Znaleziono 0 artykułów
15.12.2021

Penélope Cruz: Dom mody Chanel nie mógł wybrać lepszej ambasadorki

15.12.2021
Penelope Cruz (Fot. Getty Images)

Penélope Cruz 14 grudnia podczas 14. gali The Museum Of Modern Art Film Benefit została wyróżniona za swój wkład w kinematografię. Na uroczystość sponsorowaną przez  Chanel aktorka założyła oszałamiającą suknię tego francuskiego domu mody.

Kreacja aktorki została zaprojektowana przez francuski dom mody Chanel, którego Penélope jest ambasadorką od 2018 roku. Dekolt sukni układał się w kształt litery V zakończonej kokardą. Spod czerwonego tiulu widoczny był ozdobny wzór wysadzany kryształkami. Kreacja zwężała się w talii, a dół sukni opadał kaskadami materiału do samej ziemi. Aktorka uzupełniła stylizację aksamitnymi szpilkami i srebrnymi kolczykami. Włosy upięła w wysoki kok w stylu retro, a urodę podkreśliła delikatnym makijażem.

Na gali MoMA Art Film Benefit Penélope została wyróżniona za swój wkład w rozwój kina. – To dla mnie ogromny zaszczyt. Jestem szczęśliwa, wdzięczna i trochę oszołomiona. Dziękuję wszystkim przyjaciołom, którzy są dziś ze mną, aby mnie wspierać – mówiła aktorka w rozmowie z Rachel Smith z portalu ET.

(Fot. Getty Images)

Aktorka opowiedziała również o swojej roli w najnowszym filmie Pedro Almodóvara „Matki równoległe”. Oś fabuły stanowi historia Janis (Penélope Cruz) i Any (Milena Smit), które w tym samym dniu zostają matkami. Łączy je nieplanowane macierzyństwo, dzielą wiek i doświadczenie. – Zagranie Janis było darem, po raz kolejnym otrzymanym od Pedro. Jestem mu bardzo wdzięczna za zaufanie, wiele się od niego nauczyłam. Jest dla mnie nie tylko reżyserem, ale i jednym z moich najbliższych przyjaciół. Wciąż rzuca mi aktorskie wyzwania – opowiadała Cruz.

„Matki równoległe” na ekrany polskich kin wejdą 31 grudnia 2021 roku. Po rolach w filmach: „Drżące ciało”, „Wszystko o mojej matce”, „Przerwane objęcia”, „Volver”, „Przelotni kochankowie”, „Julieta”, „Ból i blask” – to ósma produkcja Pedro Almodóvara z udziałem Penélope Cruz.

Aleksandra Kupras
  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. Penélope Cruz: Dom mody Chanel nie mógł wybrać lepszej ambasadorki
Proszę czekać..
Zamknij