Znaleziono 0 artykułów
09.02.2024

Kolekcja Deni Cler wiosna-lato 2024 powstała z inspiracji rajskim ogrodem

09.02.2024
Fot. Materiały prasowe

Na początku lutego odbył się pokaz najnowszej kolekcji Deni Cler. Linia Giardino dell’Eden na wiosnę-lato 2024 powstała z inspiracji rajskim ogrodem. Na wybiegu królowały soczyste kolory, oversize’owe kroje i długość maksi.

Pokaz odbył się w wieżowcu Varso Place przy ulicy Chmielnej w Warszawie. Lokalizację wybrano nieprzypadkowo. W połowie XVIII wieku powierzchnię budynku zajmowały bowiem ogrody. Dziś jest to jeden z najnowocześniejszych kompleksów architektonicznych w Polsce, który niedawno pojawił się na mapie Warszawy. 

Mityczny rajski ogród to częsty motyw w literaturze i sztuce, symbolizujący piękno i harmonię, jak również niezwykłą ponadczasową różnorodność i bogactwo. To wspaniałe źródło inspiracji dla naszych projektantów – podkreśla Iwona Kossmann, prezeska Deni Cler.

Fot. Materiały prasowe

Kolekcja Giardino dell’Eden przenosi nas do rajskiego ogrodu. To opowieść o modzie inspirowanej obrazami przyrody. Linia bazuje na odcieniach promiennej czerwieni i palecie błękitów, szafiru, limonki, żółci, bieli oraz pastelach. W kapsule znalazły się przeskalowane kroje, luźne koszule, szerokie spodnie, T-shirty, topy, spódnice maksi oraz garnitury i marynarki z mocnymi ramionami. Na wybiegu zaprezentowano także wiosenne trencze i ręcznie szyte płaszcze. W najnowszej kolekcji nie mogło zabraknąć niewychodzących z mody wzorów: kropek i groszków. Do stworzenia linii użyto najwyższej jakości materiałów, produkowanych zgodnie z filozofią zrównoważonego rozwoju. Wydarzenie przyciągnęło polskie gwiazdy, modelki i influencerki.

Aleksandra Kupras
Proszę czekać..
Zamknij