Znaleziono 0 artykułów
12.01.2022

Premierowo na Vogue.pl: Kolekcja QΠШ Roberta Kupisza na jesień–zimę 2022-2023

12.01.2022
Fot.: Agata Serge

Kolekcja „Icons” marki QΠШ Roberta Kupisza na sezon jesień–zima 2022-2023 to idealna propozycja dla fanów mody ulicznej. W ofercie znajdziemy uniseksowe kroje, kontrastowe barwy, wełniane płaszcze czy przeskalowane koszule. Zobaczcie, co jeszcze projektant przygotował dla swoich klientów. 

Do stworzenia kolekcji zainspirowało mnie niezwykle barwne życie primabaleriny Anny Pawłowej, która przeszła do historii dzięki swojej interpretacji partii „Umierającego łabędzia”. Kolekcja „Icons” jest nie tylko o ikonicznej sztuce tańca, jaką jest balet. Równie ważną rolę przy jej tworzeniu odegrała sztuka cerkiewna, która zainspirowała mnie do zaprojektowania printów i wykorzystania złoceń, charakterystycznych dla tego procesu artystycznego, niezwykłego zarówno w wymiarze rzemieślniczym jak i duchowym. Dlatego „Icons” to zderzenie tradycji z nowoczesnością, interpretacja strojów z epoki, przełożona na język współczesnej mody ulicznej – opowiada Robert Kupisz, projektant marki QΠШ.

Fot.: Agata Serge

W kolekcji „Icons” przeważają uniwersalne kroje, podkreślające przekaz marki o braku podziałów. Wśród projektów znajdziemy charakterystyczne dla QΠШ bawełniane T-shirty, mięsiste dresy, dżinsy z ekologicznego denimu i przeskalowane koszule. Nie mogło również zabraknąć zimowych kurtek i kamizelek oraz ponadczasowych wełnianych płaszczy. 

Paleta barw obejmuje czerń i szeroką gamę szarości. W kolekcji królują stonowane, zgaszone kolory – brązy, bordo i petrol, czyli niebieski z tonami morskiej zieleni. Zreinterpretowany został również klasyczny wzór polka dots, przedstawiony przez projektanta jako płatki śniegu, wirujące na tle nocnego miejskiego nieba.

Ponieważ idea zrównoważonej mody jest ważna dla Roberta Kupisza, całość kolekcji została uszyta w Polsce, z materiałów przyjaznych środowisku (wśród certyfikatów możemy znaleźć GOTS, ECOVERO czy OEKO-TEX).

Fot.: Agata Serge

Fotograf: Agata Serge
Modelka: Marta Wieczorek / Rebel Models
Model: Tomasz Sulima / Selective
Makijaż: Anna Sokołowska
Włosy: Robert Kupisz
Stylizacje: Robert Kupisz
Oświetleniowiec: Szymon Gosławski 
Produkcja: Ania Borowska / Art Works, Krzysztof Malinowski / KM Media

 
Aleksandra Kupras
  1. Moda
  2. Premiery
  3. Premierowo na Vogue.pl: Kolekcja QΠШ Roberta Kupisza na jesień–zimę 2022-2023
Proszę czekać..
Zamknij