Znaleziono 0 artykułów
14.01.2020

Pokaz mody na największym nowojorskim lotnisku

14.01.2020
Jessica Minh Anh (Fot. materiały prasowe)

Jessica Minh Anh znana jest z organizowania pokazów w nietypowych lokalizacjach, takich jak wieża Eiffla, taras widokowy nad Wielkim Kanionem i podniebne ogrody w Singapurze. Teraz  producentka i modelka przygotowuje niezwykłe wydarzenie na nowojorskim lotnisku im. Johna F. Kennedy’ego, które ma zwrócić uwagę na konieczność stworzenia zrównoważonego łańcucha dostaw w modzie. 

Od przeszło dekady Jessica Minh Anh organizuje pokazy w jednych z najbardziej  spektakularnych lokalizacji w historii mody. Producentka i modelka wietnamskiego pochodzenia ma na swoim koncie prezentacje kolekcji na pierwszej kondygnacji wieży Eiffla, londyńskim Tower Bridge, tarasie widokowym nad Wielkim Kanionem oraz w podniebnych singapurskich ogrodach Gardens by the Bay. Na wybiegach swoje kolekcje prezentują u niej najbardziej obiecujący projektanci z całego świata. 

Świadoma wyzwań stojących przed modą na drodze do zrównoważonego rozwoju, Minh Anh rozpoczęła serię Fashion x Sustainability. W ramach programu producentka zorganizowała pokazy m.in. na zaporze Hoovera i na farmie fotowoltaniczej w Hiszpanii. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na konieczność przebudowy mody na każdym poziomie – od produkcji, przez logistykę, po sprzedaż – oraz wykorzystania w procesie alternatywnych źródeł energii. Teraz Minh Anh zapowiedziała miejsce pokazu J Winter Fashion Show 2020. Wydarzenie odbędzie się na największym nowojorskim lotnisku im. Johna F. Kennedy’ego.

Ponieważ transport i logistyka stanowią bardzo ważny element branży modowej, aby zminimalizować jej wpływ na środowisko konieczne jest wdrożenie zrównoważonych rozwiązań na każdym etapie. Od optymalizowania tras, przez wybieranie środków transportu napędzanych zieloną energią, po ograniczenie zużycia energii w magazynach – zdrowie naszej planety powinno być naszym priorytetem – mówi Minh Anh. Wyjątkowy pokaz odbędzie się 6 lutego. Nazwiska projektantów zostaną ujawnione już niedługo.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij