Znaleziono 0 artykułów
02.11.2021

Penélope Cruz gwiazdą listopadowej okładki „Vogue Arabia”

02.11.2021
Penelope Cruz ma na sobie ubrania Chanel. (Fot. Luigi i Iango dla Vogue Arabia, listopad 2021)

Gwiazdą listopadowej okładki „Vogue Arabia” jest Penélope Cruz.   Na łamach magazynu gwiazda opowiada o pracy z reżyserem Pedro Almodóvar’em, relacji z domem mody Chanel i macierzyństwie. 

Sesja okładkowa do arabskiego wydania „Vogue’a” odbyła się w Madrycie. W rozmowie z redaktorem naczelnym, Manuelem Arnautem, Penélope Cruz zdradziła szczegóły trwającej od lat współpracy z Pedrem Almodóvarem - reżyserem, który nakręcił osiem filmów jej z udziałem („Drżące ciało”, „Wszystko o mojej matce”, „Przerwane objęcia”, „Volver”, „Przelotni kochankowie”, „Julieta”, „Ból i blask”, „Matki równoległe”).

Penelope Cruz ma na sobie ubrania Chanel. (Fot. Luigi i Iango dla Vogue Arabia, listopad 2021)

- Jestem bardzo wdzięczna za wszystkie role, które dał mi Pedro. Dzięki nim mogę robić rzeczy, których nigdy wcześniej nie robiłam. Pracowaliśmy razem już osiem razy i zawsze jest to duże wyzwanie - powiedziała gwiazda. 

Penélope Cruz opowiedziała również o relacji łączącej ją z domem mody Chanel i obecną dyrektorką kreatywną Virginie Viard.  

- Czuję, że zawsze byłam związana z Chanel, ponieważ jestem ich największą fanką. Kiedy byłam małą dziewczynką, marzyłam, aby nosić ich ubrania - zdradziła aktorka, która jest ambasadorką francuskiego domu mody od 2018 roku. 

Penelope Cruz ma na sobie ubrania Chanel. (Fot. Luigi i Iango dla Vogue Arabia, listopad 2021)

Wspomniała również o więzi z nieżyjącym już Karlem Lagerfeldem, dyrektorem artystycznym Chanel w latach 1983-2019. Projektant zmarł w 2019 roku na raka trzustki. Penélope nie potrafiła pogodzić się ze śmiercią kreatora, z którym łączyła ją bliska relacja, rozmawiali nie tylko o modzie. 

Tuż po jego odejściu wystąpiła na wybiegu kolekcji Chanel jesień-zima 2019 - To było naprawdę trudne, aby nie płakać podczas występu. Pamiętam to uczucie, że muszę wytrzymać do końca, a wybieg był bardzo długi. Za kulisami zobaczyłam Marion Cotillard, przytuliłyśmy się do siebie i zalałyśmy łzami. Było tam tak wiele osób, które go kochały i pracowały z nim przez 40 lat - wyznała.

Penélope powiedziała również, że najważniejsza jest dla niej rodzina. Wraz z mężem, aktorem Javierem Bardemem, mają dwoje dzieci: ośmioletnią Lunę i dziesięcioletniego Leo. 

- Moim priorytetem jest bycie matką, więc jestem szczęśliwa, że mogę łączyć pracę z macierzyństwem. Jestem wzorem do naśladowania tylko dla moich dzieci. Widzą mnie każdego dnia, a działania ich rodziców są dla nich najistotniejsze. To ogromna odpowiedzialność, a moją największą misją jest dawanie im dobrego przykładu - wyznała. 

Penelope Cruz ma na sobie ubrania Chanel. (Fot. Luigi i Iango dla Vogue Arabia, listopad 2021)

Penélope Cruz można podziwiać w najnowszym dramacie Pedro Almodóvara „Matki równoległe”.  Oś fabuły stanowi historia Janis (Penélope Cruz) i Any (Milena Smit), które w tym samym dniu zostają matkami. Różni je wiek i doświadczenie, łączy - nieplanowane macierzyństwo. Kobiety wspierają się, a ta relacja odmieni ich życie. Cruz za rolę w dramacie otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki na 78. Festiwalu Filmowym w Wenecji.  

„Matki równoległe” zobaczymy na ekranach polskich kin już od 31 grudnia 2021 roku. 

Aleksandra Kupras
Proszę czekać..
Zamknij