Znaleziono 0 artykułów
15.09.2021

Penelope Cruz w kreacji Chanel i z nagrodą dla najlepszej aktorki w Wenecji

15.09.2021
(Fot. materiały prasowe)

Hiszpańska aktorka otrzymała nagrodę Volpi Cup za rolę w filmie Pedro Almodóvara  „Matki równoległe”, który otworzył 78. festiwal w Wenecji. Krytycy jednogłośnie  uznali go za najlepszy film hiszpańskiego reżysera od czasu „Wszystko o mojej matce” z 1999 roku, w którym w głównej roli również obsadził Cruz.

- Jest nie tylko reżyserem, z którym pracuję, jest mistrzem, przyjacielem, częścią mojej rodziny. Kocham go – mówi Penelope o Almodóvarze.  

Na festiwalu w Wenecji aktorka była wierna marce Chanel, której jest ambasadorką od 2018 roku. Pokazała się w trzech stylizacjach: białej garsonce z podszewką w niebieską kratkę, czarno-białym komplecie z frędzlami i czarnej, wieczorowej sukni.

(Fot. materiały prasowe)

Na ceremonię zamknięcia festiwalu francuski dom mody przygotował specjalnie dla Cruz srebrną suknię z koronki. Dół kreacji został wykonany z podwójnego tiulu, a materiał zdobiły delikatne kwiaty. Chanel poinformowało, że uszycie sukni zajęło 600 godzin.

Aktorka miała na sobie również akcesoria marki: pierścionek “Plume 1932” i kolczyki “Signature Ultimate”. Oba modele biżuterii wykonane zostały z 18-karatowego białego złota i diamentów.

(Fot. materiały prasowe)

To bardzo wyjątkowa suknia. Virginie Viard stworzyła ją specjalnie dla mnie na podstawie jednego z projektów z kolekcji Haute Couture wiosna/lato 2020 - ma podobny materiał, kolory i kształt. Virginie przygotowała dla mnie dwie suknie na oscarową galę w 2020 roku. Wybrałam wtedy pierwszą z nich, drugą wolałam zachować na bardziej wyjątkową okazję... Nie mogłam sobie wyobrazić lepszego momentu, niż tegoroczny festiwal w Wenecji” – powiedziała Cruz.

(Fot. materiały prasowe)

- To bardzo ważny festiwal, najstarszy ze wszystkich. Ma niesamowitą historię, a w Jury jest wielu ludzi, których podziwiam... Zdobycie tej nagrody to dla mnie coś wielkiego, tym bardziej, że jest to nagroda za film mojego ukochanego Pedro. Codziennie inspiruje mnie on w poszukiwaniu prawdy – dodała aktorka.

Zuzanna Żelazny
Proszę czekać..
Zamknij