Znaleziono 0 artykułów
29.12.2022
Artykuł partnerski

Zabawa w ciepło-zimno

29.12.2022
Fot. Materiały prasowe

Dom idealny powinien być nie tylko piękny, ale i ekologiczny. Jak połączyć te wymogi w pełnych wyzwań czasach? Z pomocą przychodzą nowoczesne technologie, takie jak pompy ciepła LG Therma V, które ogrzewają i chłodzą.

Dom to nasza oaza, miejsce kojarzące się z ciepłem i przytulnością. Ale obecnie wielu z nas zastanawia się, jak ogrzać przestrzeń w sposób ekologiczny, nie narażając się jednocześnie na ogromne koszty. Ostatnie miesiące pokazały wszystkim, jak groźne jest uzależnienie od paliw kopalnych nie tylko w kontekście ekologicznym, ale też geopolitycznym. Gdzie szukać rozwiązania? Z odpowiedzią przychodzą nowe technologie. Pompy ciepła powietrze-woda LG Therma V to innowacyjne rozwiązanie. Zapewnia ogrzewanie, chłodzenie i ciepłą wodę dla wydajnego i komfortowego domu, zastępując kotły grzewcze technologią odnawialną. Dzięki temu możemy nie tylko w rozsądnym koszcie ogrzać dom, ale jednocześnie zadbać o ekologię.

Fot. Materiały prasowe

Jak to działa?

Nasze mieszkania, budynki czy firmy od lat ogrzewane były przy użyciu konwencjonalnych paliw. Takich jak węgiel, gaz czy za pośrednictwem ogrzewania elektrycznego. Ale coraz większe zagrożenia geopolityczne oraz te związane z wysokim poziomem zanieczyszczeń stały się motorem zmian. Dzisiaj cały świat dąży do rewolucji w kwestiach ochrony środowiska, a każdy świadomy człowiek wie, że paliwa kopalne nie mają już przyszłości, wypierane przez nowe, bardziej przyjazne Ziemi i nam wszystkim rozwiązania. Dlatego najwyższy czas pomyśleć o zmianach również w naszym najbliższym otoczeniu.

Pompy ciepła bazują na technologii ograniczającej emisję dwutlenku węgla, co czyni z nich znakomite rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy pragną żyć bardziej ekologicznie. Co więcej, urządzenia takie jak LG Therma V zmniejszają uzależnienie od paliw kopalnych. Jak to działa? W dużym uproszczeniu pompy LG podgrzewają wodę w budynku potrzebną do jego ogrzania. Są odpowiedzialne również za przygotowanie ciepłej wody użytkowej do kąpieli czy w kranie. Energię cieplną w większej części czerpią z odnawialnego źródła energii – powietrza. Pompa do swego działania wykorzystuje połączenie tylko 25 proc. energii elektrycznej i aż 75 proc. powietrza zewnętrznego, dzięki czemu stanowi doskonałe rozwiązanie niskoemisyjne. Najbardziej efektywnie pompy pracują z ogrzewaniem podłogowym. Latem natomiast działają jak klimatyzator – można nimi chłodzić dom.

Fot. Materiały prasowe

Oszczędność i ekologia

To przemysł powinien dołożyć wszelkich starań, aby zredukować nasz zbiorowy wpływ na środowisko, a także edukować i dostarczać konsumentom realnych rozwiązań, które pomogą im zmniejszyć ich indywidualny ślad węglowy. Uważam, że pompy ciepła powietrze-woda to obecnie najlepszy sposób, aby każdy mógł uczynić swój dom bardziej ekologicznym – przekonuje wiceprezes LG Air Solution Europe, Peter Verkempynck.

Firma LG, realizując swoją misję od lat, wprowadza na rynek rozwiązania technologiczne, które odpowiadają na zmieniające się trendy i zapotrzebowania. Pompy ciepła LG Therma V to produkty oparte na technologii stworzonej po to, aby sprostać wymaganiom rynku i wesprzeć wspólny plan dla ochrony naszej planety. To także odpowiedź na rosnące problemy z dostępnością węgla, gazu czy innych paliw tradycyjnych. Co ważne, pompy ciepła LG znakomicie współpracują z modułami fotowoltaicznymi, co czyni je jeszcze bardziej ekonomicznym rozwiązaniem.

Pompa ciepła Therma V LG to inwestycja, która bardzo szybko się zwróci. Jest cztery razy bardziej efektywna od kotła, co pozwala zredukować koszty ogrzewania. Urządzenie może wytworzyć do czterech razy więcej energii cieplnej, niż potrzebuje do pracy. Efektywnie ogrzewa dom i zapewnia ciepłą wodę przez cały rok. Im dłużej pompa ciepła jest używana, tym większe zapewnia oszczędności. Co niezwykle ważne, urządzenie można zamontować nie tylko w nowych domach, ale również zastąpić nim stary kocioł. To nie koniec korzyści – dzięki rządowym programom możemy skorzystać z dofinansowania na termomodernizację i wymianę źródła ciepła na bardziej ekologiczne, takie jak właśnie pompa ciepła. Warto też sprawdzić programy dotacji dostępne w naszym regionie.

Fot. Materiały prasowe

Czas na zmiany

Pompy ciepła Therma V LG są niezwykle łatwe w obsłudze. Możemy nim zdalnie sterować za pomocą aplikacji LG ThinQ, dostępnej bezpłatnie na smartfony oraz tablety. W razie problemów z urządzeniem producent zapewnia pięć lat gwarancji fabrycznej. Obejmuje ona urządzenia zainstalowane i uruchomione przez certyfikowanych partnerów LG. 

W ofercie firmy LG znajdziemy szeroki wybór pomp ciepła dostosowanych do potrzeb różnych przestrzeni. Pompa split – Therma V R32 z wbudowanym zbiornikiem na wodę (IWT) – to uniwersalny produkt łączący zbiornik na wodę, orurowanie i inne moduły w jednym. Ponadto odznacza się mniejszymi gabarytami i lżejszą masą, co ułatwia i przyspiesza instalację. Z kolei Hydrosplit R32 to wygodne ogrzewanie sezonowe – pompa ciepła, która automatycznie określa, kiedy powinno nastąpić ogrzewanie, chłodzenie czy osiągnięcie temperatury docelowej. Pompy ciepła Hydrosplit R32 korzystają z powietrza zewnętrznego i energii elektrycznej jako źródła ciepła. Nowy Hydrosplit jest połączony tylko z rurami wodnymi. Brak konieczności stosowania rur chłodniczych to bezpieczniejsze rozwiązanie dla domu. Natomiast pompa LG Therma V Monobloc R32 to uniwersalna jednostka wyposażona w innowacyjną i ekologiczną sprężarkę R1 oraz wykorzystująca czynnik chłodniczy R32. Ta jednostka może pracować w temperaturach od -25 stopni i nagrzewać wodę do 65 stopni Celsjusza.

Fot. Materiały prasowe

Wszystkie systemy pomp ciepła LG są bezpieczne i łatwe w montażu. Stawiając na pompy LG Therma V, wybieramy przyjazne rozwiązanie dla środowiska. Jednocześnie możemy oczekiwać najwyższej grzewczej efektywności energetycznej, wydajności oraz wygody użytkowania.

Natalia Jeziorek
Proszę czekać..
Zamknij