z precyzją celu.

Zadanie: Procesujesz naprawdę wiele informacji, dlatego pamiętaj o swojej cielesności – spacery wśród drzew będą natchnieniem.

Ryby: Zaopiekuj się mną

Karty: 6 Monet, 10 Mieczy, Rycerz Monet

(Il. Tomasz Opaliński)

Ze względu na twoją rozwiniętą empatię czujesz się za wszystkich odpowiedzialny. Nie wahasz się również spieszyć z pomocą, także tą finansową, o czym mówi 6 Monet. Jednak, jak wskazuje z kolei 10 Mieczy, podczas nadchodzącej pełni Księżyca poczujesz się zmęczony swoją postawą. Pojawią się myśli o staniu się przedmiotem opieki – czy ktoś, tak jak ty sam działasz wobec innych, potrafiłby odczytać bez słów twoje potrzeby? Takie pytanie będzie ci towarzyszyć w sobotnią noc. Niedługo jednak poczujesz, że masz stabilne oparcie w najbliższej osobie, którą w układzie reprezentuje Rycerz Monet.

Zadanie: Zaplanuj sobotni wieczór na wyjście do miasta ze znajomymi. Nie analizuj zbyt wiele, spróbuj dobrze się bawić.

Ewa Opałka
Proszę czekać..
Zamknij