Znaleziono 0 artykułów
31.12.2018

Podsumowanie 2018 roku: nasze najlepsze posty na Instagramie

31.12.2018
Okładka pierwszego numeru "Vogue Polska" (Fot. Juergen Teller)

Podsumowaliśmy już to, co w mijającym roku działo się w świecie mody i urody. Przeanalizowaliśmy największe trendy w kuchni i designie. Sprawdziliśmy, które książki i filmy cieszyły się największym powodzeniem. Pora na media społecznościowe, w których od dnia premiery staramy się być jak najbardziej aktywni i widoczni. Posty, które w 2018 roku lajkowaliście najchętniej, pokazują dobitnie, że interesują was nie tylko moda, uroda i popkultura, ale dotykają was także najgorętsze tematy społeczne i polityczne. 

Kiedy: 13 lutego 2018 roku

Co: okładka pierwszego historycznego numeru „Vogue Polska”

Pierwszy numer „Vogue Polska” był owiany legendą na długo zanim pojawił się na rynku. W sieci co rusz pojawiały się fałszywe konta na Instagramie i Facebooku, a branża zastanawiała się, kogo pokażemy w premierowym wydaniu magazynu. Wszystko stało się jasne 13 lutego. Okładka z Małgosią Belą i Anją Rubik, które w Warszawie sfotografował Juergen Teller, wywołała dyskusję, wzbudziła emocje i zebrała rekordową liczbę lajków. Do tej pory już prawie 35 tysięcy.

Kiedy: 10 września 2018 roku

Co: okładka październikowego numeru „Vogue Polska” z Moniką „Jac” Jagaciak w roli głównej

Okładka październikowego numeru "Vogue Polska" (Fot. Zuza Krajewska)

Pokochaliście też okładkę numeru październikowego. Za zrealizowaną w Chicago, przy udziale lokalnej Polonii, sesję odpowiedzialny był stuprocentowo polski skład: fotografowała Zuza Krajewska, stylizowała Karolina Gruszecka, a na okładce wystąpiła Monika Jagaciak ubrana w suknię z kolekcji, którą kilka miesięcy wcześniej w Pałacu Kultury i Nauki pokazało MISBHV.

Kiedy: 19 maja 2018 roku

Co: suknia ślubna księżnej Sussex

Żaden ślub nie wzbudził w 2018 roku tylu emocji, co Royal Wedding. Mówiło się jednak nie tylko o nowej roli Meghan Markle, ale też o utrzymanej do dnia wesela w ścisłej tajemnicy sukni. Miłośnicy minimalizmu i prostych rozwiązań z pewnością się nie zawiedli. Suknię z dekoltem w łódkę i długim haftowanym welonem zaprojektowała Clare Waight Keller, dyrektor kreatywna Givenchy.

Kiedy: 12 marca 2018 roku

Co: okładka marcowego numeru „Vogue Polska” z Evą Herzigovą w obiektywie Chrisa Collsa

„Eva była pierwsza” – takim hasłem promowaliśmy drugi numer „Vogue Polska”, który w sprzedaży pojawił się 14 marca 2018 roku. Minimalistyczna i zmysłowa sesja, którą w Nowym Jorku zrealizowali Chris Colls, Eva Herzigova i George Cortina, szczególnie przypadła wam do gustu. Dla nas jest wyjątkowa z jeszcze jednego względu. Za stylizację fryzur odpowiedzialny był wtedy Oribe, który odszedł w połowie grudnia. 

Kiedy: 23 marca 2018 roku

Co: Chris Colls i Alexandra Agoston wspierają Czarny Protest

Chris Colls i Alexandra Agoston wspierają Czarny Protest (fot. instagram.com/vogue.polska)

Chris Colls nie tylko zrealizował dla nas w tym roku okładkę i edytoriale. Wraz z partnerką, modelką Alexandrą Agoston, wsparł Czarny Protest, który opanował ulice Warszawy 23 marca. Na każdym kroku docenialiście nasze zaangażowanie w walkę o podstawowe prawa kobiet. Specjalne felietony napisały dla nas wtedy Manuela Gretkowska i Justyna Kopińska, a Anna Tatarska i Luka Łukasiak rozmawiali z uczestnikami warszawskich protestów przeciwko zaostrzeniu ustawy aborcyjnej.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Jesteśmy w całej Polsce! Szukajcie Vogue Café w największych miastach. #VoguePoland #VoguePolska

Post udostępniony przez Vogue Polska (@vogue.polska)

Kiedy: 14 lutego 2018 roku

Co: pierwszy dzień sprzedaży premierowego wydania „Vogue Polska”

14 lutego 2018 roku to dla nas szczególna data. Do sprzedaży wszedł wtedy pierwszy numer „Vogue Polska”. Ruszyliśmy także ze stroną Vogue.pl. Kampanii promocyjnej w całej Polsce towarzyszyły mobilne kawiarnie Vogue Café. Byliśmy między innymi w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Trójmieście.

Kiedy: 21 maja 2018

Co: oficjalne fotografie ze ślubu Księcia i Księżnej Sussex

O ślubie Księcia Harry'ego i Meghan Markle mówił w maju cały świat, a równie dużo emocji, co zdjęcia z ceremonii, wywołały pierwsze oficjalne portrety, które na zamku Windsor wykonał Alexi Lubomirski. Fotograf, który sam ma arystokratyczne pochodzenie, stał także za zdjęciami, które Pałac Kensington podzielił się po zaręczynach Harry'ego i Meghan.

Kiedy: 15 grudnia 2018 roku

Co: „Zimna wojna” triumfuje podczas Europejskich Nagród Filmowych

Nic chyba w tym roku nie połączyło Polaków tak, jak międzynarodowe sukcesy „Zimnej wojny”. Obraz Pawła Pawlikowskiego z Joanną Kulig i Tomaszem Kotem w rolach głównych ma ogromne szansę na nominację do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny, triumfował na Festiwalu w Cannes i podczas Europejskich Nagród Filmowych. Zdobył tam aż pięć statuetek.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Świeżo upieczeni nowożeńcy, Książę i Księżna Sussex. #RoyalWedding2018 📸Getty Images

Post udostępniony przez Vogue Polska (@vogue.polska)

Kiedy: 19 maja 2018 roku

Co: Książę i Księżna Sussex tuż po ślubie

Nasze zestawienie zamyka, a jakże, kolejne zdjęcie ze ślubu księcia i księżnej Sussex. Romantyczną fotografię, na której roześmiana para pozdrawia poddanych, polubiło niemal 16 tysięcy naszych fanów. W komentarzach docenialiście spontaniczny charakter uwiecznionej na zdjęciu chwili, a także naturalny makijaż Meghan.

Michalina Murawska
  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. Podsumowanie 2018 roku: nasze najlepsze posty na Instagramie
Proszę czekać..
Zamknij