Znaleziono 0 artykułów
27.03.2024
Artykuł partnerski

Marka COS prezentuje nową kolekcję w Rzymie

27.03.2024
Mariacarla Boscono gwiazdą rzymskiego pokazu marki COS w renesansowych wnętrzach (Fot. materiały prasowe)

Pokaz kolekcji marki COS na sezon wiosna-lato 2024 oraz linii Atelier odbył się w rzymskim Corsie Sistine. Odrestaurowany obiekt z XV wieku stanowił idealne tło dla nowoczesnych kreacji, które oddają hołd szlachetnemu rzemiosłu. Po wybiegu przeszła rzymska supermodelka Mariacarla Boscono, a w pierwszym rzędzie zasiedli Pamela Anderson i Jack O’Connell.

Kropelki wody w fontannie mienią się w południowym słońcu. Tajemnicze krużganki zachęcają do powierzenia im swoich sekretów. Przez wielkie okna do chłodnego wnętrza wpada wiosenne światło. A kamienna posadzka pamięta dźwięk kroków sprzed wieków. W tej niezwykłej przestrzeni nigdy wcześniej nie zorganizowano wydarzenia na taką skalę. Historycy sztuki określają to miejsce mianem „drugiej kaplicy Sykstyńskiej”. Od XV wieku aż do lat 80. XX wieku w tym kompleksie działał pierwszy w Europie szpital. Zbudowano go dla kobiet i dzieci na prośbę papieża. Dzięki pieczołowitej pracy organizacji ASL Roma 1 renesansowy obiekt udało się odrestaurować. Po dwóch latach renowacji światło dzienne znów ujrzały spektakularne freski. Dzieła sztuki artystów szkoły rzymskiej zdobią ponad 1200 mkw. powierzchni sufitów i ścian.

Teraz XV-wieczne dekoracje stały się tłem dla kolekcji COS na sezon wiosna-lato 2024. W Corsie Sistine zaprezentowano także linię Atelier londyńskiej marki. W słoneczny dzień po wybiegu przeszła Mariacarla Boscono. Na tym święcie mody nie mogło przecież zabraknąć urodzonej w Rzymie supermodelki. Projekty COS wpisały się w majestatyczną aurę Corsie Sistine. Marka tworzy z poszanowaniem dla tradycyjnego rzemiosła, jednocześnie spoglądając w przyszłość mody. Do fresków nawiązują malarskie barwy kolekcji – wyraziste tony czerwieni towarzyszą neutralnym odcieniom czerni, piaskowego beżu czy bieli. Niczym akwareliści projektanci COS badają wpływ światła na kolory. Dzięki artyzmowi jej twórców moda urasta do rangi sztuki.

Anna Konieczyńska
  1. Moda
  2. Premiery
  3. Marka COS prezentuje nową kolekcję w Rzymie
Proszę czekać..
Zamknij