Znaleziono 0 artykułów
24.07.2020

Powstanie dokument „Dzień z życia 2020” na YouTubie

24.07.2020
Ridley Scott (Fot. Cindy Ord/Getty Images for SiriusXM)

Od 25 lipca do 2 sierpnia każdy może nadesłać film z jednego dnia z życia w 2020 roku. Producentem obrazu będzie Ridley Scott, a reżyserią zajmie się zdobywca Oscara Kevin Macdonald.

YouTube Originals zaprasza wszystkich internautów do sfilmowania jednego dnia z życia i podzielenia się własną historią. Z przesłanych nagrań powstanie film dokumentalny „Dzień z życia 2020”. Producentami wykonawczymi projektu są Ridley Scott (znany z „Marsjanina” i „Gladiatora”) i Kai Hsuing („Władcy chaosu”), a reżyserem produkcji został Kevin Macdonald („Whitney”). 30-osobowe jury wybierze i przetłumaczy nagrania. Za produkcję odpowiedzą Jack Arbuthnott i Tim Partridge. Post-produkcją zajmą się Mdhamiri Á Nkemi, Sam Rice-Edwards i Nse Asuquo. Organizatorzy akcji chcą pokazać, jak zmienił się typowy dzień każdego z nas w trudnych czasach pandemii. Oficjalna premiera filmu odbędzie się na Festiwalu Filmowym Sundance oraz na platformie YouTube w 2021 roku.

To już druga odsłona projektu „Dzień z życia”. Pierwszy film pojawił się na YouTubie w 2010 roku. Powstał z 80 tys. nadesłanych filmów o łącznej długości 4500 godzin, a autorzy pochodzili z 189 krajów. Finalna wersja filmu miała 90 minut. Premiera odbyła się na Festiwalu Filmowym Sundance w 2011 roku. Produkcja była wyświetlana w kinach na całym świecie. Na YouTubie wyświetlono ją 16 milionów razy.

(Fot. Materiały prasowe/YouTube)

- Ten projekt pokaże wyjątkowy charakter YouTube’a poprzez osobiste historie z całego świata - mówiła Susanne Daniels, globalna dyrektor ds. treści oryginalnych na YouTube.

Nagrania można przesyłać od 25 lipca do 2 sierpnia na stronie wydarzenia. Film musi jednak pochodzić z 25 lipca.

Kamila Wojtkiewicz
Proszę czekać..
Zamknij