Znaleziono 0 artykułów
04.02.2021
Artykuł partnerski

Izia La Nuit: Pod osłoną nocy

04.02.2021
Fot. materiały prasowe

Inspiracją do stworzenia Izia La Nuit, nowego wcielenia perfumeryjnego przeboju sprzed kilku lat, była wyjątkowa odmiana róży z rodzinnego ogrodu Isabelle d’Ornano, założycielki marki Sisley Paris.

Choć hrabina Isabelle d’Ornano, z domu Potocka, wyjechała z Polski w wieku zaledwie dwóch lat, w Paryżu do dziś uznawana jest za nieformalną ambasadorkę naszego kraju. Korzenie są częścią jej tożsamości i twórczą inspiracją. Perfumy Izia, stworzone przez Isabelle d’Ornano w 2017 r., stanowiły hołd dla wyjątkowej odmiany róży z ogrodów otaczających zamek w Łańcucie, niegdyś należący do jej przodków. Zamiłowanie Isabelle d’Ornano do oryginalnych nut zapachowych stanowiło fundament Izi – świeżego, kwiatowego zapachu, precyzyjnie odtworzonego przez kreatorkę zapachów Amandine Clerc-Marie. Izia La Nuit to kontynuacja tej osobistej historii, w której dotychczasowe nuty wzbogacono drzewnymi i szyprowymi akcentami.

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe

Już od pierwszych chwil Izia La Nuit uderza świeżością. W nutach głowy bergamotka splata się ze słodko-owocowymi nutami mandarynki i czarnej porzeczki. Ich charakter przełamuje korzenno-drzewny aromat kardamonu. W nutach serca królują kwiaty. Esencję róży d’Ornano uzupełniają frezja i magnolia. Drzewne nuty bazy nadają zapachowi zmysłowości. Doskonale zgrany duet labdanum i paczuli intensyfikuje skórzane akcenty mchu dębowego, którym kroku dotrzymuje ciepły i elegancki ambrox. Zwieńczenie kompozycji stanowi szczypta wanilii, która wzmacnia i wydłuża ślad zapachu.

Fot. materiały prasowe
Izia La NuitSisley
Izia La NuitSisley

Granatowe opakowanie w złote plamki przywołuje na myśl obserwowane nocą niebo pełne gwiazd. Jego wnętrze kryje zaś surrealistyczny kolaż brytyjskiej artystki Quentin Jones. Szlachetne szkło, pokryte połyskującym lakierem w kolorze głębokiej czerni, opływa z kolei flakon zaprojektowany dla Izi w 2017 r. Autorem projektu jest polski rzeźbiarz Bronisław Krzysztof. Istotny element stanowi też napisana odręcznie przez Isabelle d’Ornano nazwa - Izia to zdrobnienie jej imienia. Dzięki niemu zapach zyskuje intymny charakter.

 

Osobistych akcentów nie zabrakło również w filmie promującym Izia La Nuit. Wystąpiła w nim modelka Sonia Vasena Potocki, siostrzenica Isabelle d’Ornano. Wizualna podróż zdradza etapy odkrywania magii perfum, od ekscytacji przez zachwyt aż po wieczne trwanie.

 

Urszula Zwiefka
  1. Uroda
  2. Premiery urodowe
  3. Izia La Nuit: Pod osłoną nocy
Proszę czekać..
Zamknij